jcall2bad

Artist of Amazement

1 bod

1 2 3 4 následující >>
    • 26.5.2008  13:11

Pro fanoušky komiksu Sin City bude tento film perfektní. Neumím si představit nikoho, komu se líbily knížky a necítili by kompletní satisfakci s touto exemplární prací, kterou nám Miller a Rodriguez vykonali. Kromě toho, tento film je také tak inovační, že by mohl posloužit jako průmyslový standard pro natáčení digitálních filmů s živými herci. Myslím si, že budoucí režiséři přistupující k tomuto procesu budou Sin City studovat jakožto ultimátní šablonu. Fanoušci film noir a povídek z podsvětí padesátých let by si také měli užít svět vytvořený v tomto snímku. Jistě, dialogy jsou směšné a dabing (originální, nikoliv český) je přehnaný, ale tohle je svět z jiného času i jiného místa. Je to více méně fantasy a pokud o tom budete příliš hluboce přemýšlet, zkazíte si veškerou zábavu. Jedinou opravdovou stinnou stránkou Sin City je fakt, že pravděpodobně nebude apelovat většině dámského publika. Mnohé mé kamarádky tento film nesnáší a stále nedokážou pochopit, proč se mě tak líbil, takže je to nejspíš film, který je dobré vidět s těmi chlapskými přáteli.

• 26.5.2008  13:10

Bože na nebi, zač mě trestáš? Legenda o králu Škorpionovi nezní tak úplně špatně, ono materiálu k práci by bylo habaděj, ale toto zpracování je jednoduše shitózní. The Rock měl raději zůstat v ringu, Duncan se měl držet rolí přihlouplých a nevinných obrů a ty ostatní lidi, co tam běhali a případně sekali ani nikterak více neznám. Překvapivé ale je, že jsem se až tak moc nenudil.

• 26.5.2008  13:09
    Výplata (2003)

Echart mi je silně nesympatický a na roli záporáka se prostě nehodí. Jinak jsem si tento film opravdu užil. Nabitý dobrými akčními scénami, napínavými momenty a dobrým dějem. Film je to hodně zábavný, jen bych si osobně představoval jiné herecké obsazení.

• 26.5.2008  13:09
    Daredevil (2003)

"Můj táta býval boxer" buch, buch..."pak jsem viděl něco, čemu bych jen těžko mohl rozumnět ale stejně jsem radši začal zdrhat" a pak ten hoch oslepl, a hned po probuzení začal více méně vidět zvuky. Pravil, že všechny ostatní smysly zesílily. To znamená, že i jeho tělu se dostalo celkovému zesílení, a za neurčitou, každopádně ale velice krátkou dobu se naučil salta, sjížděl po tyčích a zachránil dědu před jedoucím autem. Zjevně to tedy nejsou pouze zvuky, co ten chlapec viděl. Náhle je dospělý, koupe se v tmavé místnosti, vidím ho v soudní síni, pak ho vidím u něj doma před svým oblečkem a maskou (jen tak by mě zajímalo, jestli si ho udělal sám?) a pak přichází velice trapná akce zahrnující ošklivý 3d model daredevila, který je zde přímo krkolomně rozpohybovaný. No a od tohoto momentu to jde z kopce. Seznámení s Elektrou, šíleně hloupá fackovačka na dětským hřišti, Colin v roli Bullseye docela selhává (ale ten jeho kabát se mi líbil). Elektra se nasírá na Daredevila. Říká si, že ho musí zabít, a tak tu máme asi minutovou sekvenci, ve které Elektra hbytě cvičí proti pověšeným pytlům a na samotný "efektní" závěr se náhle sám od sebe objevuje ten největší pytel s pěknou kresbou. Když příjde na ten moment pomsty, Elektra se chce předvést a pokouší se chytit vlastní zbraň, ovšem neúspěšně. Pár zdlouhavých záběrů, pár keců, bitka v kostele, několik slov od Bullseye před smrtí, ještě si Dare odskočí za Kingpinem a důvtipně mu docvakne, co má dělat zrovna v ten moment, kdyby ho Kingpin zabil. Och, jak šokující a napínavé. Bla bla bla a je konec. ZKRÁTKA dost možná nejhorší adaptace komiksu, jakou jsem kdy viděl. Na druhou stranu mi to pořádně utkvělo v hlavě. A za to ta jedna hvězdička.

