Železný dráp

• Hongkong 黃飛鴻之鐵雞鬥蜈蚣 (více)

Mladý mistr kung fu Wong musí přestěhovat svou školu bojových umění, ale brzy zjistí, že nová budova stojí hned vedle bordelu. Wong a jeho žáci mají konflikty s boxery a znepřátelí si i šéfa policie. V okolí mizí mladé dívky a Wong začne mít podezření – má policie s únosy něco společného? Neslouží bordel jako přestupní stanice při pašování bílého masa? Začne pátrat na vlastní pěst, ale aby zjistil pravdu, bude muset naplno využít všechno své umění kung fu. (oficiální text distributora)

Maty85

Stará dobrá a zábavná ukázka kungfu. Jet-li je výbornej herec a mistr, ale přeci jen vážný filmy mu jdou o hodně lépe. Filmy co jsou z poliviny komedií bych přenechal J. Chanovi... ()

mortak

Vypáda to, jako kdyby do tohoto filmu smíchali všechno, co se nevešlo do trilogie Tenkrát v Číně. Tři sidekickové mají pro své "komické" eskapády snad půlku filmu, zatímco Jet Li předvádí to, co založilo jeho kariéru - supermanské boje na lanech (chrám), bojově taneční choreografie (slavnost), či opilého mistra (jako vždy vrchol filmu). Do toho ještě boj proti bílým zlým kapitalistům, nějaká ta cudná láska... Je toho tady strašně moc, ale nakonec je celý ten film jedno veliké nic, nejde odnikud nikam, jen chaoticky vrší scény za sebou. ()

salfa72

Poté, co Jet Li v roce 1993 odmítl pokračovat kvůli neshodám s producentem ve čtvrtém díle série Tenkrát v Číně, si přesto v tom samém roce zopakoval roli legendárního Wong Fei Hunga ve filmu Železný dráp (sám si ho produkoval) a který by se dal označit za spin off (či s určitou dávkou nadsázky za parodii na tuto filmovou sérii). Tento film se od série Tenkrát v Číně liší větš mírou násilí a humoru, především pak scény s prostitutkama patří k těm vtipnějším (např. parodie na hudební motiv filmů o WFH). Wongova žáka Leung Foona ztvárnil Ka-Yan Leung a v roli Soa se objevil Hong Kongský herec a zpěvák Dicky Cheung, choreografii soubojů měl na starosti legendární Woo-ping Yuen. Mezi nejlepší scény filmu bezesporu patří souboj dvou slavných herců Jeta Li a Gordona Liu, pikantní je i díky tomu, že Gordon také ztvárnil legendárního Wong Fei Hunga a to hned dvakrát, ve filmech Challenge of the Masters (1976) a Martial Club (1981). Škoda, že některé z těch pár HK kung fu filmů, které u nás vyšli na DVD jsou některé opatřeny anglickým dabingem, díky čemuž je divák nucen si film pustit s CZ dabingem a nemůže si ho vychutnat v původní znění s titulky. ()

Master19

Je s podivem, s jakou lehkostí lze natočit svižnou, zábavnou a nenucenou akční jízdu. Jasně, že to je ptákovina na entou, ale vzhledem k tomu, jak mě tyhle filmy (kde o sebe bojovníci lámou kde co, a pak jen naštvaně - nicméně po svých - odejdou) nudí, ne-li rozčilují, jsem se u tohoto pobavil. ()

Brain-D

Potěšilo mě, že se Jet Li setkal ve filmu a v souboji se slavným .... (z 36 komnaty), ale bohužel to bylo poněkud hloupé, taková halda forku a trapností. Bohužel zde používají lana, to je také velké mínus. U Swordsmana sice také, ale ten je na tom celý založen, tohle je až moc mišmaš. ()

miklaras

Perfektní Jetův film. Když přijde drůbeží scéna a člověk ji nečeká je dobré nepít a nejíst. já se málem zalkla. Stonožka je dokonalá, záporáci se zlověstně chechtají, komické figurky dělají komické narážky a Wong Fei Hung je prostě...dokonalý i ve své hluchotě nebo v kostýmu kohouta. Jinak, musím se plně postavit za absolutní kritiku českého dabingu. Český dabing čínských filmů je opravdu hrozivá pomsta tvůrcům i hercům. Slyšela jsem dabing k Návratu do 36.komnaty, což bylo nad moje síly, odpudivý dabing k Better Tomorrow by zasloužil pranýř a tady se zase vyřádil někdo, kdo musí Hong Kong dost nenávidět. Někdy je lepší pustit si film v čínštině a neřešit, že člověk občas loví děj. Titulky jakékoli kvality lepší, než upadající český dabing...Olgo Walló, kde jsi? ()

