Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad) odpad!

Nemám rád bolševiky a vůbec socialisty všech stran. Zeman krásný případ takového člověka. Navíc teď už je snad už opravdu každému jasné, že mu lze pouze o vlastní chválení a zviditelnění se. Velmi smutná podívaná. Dobře nám tak.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Pro mě daleko koukatelnější než štědrovečerní Duch nad zlato. Dobré triky, celkem originální nápad a neookoukané ksichty. Ikdyž herecky slabší (Slavíková WTF!), nakonec celkem příjemná pohádka. Nakonec jednu výtku: Co ty šermířské souboje? To nemohli chlapci cvičit o týden víc?

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Ani Preiss nedokáže přehrát chabý scénář, levný vizuál a celkovou zmatenost pohádky. Celé je to navíc vykrádačka Nesmrtelné tety a dalších. No a to sakra opravdu nemáme jiné "záporáky" jako pořád dokolečka Holuba a Táborského? Ach jo. Další zbytečnost odsouzená na víkendové popoledne kdykoliv v průběhu roku.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

I přes všechny neduhy, kterým trpěly i Dvě věže, tedy jakýsi spojovací článek mezi prvním dílem a zakončením, jde hlavně o nádhernou podívanou. Docíleno je toho hlavně díky přehnanosti všech vizuálních složek filmu. Obloha je buď nejmodřejší nebo nejzamračenější, voda je buď jak sklo, nebo ultra divoká, zlato je nejtřpytivější, jaké jsem kdy viděl a drak je nejstrašnější, největší a jeho ohnivé bříško impozantní. Překvapila mě celkem ulítlá milostná vsuvka mezi elfkou a trpaslíkem, kde jsem si napřed říkal, že to fakt Jackson přehnal, ale nakonec, proč ne. Jako prostřední díl to asi lépe dopadnout nemohlo a myslím, že není nikdo, koho by to odradilo od těšení se na závěr. Mimochodem, už dlouho jsem neviděl tolik šokovaných lidí, jako při závěrečné zatmívačce a prvních konečných titulcích. Ti chudáci si mysleli, že film "nějak" skončí. Další potvrzení Jacksonovi geniality.

Gordon Ramsay: Štědrovečerní večeře (2010) (pořad)

Sledovat Ramsayho při vaření je svátek sám o sobě. Jako takový "vánoční speciál" to asi o moc líp udělat nešlo. Je to pochopitelně poněkud zdlouhavé a ti malí caparti na atraktivnosti taky nepřidají, ale Gordon to naštěstí všechno ukočíruje.

Jak prosté (2012) (seriál)

Nebýt Sherlocka od BBC, bylo by to určitě celkem zajímavý, do dnešní doby přenesený pokoukáníčko. Ani ta ženská by mi tam nevadila. Ale protože Doherty není Gatiss s Moffatem a Miller s Liu není Cumberbatch s Freemanem, tak je to jenom dívatelný seriál, který celkem právem brzo upadne v zapomnění.

Deo webtoon : yego salin (2013)

Já mám tyto východní horory rád, a proto jsem se těšil i na tento. A nezklamal. První polovina je na čistých pět hvězd. Perfektní rozjezd, kupa solidních lekaček, originální námět, příjemní herci, tajemno a všechno to spěje k zajímavým rozuzlením. No a to je problém druhé půlky. Těch rozuzlení je totiž tak deset a střídají se tak po třech minutách. Fakt že jo. Těch twisterů je tolik, že už ten třetí skoro postrádá smysl a ty další to jenom zhoršují. Twistery mám rád a vždycky se těším, čím mě tvůrci zase vyšplouchnou. Tady ale co je moc, je příliš. Chvilkama to působí jako bájný Vichr z hor. Celé je to ale výborně udělané a jak říkám: Já mám tyto východní horory rád.

Red 2 (2013)

Příjemná oddechovka, ale úplně zbytečná. Bohužel se to dalo po úspěchu jedničky očekávat. Vtípků ubylo, přístupnost způsobila absenci krve a všechno se recykluje znovu a znovu. Být toto první díl, tak jsem spokojený, ale jako pokračování je to slabší. Nicméně dívat se na to dá. A bez nudy.

Špačkovi v síti času (2013) (seriál)

Tak po dodívání posledního dílu musím konstatovat, že to nebylo až tak špatný. Celkem slušný triky, dobrá hudba a originální námět. Nejvíc mě štvalo strašně typové obsazení, protože když vidíte Táborského a Navrátila v první jejich scéně, je vám naprosto jasný, co to bude za figury. Naopak Zedníček v roli Einsteina byl sympaťák. Celý seriál bych tak o třetinu zkrátil. Chvílema to bylo fakt dost nudný. Kult se z toho asi nestane, ale dívatelné to rozhodně je a jako český seriál pro děti dostačující.

American Mary (2012)

Místy velmi nechutné. Nicméně vcelku originální a zajímavé. A hlavně úchylné. Trochu to připomíná dnes již legendární "stonožku". Ta byla ale ve všem o chlup lepší.