King Kong (2005)

King Kong stojí za shlédnutí, obzvláště na velké obrazovce. Docela prostě, Jackson se pokusil udělat až moc a v mnoha směrech to přehnal. Následuje ty stejné instinkty, které mu dobře posloužili v Pánu Prstenů, ale zapomněl na fakt, že tohle není epický děj. Pořád je to film s monstrem, bez ohledu na to, jak velké emoce ke Kongovi v nás vyvolá. Nemusí tam být tucet postav. Nepotřebujeme znát každý detail minulosti každé postavy. My chceme Konga. Technicky se Jacksonovi opět povedlo zvýšit laťku o něco výš. Akce a vizuálie jsou strhující. Všechno vypadá skvěle a, když už konečně dojde na akci, Jackson kompletně řádí. Celkově je nový King Kong decentní film, ale mohl to být hodně dobrý film. Vystřihnout nějakých 45 minut a přeobsadit roli Carla Denhama a Jackson by dosáhl parádního výsledku.

Škola rocku (2003)

Kéž by byl Jack můj učitel hudební výchovy. Tento film miluju, Jack hraje skvěle a ty děcka jsou vesměs opravdu talentovaný! "And if you wanna be the teacher's pet...well baby, you just better forget it!"

30 dní dlouhá noc (2007)

Nářez! Hartnett mě velice potěšil svým výkonem a unikátní zpracování upírů, které jsem alespoň já ještě nikde jinde neviděl bylo parádní. Gore scény byly vydařené a strach jsem věřil snad všem protagonistům. Taky miluju fakt, že nic není vlastně pořádně vysvětleno. Závěr nebyl právě nešťastný, ale o žádný happyend se nejedná, což je jedině dobře. Snad bych jen vytknul pár maličkostí, jako milostné spory mezi dvěma hlavními hrdiny, kteří se je rozhodnou řešit v ne zrovna pravou chvíli a pak /SPOILER/ fakt, že Josh je na začátku oholený, po týdnu mu narostou vousy a během zbylých dvaceti tří dní mu už více neporostou a taky se mi moc nezdá závěr, kdy si píchne krev neúplného upíra, zesílí, zabije upířího lorda (to je hlavně zvláštní) a pak umře jako normální upír při východu slunce./KONEC SPOILERU/ Ale to jsou vážně miniaturní detaily které jsem uvedl jenom proto, abych uvedl něco negativního.

Zkrocená hora (2005)

Tento film byl prostě nádherný a skutečně dojemný. Téměř všichni herci ze sebe vydávají maximum a je to znát. Scénář je napsaný bezchybně, a navzdory délce jsem se ani jednou nenudil. Byla to pro mě neskutečná podívaná a absolutní hodnocení neváhám udělit možná i proto, že homofobii, byť i tou nejmenší, netrpím. Rovněž můžu směle prohlásit, že toto je dost možná můj nejoblíbenější čistě romantický film vůbec. Pane Lee, děkuju vám.

Mars útočí! (1996)

Je to vtipné a rukopis Burtona je zřetelný, jako nic na světě. Místy to je i trochu nechutné, ale bez toho by to nebylo ono. Premisa útočících velkých mozků není právě originální, ale zpracování ano! Je ale nutné uznat, že je to jeden z těch filmů, který někdo nesnáší a někdo miluje.

Králové ro(c)ku (2006)

Pecka. Jack a Kyle spolu vytváří skvělou kapelu, píšou skvělé písničky a nakonec se rozhodnou, že o sobě natočí film. A to nemůže dopadnout špatně. Perfektní humor, snad každý vtípek mě rozesmál, výkony jsou velice slušné ale navrh všeho ostatního zde stojí parádní hudba, která má k mému srdci hodně blízko. Jack Black a Kyle Gass jsou bohové a jak sami zapěli: "We reign." Je to pravda. Nesporně.

Minority Report (2002)

V době, kdy většina sci-fi na velké obrazovce nebyly nic jiného, než dětinské velkorozpočtové fantasy, Minority Report je důkaz, že v Hollywoodu je stále možné vytvořit pravé sci-fi. To ale nestačí.

Ztraceni (2004) (seriál)

Proč, drazí autoři tohoto seriálu, proč jen musíte šlapat do hoven na tak slibné cestě? První série byla skvělá. Byla parádním mixem slušných výkonů, dobré premise, napětí, záhadností a podobných libových blbůstek. od druhé série se to však vrhá prdce směrem dolů, když se to všechno změní v takřka trapný doják, ve kterém se Kate nemůže rozhodnout mezi dvěma muži (ach ano, to je správné dilema, když uvízla na ostrově). Když už jsem u toho ostrova, v první sérii byl opuštěný a jediné, co se vyskytovalo byl ten tajemný dým a lední medvědi (ti se sice objevují jednou za uherský rok a vysvětlení jejich výskytu se dočkáme asi až v šesté sérii, ne-li pozdější). No prostě, být první série trochu delší a držet se to stejné myšlenky, bylo by to super. Takhle je to jen tuctová zábava, která pro mě osobně začala a skončila v první sérii. Dál je to jen hloupá telenovela s troškou více násilí.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Bohužel, stejně jako v případě Lost, Prison Break vykročil skvělým směrem a první série je velmi povedená. Herecké výkony nejsou nic moc, ale vymyšlené je to hodně dobře (a ti, co tvrdí, že z logického hlediska je ten útěk vymyšlený naprosto stupidně, mi můžou políbit klobouk). Prostě první série mě udržela u obrazovky hodně dlouho a dokázal jsem zkouknout i šest dílů najednou. Ano, udržovalo mě to vzrušeného a nedočkavého. Měl jsem nutkání věděť, co se bude dít dál. No, a od druhé série to jde opět z kopce. Na tom seriálu bylo tak dobré sledovat plánování útěku a spory mezi jednotlivými protagonisty. Je tudíž logické, že když se dostanou ven, už to taková zábava nebude. No a to jsem ještě nenahodil ani slovo o třetí sérii, kterou si to Prison Break sere úplně. Nové vězení, které je ovšem absolutě nedůvěryhodné, silně nerealistické (tedy, já o tom moc nevím, ale jestli to takhle funguje ve vězení na takovém místě, tak je to větší pohoda, než jsem si myslel), absurdní nové postavy a pokles zájmu starých postav. Je na nich vidět, že ani je už to nebaví. Jednu hvězdičku navíc oproti Lost dávám, protože kdyby po první sérii nic dalšího nebylo, bylo by to perfektní a nic by nebylo třeba upravovat. Moje mínus, že jsem od druhé i třetí série hodně očekával.

Mlha (2007)

Ach můj bože, hledat výrazné mínusy na tomto skvostu je nadlidský úkol! Ale budíž - monstra občas působí příliš digitálně a jejich animace není perfektní. Někomu by se taky mohlo zdát, že film je zbytečně dlouhý díky některým scénám, které možná mohly být vystřihnuty (např. půlminutový záběr na ležícího Davida). No, a tu bych s výčtem negativ skončil. Film má velice hutnou atmosféru, hodně dobré herecké výkony stejně jako dobrý hudební a zvukový doprovod, ale hlavně ten konec mě dostal. /SPOILER když musíte zastřelit vlastního syna a o minutu později se dozvíte, že úplně zbytečně, je to na mašli. /KONEC SPOILERU. Výtečný horror a Darabont je prostě borec, to mi nikdo nevymluví a nikdo o tom nemůže pochybovat!