• 26.5.2008  13:07

Už i ty, Kevine? V tobě dřímá potenciál točit skvělé komedie, tak proč se toho nedržet? Tento pokus a rodinné drama prostě nevyšel. Je to jen šeď a nuda, ani jednomu protagonistovi nevěřím, že cokoliv co výjde z jeho úst je myšleno vážně a ten příběh je prostě absurdní. A taky se bohužel vysktlo jedno obrovské klišé - po dojemném inteligentním rozhovoru Benovi docvakne co a jak a stane se z něj úplně jiný člověk. Ale prosím tě, Kevine! To nemyslíš vážně. Já ti věřím a toto ti odpouštím jako nepovedený experiment.

• 26.5.2008  13:05

Hodně dobrý animáč, u kterého jsem se skvěle bavil a párkrát i nahlas zasmál. Jen škoda toho příběhu, který přece jenom mohl být zajímavější.

• 26.5.2008  13:05
    Pokoj 1408 (2007)

Byl jsem zklamán. Říkal jsem si, že to bude zase další povedená adaptace Kinga, ale ono ejhle - atmosféra je ta tam, děs se nedostavil, napjatej jsem nebyl a bylo mi upřímně u konečníku, jak to vlastně dopadne a jestli to Cusack přežije, či nikoliv. Nuda, šeď, nevýrazné, nezábavné. Úplná ztráta času to určitě není, ale to nejlepší můžete vidět už v traileru.

• 26.5.2008  13:03

šílená nuda a zbytečně protlačována sentimentalita. Očividně účelem tohoto filmu není nic, než vrhnout do očí diváků (zejména divaček) slzy. To je ale asi jediný účel, a v mém případě ho neplní.

Ghost Rider (2007)

Téměř dvě hodiny sledování neuvěřitelně znuděného Cage, ze kterého jsem měl takový pocit, že po natáčení každé scény honem rychle někam spěchá, jen ať už to máme za sebou. A režisér to asi věděl, a tak "střih! To uděláme znovu, to se ti nepovedlo" nejspíše nikdy nezaznělo. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že každá scéna s Nickem je vyloženě dementní. Takže celý film je jedna velká kopa sraček okořeněná solidní nudou, trapnými výkony a bitvami a v neposlední řadě podprůměrnými efekty. Obdivuju se, že jsem to dokázal skouknout celé až do začátku titulků. RUCE PRYČ!

Next (2007)

Zklamání. Člověku s trochou inteligence začne brzo tento systém vidění budoucnosti do dvou minut připadat divný a docela nedomyšlený. A tak to taky je. Na akční film je tam málo akce, na sci-fi je to málo vědecko-fantastický a na thriller je to málo napínavý. Tento film šel jedním okem dovnitř, a druhým okem ven a po pěti minutách jsem si už nepamatoval, co se dělo v předchozí scéně. To je špatně.

• 26.5.2008  13:00

Působivé na tomto snímku je zejména fakt, že dvě hlavní postavy si musely zcela zaměnit způsob, jak portrétují jejich osobnosti v polovině filmu. Dobro se stane zlo a naopak. Travolta zde radostně podává svůj nejlepší výkon při napodobení kriminálně až na kost šíleného a posedlého Castora Troye. Cage také zapůsobil při skoku z psychopata na dobráckého, ale podrážděného a nevyrovnaného Seana Archera. Mezi všemi Johnovými Americkými filmy, Tváří v tvář je jednoznačně můj favorit. Nejen že tento snímek ukazuje v plné kráse jeho podpisové akční sekvence, ale také je obohacen o emoční a morální dilema Archerovy postavy, která je zde zahraná pozoruhodně dvěma velmi odlišnými herci. Jednoduše řečeno, toto je ryzý John Woo, zábavný a divoký bez zbytečného rozptylování speciálními efekty nebo velkým franšízovým očekáváním.

