300: Bitva u Thermopyl (2006)

Z komentářů co jsem si zde přečetl je zajímavé, že se hodně lidí liší v názorech konkrétně, že ve filmu není žádné drama. Film se celý točil v obrovských studiích, čili nechápu jak to, že rozpočet mohl být 65 milionů dolarů. Film nepostrádá akční scénky ani drama, ale nad uvedením, že je historický jsem se trochu zasmál. Film rozhodně trochu pokulhává v nudě, není zde také nic vtipného. Film se mi zdá být zbytečně tmavý. Co mě na filmu ale mrzelo nejvíce byla nevýrazná hudba, která mě naprosto odradila. Zpomalené záběry při akcích jsou sice pěkné, ale později jich bude až moc a tak tím čím byl film z traileru zajímavý nakonec každého omrzí. Byl by nesmysl shazovat nadále film, protože podívaná v kině byla dobrá. s odřenýma ušima 4 hvězdičky 70%

Spider-Man (2002)

Jsem rád, že se konečně dostalo pocty stvárnit spidermana z komixů do filmu, ale děj tohoto snímku je naprosto chabý. Hlavní přestavitel spidermana Tobey Maguire na mě nezapůsobil nejlépe, mladý kluk, který řeší neustále své životní příběhy mi do tohoto filmu nesedí. Film se mi zdá spíše průměrný a nevím kde ani čím získal tolik cen. Myslím, že film je spíš natočen pro vydělání peněz a to se mu nakonec velice dobře vydařilo. 56%

Hvězdná brána (1994)

Tento film mám rád zejména proto, že dal námět jednomu z nejlepších seriálů. Emmerich je úžasný režisér a tento film se mu opravdu povedl, hudba nádherně zpracovaná. Začátek je velice záživný, prostřední část se mi zdá být bez tempa a bez ''šťávy''. Zato třetí část je vyloženě akční, má to tempo, má to ''šťávu''. Za celou dobu filmu jsem si nezvykl na český dabing. I přez své fanouškovské nadšení ke STARGATE dávám filmu 4 hvězdičky.

District 9 (2009)

Trochu nechápu jak mohl režisér Neill Blomkamp natočit takový trhák za tolik málo peněz, ale jde opravdu vidět, že každý dolar je tu co nevíce vyždímán. Už na začátku se do filmu vžívám, film je 20 minut brán jako jakýsi dokument, který se zdá být neuvěřitelně reálný. Po nakažení virem dokument jakoby končí a na řadě je normální kamera (toto spojení mám opravdu rád). Vůbec mi nevadí spojením akčního žánru a sci-fi, naopak si myslím, že se spojením slumu v JAR u JB to velmi sluší a film je i více dynamičtější. Zpracvání ''kreveťáků'' je podle mého názoru vynikající. Myslím, že 5 hvědiček prostě tomuto filmu sluší.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Diamant mezi komediálními seriály! Každý díl je více humorný než ten druhý. Rowan Atkinson je největší komediant. 98%

Čtyři bratři (2005)

Rozhodně povedené drama Singletona, které jsem si dost oblíbil. Příběh je jednoduchý a zároveň dobře a kvalitně natáhlý. Příběh o čtyřech bratrech jenž jsou adoptovaní matkou, ketrou někdo zabije není sám o sobě nikterak zajímavý, ale to , že se bratři domluví, že najdou jejího vraha a pomstí se je jíné kafe. Koho by napadlo, že půjde o nudnou detektivní práce se zmílil, protože bratři se do toho pustili sami a to na plné obrátky. Policii ze začátku nevěří a tak zde můžeme vidět automobilové honičky, které skutečně stojí za to. Následné zjištění, že jejich matka byla zastřelena úmyslně a zabití nejmladšího bratra celou situaci jen vyhrotí a nastává den odplaty v plné parádě. Celkem jsem se u filmu i místy pobavil, film je svižný. Singleton mě celkem překvapil a to příjemně. 86%

2012: Soudný den (2008) odpad!

Zajímavý stejnojmenný film Emmerichův 2012, že by chtěl Nick Everhart vydělat jenom názvu je více než jasné. Herecké obsazení katastrofální, efekty fatální, co se dalo čekat film stál jen 1milion dolarů. Řekl bych, že v tomto filmu je hodně chaosu, více otázek než odpovědí. Katastrofa, Odpad!

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Film mě opravdu zaujal a na poměry TV filmu je opravdu výborný, trošku mě mrzí, že jsem to zatím nikde neviděl na DVD. Film vysvětlující okolnosti vzniku softwarových firem jako je Apple a Microsoft. Film je místy zbytečně zdlouhavý ale zase také místy dosti komediální. Za mě 85%

Hvězdná brána: Pravdivý příběh (2006)

Tady alespoň můžeme vydět, že celé ty roky co sledujeme Hvězdnou bránu nesledujeme jen fikci, ale něco co je docela až možné. No koho by to napadlo? Výborně zpracovaný dokument v podání Amandy Tapping(Sam), možná i místy i komediální? ano. Komentář ůplně nanic: daEmoNickY

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tento díl je asi nejslabší ve srovnání s předešlými díly, vizuálně pěkné, pár pěkných záběrů, hudba je také na dost dobré úrovni. Knižní zpracování mě rozhodně nadchlo více. Do kina jsem šel s velkým nadčením, ale děj filmu mě docela zklamal, film se mi zdá zbytečně hodně tmavý a místy i zbytečně natahovaný. První půlka mi připomínala nějakou telenovelu nebo teen.komedii, ta druhá půlka se mi líbila přece jen u akčních scén více. Snad režisér David Yates tyto chyby v příštím díle napraví.