listr

Tak tohle jsem nečekal. Tomuhle filmu jsem se ve videopůjčovně dlouho vyhýbal, ale neměl jsem. Bylo to proto, že Jet Li mě v poslední době až moc zklamal. Jeho nové filmy jsou opravdu strašné, tedy přesněji všechny jeho "made in America" filmy jsou strašné a ja si bláhově myslel, že tohle je nějaká novinka. Po zjištění, že film je už trochu staršího data jsem zadoufal v něco na způsob Once Upon a Time in China a taky mi to misty tak připadalo. Zakladní linie se točí kolem shaolin školy a Jet Li opět ztvarňuje uznávaného učitele. Ale tento film je narozdil od OUaTiC větší komedie. Celkem dlouho jsem měl pocit, že se dívam na film s Jackie Chanem a finální bitka mě v tomhle směru podpořila. Hodně dobrá je i scéna souboje Stonožky s Kohoutem, něco takového se jen tak nevidí. A proto radím všem kteří nikdy neviděli nic z pravého umění Jeta Li ať šáhnou sem, toto DvD určitě seženete jednodušeji než třeba Once Upon a Time in China, ale kdo ví třeba u nás taky jednou vyjde celá tahle serie. ()

system

V Hong Kongu si zas jednou rekli, ze natoci uplne strestenou kung-fu komedii, ktera je navic tak ukecana ze by mohli poslanci jen tise zavidet:-) Navic zaverecna bitka kohouta s housenkou je.... no proste tohle muzou vymyslet jen v Hong Kongu :-) ()

Bozvav

V podstatě děsná ptákovinka, na které je dobré jen to bojové umění. Čínský humor prostě nikdy nepochopím, stejně jako jejich zálibu v bezuzdném mlácení a pitvoření. Tři hvězdy za akci. ()

Torgal

Absolútne šialená záležitosť, na ktorej som sa fakt bohovsky pobavil. Scenár dosť slabý, ale bojové scény výborné (až na to že je dosť vidieť že sú herci nadrátovaný) a originálne (kohút vs. stonožka). Ale fakt je to až moc ázijsky potrhlé na to aby som hodnotil vyššie. Ale fakt super guilty pleasure. 6+/10 ()

Dr.Cilka

Niekoľko naozaj vtipných momentov, no väčšinu dosť dlhej stopáže skôr priemerná zábava. Jet Li v roli kung-fu učiteľa je snáď jedinou postavou z reálneho sveta, a je obklopený absurdnými postavičkami, ktorí zrejme ušli z nejakej špeciálnej ustanovizne. Bláznivá komédia na čínsky spôsob. ()

Candyman

Tak od tohohle filmu jsem čekal nějaký brutální shaolinský nářez, ale asi jsem se špatně informoval, protože od začátku do konce to byl jeden velký omyl. Už ani nemluvě o závěrečné bitvě housenky s kohoutem. To nebyla ani sranda, pro mě zklamání. ()

monty.cl

Sašenko 165- A není teda pro tebe ztrátou času koukat na ty hloupý asijský filmy? to mě jen tak napadlo, při tvém komentáři..ale k filmu samotnému-VELiCE vtipné kung-fu- hodně lítání a skvělá choreografie soubojů,úchylný humor šílených postaviček a skvělý Jet-Li-já se bavil velice...70% ()

pekas

Slabší tři, že mám Jeta a ulítlý filmy rád. Tenhle se ale moc nepovedl. Humor i akce jsou poplatné době a asi rozpočtu. ()

Wladimir78

huh. No měl jsem snahu, ale bylo to na mě asi až moc dobrý. Určitá dávka asijské ztřeštěnosti je fajn, ale čeho je moc, toho je příliš. Dvě hvězdy ze Jeta a občas fajn choreografii (když zrovna nelítal). ()