Doodlebug (1997)

Nolan se svým výborným kraťasem s odzbrojující pointou.

Brontosaurus (1979)

Veliká nostalgie a návrat do raného dětství. Perfektní dětské role Šimka a (bohužel) neboštíků Vávrové a Hofbauera. Hapkova hudba, texty Zdeňka Rytíře a hlas Lenky Filipové jsou přesně pasující a tentokrát mi ani nevadí explicitní agitky. Prostě pěkný film hlavně pro děti a o dětech. Dejte mu šanci bez předsudků.

Gravitace (2013)

Nepochybně naprosto úchvatné dílo. Já měl ovšem tu smůlu, že mi byl upřen kino zážitek. Jsem si jistý, že toto je přesně rozdíl oné jedné hvězdy, která film z mého hlediska dělí od dokonalosti.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Nezklamalo. Opět krásně barevné, rychlé a originální. Nejvíc mě nadchly ale ty obživlý potravinky všeho druhu. Na některé jsem měl chuť (hamburger - ovšem bez dětí) a některé jsem si zamiloval (samozřejmě jahůdka, žužu a hlavně můj favorit pórek). Já jsem se opět výborně bavil, a to je hlavní.

Studio Letná (2014) (pořad) odpad!

Někdy trapné méně, někdy více. Rozhodně ale naprosto zbytečné, pompézní a drahé. V době, kdy je naše ekonomika ve stavu dlouhodobé recese, považuji za velmi nevhodné "investovat" až 80 milionů do obřích obrazovek, umělého kluziště a dalších radovánek, kterých využije maximálně několik tisíc lidí a které pro 99,9% populace naší republiky nemajjí naprosto žádný význam. Toto je, přátelé, socialismus! Konat domnělé dobro z peněz jiných. Za "investované" peníze by se daly postavit desítky hřišť pro děti nebo sportovišť natrvalo, nejenom na 17 dní! A co tak v regionech s vysokou nezaměstnaností a tím lehce pohnout s tamním stavebním trhem? To bych ale asi chtěl moc. Jděte se klouzat!

Banana Motherfucker (2011)

No to je blbina k pohledání. Ale celkem fajnově udělaná a je vidět, že se u toho všichni dobře bavili. Banány mám ale rád pořád.

Noc v domě hrůzy (2007)

Kvalitní jednohubka, která má kupu originálních nápadů.

Vězněm v cizině (2007) (seriál)

Příšerný. Viděl jsem tři díly, jeden depresivnější než druhý. Takový příběh se mi stát, tak v těch vězeních nepřežiju ani dopoledne. Perfektně udělané, se skutečnými postavami. Ale fakt síla.

LEGO® příběh (2014)

Čekal jsem, že to bude celkem zábavná, barevná jízda. Ale k mé velké radosti to byla perfektní, zábavná a barevná jízda. Nejvíc potěšili odkazy a postavičky z jiných filmů, knih, dokonce sportu. Pořád se něco děje, nestačíte ani stíhat všechny gagy a odkazy. Finále pak bylo střízlivě dojemné s ponaučením jak pro caparty, tak pro rodiče. Nevím, jestli jsem dal pět hvězd jinému animáku než od Pixaru. Tady ale zatím musím. Už jen díky tomu, že se těším na další reprízu. Tak repríza zatím nebyla. Okouzlení rychle vyprchalo. Musím jednu hvězdu sebrat. I tak velice povedený animák.

Mazalové (2014) (seriál)

Po dvou dílech naprosto nedívatelná kokotina. Trapné, nevkusné, nehumorné, zbytečné.