Speed Racer (2008)

Přeplácané! Barvičkami to jen hýří, ale co naplat, dvouhodinový film zasazen do dějiště automobilových závodů, který sází pouze na vizuální stránku, je nuda. Vše je nepřehledné a dost často jsem se ve všech těch barvičkách ztrácel. Celé se to veze v infantilním duchu, což se mi nelíbilo.

Přežij! (2007)

Je libo reality show se sebevraždou? Neměl jsem nikterak velká očekávání a je to dobře, jinak by to dopadlo ještě hůř. Vše se zpočátku točí kolem konkurzu do oné reality show a dlouhého a nudného seznámení s hlavními aktéry. Trochu zajímavé to začíná být až v posledních minutách, a to je málo.

Horton (2008)

Animáků holt stále přibývá a stává se z nich žánr, jako každý jiný. Už mi rozhodně nestačí jen výborná animace prostředí se slonem, který má dobré srdce. No, pro malé děti to špatné být nemusí.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Pořád to samé dokola bez nějakého pokusu o inovaci. Nulový příběh, který střídá jedno klišé za druhým a neskutečně otřepané zápletky nedělají z filmu nic, co by dosahovalo alespoň do průměru. Shrnuto - nevtipné, neoriginální, nudné. 35%

Poloprofesionál (2008)

Klasická komedie jako vystřižená pro Ferrella, bohužel se ale moc nepředvedl. Vtipů je pomálu, jedno klišé střídá druhé a velmi slabý a neoriginální scénář tomu taky nepomůže. Marně vzpomínám na nějaký světlejší moment. Zasmál jsem se opravdu po skromnu, a na víc, jak dvě hvězdy, to prostě nestačí.

Home Sweet Home (1981)

Je tak nějak tradicí, že každý speciální den nebo svátek má i svůj slasher. No a tentokrát se dostalo i na Den díkuvzdání. Jen bych si přál, aby byl použit v mnohem lepším filmu ... U vyvražďovaček jsem k neoriginální zápletce nebo špatným hereckým výkonům tolerantní, ale s lacině provedenými vraždami a špatně nasnímanými scénami, kde pořádně není nic vidět, začínám ztrácet trpělivost. Až moc se tu podepsal nedostatek peněz. Raději šáhněte po 'BLOOD RAGE', díkuvzdání tam máte taky a zpracování je po všech stránkách lepší.

Nechoďte do lesů (1981)

Tohle smrdělo odpadem. Amatérská, ničím zajímavá vyvražďovačka, kde neexistuje žádný skutečný děj, jen nekonečné scény putování lesem, proložené kosením táborníků. Zvolené prostředí je jediná věc, kterou oceňuji, ostatní je velká tragédie. Nezachrání to ani samotné mordy, i přes jejich velký počet, jelikož jsou tak špatně provedené, že to z bolestivého zmaru nijak nevytrhne. Navíc vypodobnění vraha, tamní lesní muž, bylo k smíchu. Herectví a hudbu radši ani nezmiňuji. Don't Go In the Woods vám nic negarantuje, ani že se vám to podaří dokoukat.

Dark Ride (2006)

Nezbývá mi nic jiného, než zkritizovat sterilní děj, stupidní chování postav a nulovou atmosféru. Přitom ze spojení slasheru a strašidelného domu šlo vykřesat alespoň slušnou vybíjenou. Nestalo se tak... Vraždy jsou prakticky vždy mimo záběr a ani v nejmenším nesplňují žánrová kritéria. Dnes už prostě nestačí naříkající teenageři a krev na stěně. Navíc všichni jsou tak neskutečně blbý, že jim tu smrt přejete. Je to skoro na odpad, ale hvězdu přihodím za vraha se slušnou panenkovskou maskou.

Rec 2 (2009)

K [Rec] 2 jsem přistupoval s určitou skepsí, jelikož jednička šla svým pojetím naprosto mimo mě. Musím konstatovat, že byla oprávněná, protože dvojka dopadla úplně stejně. Ať už vinou handycam, kterou k smrti nesnáším, neb nedokáže dát jeden souvislejší záběr, navíc v tomto případě naprosto nepochopitelný vsun dementních teenagerů do děje (lze-li o ději mluvit), kteří dokonale zbořili i ty poslední zbytky napětí. Chápu, že Plaza a Balagueró stáli před úkolem, kdy museli úspěch prvního dílu přebít, popřípadě jít odlišnou cestou - jiné řešení by bylo vnímáno jako neúspěch. Zkusili první možnost, více akce, více nechutností, krve, ovšem někdy méně znamená více. Jak to dopadlo, to už jasně ukazuje mé hodnocení.