• 26.5.2008  13:00
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Hugh Laurie je neuvěřitelně charismatický chlápek, kterýho miluju. Nemusím snad ani nijak rozvádět, že na něm tento seriál stojí. Ono by to klidně mohla být one-man show, stále by to bylo stejně zábavné. Musím ale přiznat, že postupem času se epizody začnou opakovat. V každé House nejdřiv vtipkuje, pak mu docvakne co a jak tak deset minut před koncem epizody díky tomu, že mu někdo nevýznamný něco nevýznamného řekne a hurá do pokoje s radostnou zprávou. Jediným štěstím je, že v několika epizodách tato zpráva nebyla radostná.

• 26.5.2008  12:59
    Prostě sexy (2002)

Kdyby tam aspoň byly PĚKNÝ holky. Cameron má hnusný obličej, Selma hnusný vlasy a Applegate je hnusná tak nějak celá. Nejsem povrchní, ale tento film ano a hlavní tři hrdinky očividně měli být prostě sexy. Tak proč aspoň to ten film nesplňuje, když už to je romantická komedie, která není vůbec směšná a romantiky se taky moc nedostavilo. Tyto slečny jsou dospělé, všechy se ale chovají jako 13-ti letý puberťačky. Rozhovor v restauraci o tom, jaký péro měl poslední chlap jedné z nich mluví za vše. A nápad, že na toto téma rozezpívají nevý song a celá hospoda se roztančí a rozpěje s nimi, je jednoduše absurdní. Bohužel (bohudík), nemohl jsem to dokoukat do konce.

• 26.5.2008  12:57
    Equilibrium (2002)

Vize budoucnosti bez emocí není nic moc, ale není to ani tak moc příběh či děj, kvůli čemu jsem si tento film zamiloval. Spíše je to ta velmi svižná a "originální" akce, která mi prostě sebrala dech. Přiznám se, že v případě sci-fi nelogických bejkáren, jako je toto nejsem opravdu příliš náročný. Já se při sledování tohoto filmu prostě chtě nechtě skvěle bavil a o tom, jak moc logický či nelogický to je jsem vůbec nepřemýšlel. A to je dost možná dobře.

• 26.5.2008  12:56

Tento film by byl dokonalý nebýt několika hluchých míst a pomalého rozjezdu. Jinak musím vyzdvihnout nadprůměrné herecké výkony všech zúčastněných, velmi vhodné dobové zasazení, vydařené efekty a šokující vysvětlení na samotný závěr. Dokonalý trik nádherně zobrazuje rivalitu, která může vypknout vlastně kvůli malinké a nenápadné chybičce.

• 26.5.2008  12:55

Nemám slov. Naprosto fantastické a bezchybné dílo. Všechy herecké výkony, námět, scénář, kamera, režie...všecho na té nejvyšší myslitelné úrovni. Toto je má srdcovka a dost možná můj nejoblíbenější film vůbec. Jistě, konec byl přeslazený až běda, ale alespoň dosáhl toho, co se povede jen málo kterému happyendu - vykouzlil na mé tváři úsměv. Robbins, Freeman, Brown a Darabont jsou neskuteční borci.

• 26.5.2008  12:52

Často se stává, že se někdo rozhodne natočit remake nějaké starší klasiky nebo zcela nový díl, je to ovšem vzácným jevem, aby tento remake nebo nový díl dosáhl kvalit originálu, nebo je dokonce i překonal. Nejlepším batmanem pro mě zůstává ten s tučňákem a kočičí ženou, který mě jako jediný stoprocentně pohltil a uchvátil, nicméně toto dílo překonalo všechno ostatní, co jsem zatím z této série viděl.

• 25.5.2008  19:51

Film, jehož datum vzniku se datuje do stejného roku, kdy jsem se já narodil a možná i to má za následek, že se jedná o naprosto srdcovou záležitost a moji nejoblíbenější horrorovou komedii vůbec. Pasáž v parku s tím malým a konečný masakr se sekačkou na trávu (co je oproti tomu nějaká přisraná motorovka?) jsou geniální a naprosto nezapomenutelné kousky tohoto uměleckého díla, který si pouštím jednou měsíčně již zhruba tři roky a pokaždé sleduji každičký záběr s dolní čelistí na podlaze.

