Ken Park (2002) odpad!

Kam jinam zařadit film, který je jen a jen o falešným šoustání, live masturbaci a lízáním ženského pohlaví?

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002) odpad!

Tak to je úlet. Absolutně nulová atmosféra, debilní herci, směšné pasti, ještě směšnější romantika (měla-li ta zpomalená scéna v jedné z kostek být romantická), zbytečně zamotaný děj a absurdně napsaný scénář, no a těžko pochopitelný konec je jen třešnička na plesnivém dortu. Neostýchám se tvrdit, že je to jeden z nejhorších filmů, který byl nazvám sci-fi a horrorem.

Král Škorpión (2002)

Bože na nebi, zač mě trestáš? Legenda o králu Škorpionovi nezní tak úplně špatně, ono materiálu k práci by bylo habaděj, ale toto zpracování je jednoduše shitózní. The Rock měl raději zůstat v ringu, Duncan se měl držet rolí přihlouplých a nevinných obrů a ty ostatní lidi, co tam běhali a případně sekali ani nikterak více neznám. Překvapivé ale je, že jsem se až tak moc nenudil.

Minority Report (2002)

V době, kdy většina sci-fi na velké obrazovce nebyly nic jiného, než dětinské velkorozpočtové fantasy, Minority Report je důkaz, že v Hollywoodu je stále možné vytvořit pravé sci-fi. To ale nestačí.

Prostě sexy (2002) odpad!

Kdyby tam aspoň byly PĚKNÝ holky. Cameron má hnusný obličej, Selma hnusný vlasy a Applegate je hnusná tak nějak celá. Nejsem povrchní, ale tento film ano a hlavní tři hrdinky očividně měli být prostě sexy. Tak proč aspoň to ten film nesplňuje, když už to je romantická komedie, která není vůbec směšná a romantiky se taky moc nedostavilo. Tyto slečny jsou dospělé, všechy se ale chovají jako 13-ti letý puberťačky. Rozhovor v restauraci o tom, jaký péro měl poslední chlap jedné z nich mluví za vše. A nápad, že na toto téma rozezpívají nevý song a celá hospoda se roztančí a rozpěje s nimi, je jednoduše absurdní. Bohužel (bohudík), nemohl jsem to dokoukat do konce.

Tuxedo (2002)

Má to všechno, co bych od filmu s Chanem v titulní roli čekal. Má to šmrnc, eleganci a především úžasnou choerografii bojů. Hewittové to zde náramně sluší, je to jako celek velice zábavné a skvěle se na to kouká. Nicméně, když jsem jej viděl podruhé, to kouzlo se vytratilo a už mě to tak nebavilo. Soudě podle toho je to film dobrý na jedno podívání, a jako takový si nezaslouží víc než tři hvězdičky.

Experiment (2001)

Nebýt pár nemístných záběrů, bez váhání bych udělil plné hodnocení. Skvělé herecké výkony, hodně dobrá myšlenka a KONEČNĚ pořádný důkaz toho, že němce by nebylo moudré odepisovat. Navíc, těm hodným chlapcům jsem ze srdce přál, aby to vyhráli.

Herečka tisíciletí (2001)

Kromě bujné a detailní animace je v jádru tohoto filmu vzkaz o snech a o tom, jak nás udržují naživu, ale více ostentativně o tom, jak je koncept snění téměř důležitější, než samotné dosažení onoho snu. To, že se tvůrci rozhodli protkat filozofické vlákno mezi prospekt herečky, která si ulevuje od své kariéry, přičemž rozmazávají linie mezi skutečnými sny a cinematickými sny, vyzdvihuje tento film vysoko nad průměr a vytváří poutavou romantickou historku, která by mohla apelovat širokému publiku.

Příšerky s.r.o. (2001)

Nejlepší animovaný snímek všech dob. To mi nikdo nevymluví. Má to všechno, co si od takového filmu představuju - precizní animaci, pořádnou dávku humoru a nekončícící zábavu.

Ranaři (2001)

Zatímco všechno ve scénáři nám mělo ukázat komplexnost a bohatost Rickyho i Bobbyho postavy, nakonec jsou oba pěkně jednoduší chlápci. Takže všechen ten vnější materiál, který je nám o nich dán, se téměř stává přehnaným počtem informací, a v jiných případech nedostatkem informací. A ačkoliv Favreau a Vaughn na obrazovce opravdu září, Ranařům prostě něco chybí.