Příběh o jedné vesnické kapele složený z mladých kluků co hrajou po svatbách či pohřbeh. jednou dostanou peníze a udělají z jednoho kluka jejich manažera. Pak se on ještě s jedním klukem z kapaly mezi sebou pořád hádají a různě podezřívají, jendou on toho a pak zase naopak oba dva mají špatný rodinný zázemí. Táta chlastá, máma si našla jinýho a bydlí jinde, u druhýho zase máma pořád na něj nadává a vše mu vyčítá. Zvláštní je , že at se ty dva stále napadají, tak spolu stále kamarádí. Poněkud divný je jak si sotva 14 letí kluci jezdí po nocívh sami vlakem jako by nic. Rodiče o ně nemají žádnou starost. Snímek nikterak nezaujme , ale ani neurazí. Opět film na , který se pozapomělo.(19.12.2009)

• Ivoshek

Brrrrrrrr. Trochu mi to připomnělo různé Kamarády do deště, lásky z pasáže, větry v kapse atd. Až na to, že tady byly ještě horší herecké výkony (a to už tedy v porovnání se Sagvanem musí být, abych tohle řekl).(31.10.2009)

• slunicko2

Socialistický realismus s lehkým sexy nádechem aneb Jak pan Zelenka chtěl, ale neuměl. 1) Nikoli špatný film s náběhem do citlivosti, s nášlapem ke slušným naturščickým hereckým výkonům, s náznakem reálného života. Ano, náběh, náznak, nášlap. 2) Na druhé straně je tu určitá schematičnost postav, polopaticky působící dohled moudré třídní, chápající ředitelka. Všichni veřejní činitelé jsou ti dobří, zatímco vadné jednání, je-li jaké, je výhradně na straně stále ještě nedostatečně vyspělých soukromých jedinců. Socialistický realismus jako vyšitý. 3) Námět a scénář 32letého režiséra Zdeňka Zelenky vzbuzuje rozpaky. Příjemný chlapec se sexy nádechem Dušan - Roland Samek - je nadabován Michalem Dlouhým. Jeho protihráč Adam - Filip Moural - je herecky horší, ale zase nepotřeboval dabing a sexy nádech vlastní též. Jen toho tehdy jednadvacetiletého Filipa Renče jsem nepoznal.(17.11.2010)

• honz

Problematika školního i soukromého prostředí dospívající mládeže. V popředí příběhu dva kamarádi - spolužáci, jejich přátelství i hádky, účinkování v kapele..a to je asi tak všechno. Celkově film působí, že se dějově nijak "nerozeběhl" a ani jako by nebyl dokončen. Škoda, nápad byl zajímavý, ale jeho realizace poněkud selhala.(20.12.2011)

Výchozí námět není špatný, ale zpracování je průměrné. Dost nevěrohodné mi přišly komickodramatické jízdy autem, které šoférovala učitelka v podání Ivy Janžurové.(3.8.2014)