Hotel Rwanda (2004)

Film,u kterého forma silně pokulhává za obsahem. Snad jediné, co vyčnívá z průměru až podprůměru je herecký výkon hlavního protagonisty. Proto nelze jinak než za ***. Upřímně - čekal jsem od toho mnohem víc...škoda.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Tak tohle je jedno z největších zklamání roku - ale ruku na srdce - čekali jste něco jiného?? 20%

Bathory (2008) odpad!

Nechápu, kde se na tomhle - nebojím se říct - paskvilu, ztratilo těch závratných přes 300 miliónů korun. Scénář je tragický, herci přehrávají až běda, kamera jak z televizního seriálu a režie přímo katastrofální. Města vypadají nestředověce, čisté fasády na kostelích, moderně upravený starý interiéry, jen ty elektrický stožáry zůstaly naštěstí mimo záběr a silnice hlínou zasypali (ale celkovému lacinému dojmu to už moc nepomáhá). Jediné slušné jsou kostýmy, škoda jen, že většina herců i toho komparzu v nich je svým "výkonem" jak ze špatnýho snu. Za tohle by někdo zasloužil nařezat. Příště to nechte radši natočit Trošku,dopadlo by to stejně. Jako odpad!, jen by se možná utratilo méně peněz.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Ze začátku ten seriál ještě ušel (rozhodně byl mnohem lepší, než konkurenční RP či VKV nebo jak se to teď jmenuje), ale postupem času, s odchodem původní scénáristky a díky záměru dělat z toho natahovanou kaši, jak jen dlouho to lidé budou žrát, byl degradován na naprosto stejnou úroveň. Totiž na nekompromisní odpad!!

Černé ovce (2006) odpad!

Odpad, vznikající rozkladem a tlením odpadu. Jeden z ultimátních výblitků současný kinematografie. odpad!!!!!!!!!

Doba ledová (2002)

Jedna * za animaci, druhá * za vydařené gagy a třetí * samostatně za veverku ;-)

Chirurgové (2005) (seriál)

Tohle je ze současné tvorby nej seriál z lékařského prostředí, popisuje totiž realisticky nejen vztahy, ale i medicínu samotnou (dr. House budiž po této stránce proklet ;-)). Často silné příběhy, našlapané realitou a těžkostmi života, romantika, přátelství, život vs. denodenní smrt všude kolem, skvělý soundtrack (Amy rulezz!!) a především živé, uvěřitelné postavy - žádný vyumělkovaný polobozi!!! Tleskám ;-) *****

Tanec s vlky (1990)

Nádhernej film o lidský opuštěnosti, o splynutí s přírodou, vykořenění z "civilizace", o lásce, přátelství, o statečnosti a zbabělosti, o umění žít, o tom, že barva kůže kvalitu člověka neurčuje... Prostě můj naprostej TOP!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Za překlad Judgment Day - Den zúčtování, za to bych nechal překladatele trpět o chlebu a vodě. Za film jako takovej bych Cameronovi jednou postavil pomník ve filmovym nebi. *****

Statečné srdce (1995)

Tenhle film jsem si zamiloval hned, co jsem ho poprvý viděl v kině, dokázal mě svým vizuálem naprosto pohltit a dokonale mi vsugerovat vizi středověku. Když se k tomu přičte fakt, že miluju tu dobu, že miluju Skotsko a že se naprosto ztotožňuju s motivem boje za správnou věc, ať to dopadne jak chce, máme tu horkýho adepta na můj nejoblíbenější film (ačkoli film jako takový podle mě taky pár neřestma trpí..)