• Krátkometrážní

Cena svobody (2014)

Velice pěkně udělaný film o uprchlické problematice. Emočně neděračský, a přitom působivý, naplněný humorným nadhledem a současně řezající do živého.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Nejsem zde v hodnocení objektivní, já tyhle rádoby rozpustilé komedie, které si musejí pomáhat obrázky a bezmála infantilními komentáři nemám rád.

Jekatěrina - Season 1 (2014) (série)

Autoři to zřejmě chtěli pojmout po americku, ale vyšlo jim to pohříchu po rusku. Skvělá výprava, slušní herci, ale pak už rozvláčnost, minimum napětí, dlouhé pohledy, nekonečná gesta. Navíc téma Kateřina Velká je téma velké ruské carevny a Ruska její doby, jenže z její přes třicet let trvající vlády se zde o skutečné historii dovídáme sotva několik útržkovitých informací, a to nikoliv, že by se před námi něco odehrálo, ale že se o tom mluví. Zbytek je o tom, jak vcelku nevýznamná německá holka přišla k ruskému carskému dvoru, a co tam všechno zkusila.

Muž na laně (2015)

Pěkné téma, originální nápad, jenže formálně divně potrhané a chvílemi nudné.

Já, Earl a holka na umření (2015)

Omšelé téma smrtelně nemocného mladého člověka. Režie se křečovitě snaží ozvláštnit vyprávění alespoň formou - z děje vystupujícími a nad dějem se odehrávajícími komentáři, které však všechno spíše brzdí a divákovi komplikují možnost ztotožnění.

Dub (1992)

Zmatený, roztříštěný, chaotický film. Uřvaný a ukecaný. Veliké rozčarování.

Ať žije nebožtík (1935)

Brilantní Hugo Haas, zajímavý Hašler a malinko dřevěná Mandlová, roztomilý Trégl a ještě roztomilejší pes v povedené komedii typické pro dobu svého vzniku.

Dům podezřelých (2013) (seriál)

Podrobná psychologická studie několika osamělých lidí žijících v jednom bizarním domě. Napětí, tajemno, emoce, skrytý britský humor, bezmála dokonalá stavba příběhu, zvláštní typ detektiva, navíc skvěle zahraného, stejně jako ostatní postavy... Zkrátka nic mi nechybělo.

Modrý samet (1986)

Spousta zajímavých scén a situací, které se vrší jedna na druhou, aniž vytvářejí logický celek, byť emocionálně to z nějakého důvodu funguje.

Tajný život pana Ávily (2013) (seriál)

Překvapení. Povedený seriál se zajímavým prostředím a spoustou originálních nápadů. Promyšlený scénář vyprávěný neznámými dobrými herci. Humor, napětí, překvapení, všeho se tu člověk dočká.