• 25.5.2008  19:27
    Šakal (1997)

A mě se to líbilo! Mělo to šmrnc a překvapivě se mi Willis v roli záporáka líbí stejně, jako v roli statného hrdiny. Hvězdička dolů za Richarda Gere, který se do té role prostě nehodil a za občasnou nudu.

• 25.5.2008  19:26

Na takovou romantickou komedii jsem čekal tak dlouho! Je to originální, vtipné, nápadité a Jack je prostě můj miláček. Navíc, Gwyneth je v tomto filmu hrozně sexy.

• 25.5.2008  19:25
    King Kong (2005)

King Kong stojí za shlédnutí, obzvláště na velké obrazovce. Docela prostě, Jackson se pokusil udělat až moc a v mnoha směrech to přehnal. Následuje ty stejné instinkty, které mu dobře posloužili v Pánu Prstenů, ale zapomněl na fakt, že tohle není epický děj. Pořád je to film s monstrem, bez ohledu na to, jak velké emoce ke Kongovi v nás vyvolá. Nemusí tam být tucet postav. Nepotřebujeme znát každý detail minulosti každé postavy. My chceme Konga. Technicky se Jacksonovi opět povedlo zvýšit laťku o něco výš. Akce a vizuálie jsou strhující. Všechno vypadá skvěle a, když už konečně dojde na akci, Jackson kompletně řádí. Celkově je nový King Kong decentní film, ale mohl to být hodně dobrý film. Vystřihnout nějakých 45 minut a přeobsadit roli Carla Denhama a Jackson by dosáhl parádního výsledku.

• 25.5.2008  19:24

Kéž by byl Jack můj učitel hudební výchovy. Tento film miluju, Jack hraje skvěle a ty děcka jsou vesměs opravdu talentovaný! "And if you wanna be the teacher's pet...well baby, you just better forget it!"

• 25.5.2008  19:10

Nářez! Hartnett mě velice potěšil svým výkonem a unikátní zpracování upírů, které jsem alespoň já ještě nikde jinde neviděl bylo parádní. Gore scény byly vydařené a strach jsem věřil snad všem protagonistům. Taky miluju fakt, že nic není vlastně pořádně vysvětleno. Závěr nebyl právě nešťastný, ale o žádný happyend se nejedná, což je jedině dobře. Snad bych jen vytknul pár maličkostí, jako milostné spory mezi dvěma hlavními hrdiny, kteří se je rozhodnou řešit v ne zrovna pravou chvíli a pak /SPOILER/ fakt, že Josh je na začátku oholený, po týdnu mu narostou vousy a během zbylých dvaceti tří dní mu už více neporostou a taky se mi moc nezdá závěr, kdy si píchne krev neúplného upíra, zesílí, zabije upířího lorda (to je hlavně zvláštní) a pak umře jako normální upír při východu slunce./KONEC SPOILERU/ Ale to jsou vážně miniaturní detaily které jsem uvedl jenom proto, abych uvedl něco negativního.

• 25.5.2008  14:21

Tento film byl prostě nádherný a skutečně dojemný. Téměř všichni herci ze sebe vydávají maximum a je to znát. Scénář je napsaný bezchybně, a navzdory délce jsem se ani jednou nenudil. Byla to pro mě neskutečná podívaná a absolutní hodnocení neváhám udělit možná i proto, že homofobii, byť i tou nejmenší, netrpím. Rovněž můžu směle prohlásit, že toto je dost možná můj nejoblíbenější čistě romantický film vůbec. Pane Lee, děkuju vám.

• 25.5.2008  14:17

Je to vtipné a rukopis Burtona je zřetelný, jako nic na světě. Místy to je i trochu nechutné, ale bez toho by to nebylo ono. Premisa útočících velkých mozků není právě originální, ale zpracování ano! Je ale nutné uznat, že je to jeden z těch filmů, který někdo nesnáší a někdo miluje.

• 25.5.2008  14:02

Pecka. Jack a Kyle spolu vytváří skvělou kapelu, píšou skvělé písničky a nakonec se rozhodnou, že o sobě natočí film. A to nemůže dopadnout špatně. Perfektní humor, snad každý vtípek mě rozesmál, výkony jsou velice slušné ale navrh všeho ostatního zde stojí parádní hudba, která má k mému srdci hodně blízko. Jack Black a Kyle Gass jsou bohové a jak sami zapěli: "We reign." Je to pravda. Nesporně.

• 25.5.2008  14:00

V době, kdy většina sci-fi na velké obrazovce nebyly nic jiného, než dětinské velkorozpočtové fantasy, Minority Report je důkaz, že v Hollywoodu je stále možné vytvořit pravé sci-fi. To ale nestačí.

• 25.5.2008  13:59
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Proč, drazí autoři tohoto seriálu, proč jen musíte šlapat do hoven na tak slibné cestě? První série byla skvělá. Byla parádním mixem slušných výkonů, dobré premise, napětí, záhadností a podobných libových blbůstek. od druhé série se to však vrhá prdce směrem dolů, když se to všechno změní v takřka trapný doják, ve kterém se Kate nemůže rozhodnout mezi dvěma muži (ach ano, to je správné dilema, když uvízla na ostrově). Když už jsem u toho ostrova, v první sérii byl opuštěný a jediné, co se vyskytovalo byl ten tajemný dým a lední medvědi (ti se sice objevují jednou za uherský rok a vysvětlení jejich výskytu se dočkáme asi až v šesté sérii, ne-li pozdější). No prostě, být první série trochu delší a držet se to stejné myšlenky, bylo by to super. Takhle je to jen tuctová zábava, která pro mě osobně začala a skončila v první sérii. Dál je to jen hloupá telenovela s troškou více násilí.

• 25.5.2008  13:57
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Bohužel, stejně jako v případě Lost, Prison Break vykročil skvělým směrem a první série je velmi povedená. Herecké výkony nejsou nic moc, ale vymyšlené je to hodně dobře (a ti, co tvrdí, že z logického hlediska je ten útěk vymyšlený naprosto stupidně, mi můžou políbit klobouk). Prostě první série mě udržela u obrazovky hodně dlouho a dokázal jsem zkouknout i šest dílů najednou. Ano, udržovalo mě to vzrušeného a nedočkavého. Měl jsem nutkání věděť, co se bude dít dál. No, a od druhé série to jde opět z kopce. Na tom seriálu bylo tak dobré sledovat plánování útěku a spory mezi jednotlivými protagonisty. Je tudíž logické, že když se dostanou ven, už to taková zábava nebude. No a to jsem ještě nenahodil ani slovo o třetí sérii, kterou si to Prison Break sere úplně. Nové vězení, které je ovšem absolutě nedůvěryhodné, silně nerealistické (tedy, já o tom moc nevím, ale jestli to takhle funguje ve vězení na takovém místě, tak je to větší pohoda, než jsem si myslel), absurdní nové postavy a pokles zájmu starých postav. Je na nich vidět, že ani je už to nebaví. Jednu hvězdičku navíc oproti Lost dávám, protože kdyby po první sérii nic dalšího nebylo, bylo by to perfektní a nic by nebylo třeba upravovat. Moje mínus, že jsem od druhé i třetí série hodně očekával.

• 25.5.2008  13:53
    Mlha (2007)

Ach můj bože, hledat výrazné mínusy na tomto skvostu je nadlidský úkol! Ale budíž - monstra občas působí příliš digitálně a jejich animace není perfektní. Někomu by se taky mohlo zdát, že film je zbytečně dlouhý díky některým scénám, které možná mohly být vystřihnuty (např. půlminutový záběr na ležícího Davida). No, a tu bych s výčtem negativ skončil. Film má velice hutnou atmosféru, hodně dobré herecké výkony stejně jako dobrý hudební a zvukový doprovod, ale hlavně ten konec mě dostal. /SPOILER když musíte zastřelit vlastního syna a o minutu později se dozvíte, že úplně zbytečně, je to na mašli. /KONEC SPOILERU. Výtečný horror a Darabont je prostě borec, to mi nikdo nevymluví a nikdo o tom nemůže pochybovat!

1 2 3 4 následující >>