Pracovnice IT oddělení trpící agorafobií najde nahrávku násilného trestného činu a nahlásí ji svým nadřízeným. Uvědomuje si však, že bude muset opustit svůj byt, aby mohl být zločin vyšetřen. (HBO Max)

Metuje

Váhal jsem mezi dvěma a jednou hvězdičkou. Je nutné říct, že v první polovině jsem se relativně bavil, hlavní hrdinka je zajímavá, mám rád tyhle jednoateliérovky, sice děj úplně neutíkal, hlavní zápletka přišla nečekaně brzy, na to, jak se děj pak po zbytek filmu neskutečně vlekl. Herecké výkony lze pochválit snad jen u ústřední dvojice, zbytek byl snad komparz. Nedokážu si představit, jak někdo mohl schválit scénu s Jurijem “hackerem”, kterej na kameru po dobu asi 2 minut ťuká do klávesnice úplný nesmysly a jeho herecký výkony s fejkovym ruskym přízvukem, no to bylo maso. Tím začal jít film do kopru… + špatná dramaturgie, jako pardon, ale když v jednom záběru někdo jde a ve druhém najednou zmizí?! Závěrečnou “dramatickou honičku” už ani nekomentuju, autistka se sociální fóbií “přemůže” 3 nájemný vrahy -_-. ()

babuška

Kakaová šmudlinka co se bojí vylézt ven, a chodí se k ní vylejt soused od naproti, zjistí zločin, nahlásí, musí ven a nakonec zabije tři rádoby profi zabijáky, milionkrát obehraný téma, trochu jinak ale furt stejně, Zoe hrát umí a tak dává filmu šmrnc, za to jedna, druhá je za délku a zabíjačku na posledních 20 minut, protože těch prvních 50 se děje hovno, bejt to o kousek delší dám jednu. ()

AutiXrist

korektne by vedel ohodnotiť len človek trpiaci agorafóbiou, strachom z mikróbov, a.t.d., zaujímavé, nie až tag originálne, citiť Hitchcocka aj Copollu a koniec ma sklamal ()

MatoPalkes

Trochu nerozumiem tým nízkym hodnoteniam. Bavilo celú dobu, je to krátke, nenaťahované, s veľmi sympatickou Zoe. Moderný thriller, ktorý zohľadňuje existenciu covidu. ()

Zaks

Na záver autori popustili uzdu fantázie a vykúzlili parodickú pecku. Kiežby sa celý film niesol v takom odľahčenom a vtipnom tóne ako koniec, tak to mohlo byť aj za viac. ()

Buxo

Poznáte ten pocit kedy vás debata absolútne nudí a uhýbate nie len pohľadom ale aj myšlienkami? KIMI je presne film o tomto. Dovolím si povedať, že až prvá polhodina bola úplne o ničom. Pomalé uvádzanie do deja a zvláštna hra so zvukom. Nie je to mojou šálkou kávy. Avšak ako milovník psychológie som svoju nezaujatú myseľ aspoň na ďalších 15 minút zabavil, tým že som sa snažil určiť problém protagonistu. Vo výsledku to začalo byť zaujímavé až po 45 minútach, kedy to už vlastne len nabralo zvrat a ukončil sa príbeh. Za mňa môžem povedať že ma protagonista štval, dôvody poruchy boli nezmyselné, až do bodu kedy sa ukázalo že je to spôsobené sexuálnym napadnutím. Napriek tomu som od začiatku sympatizoval skôr s vedľajšími postavami. Takže ak pretrpíte ten pomalý ale vážne pomalý začiatok plný minimalizmu, môžete si užiť celkom slušný thriller. ()

stret

Kimi je nesymaticka postava ktora hra v sulade s jej postihnutiami, cim zvysuje svoju odpudivost. To je na tomto filme pozitivne. Vsetko ostane ma skor znaky podradnosti. ()

lineker

Nejvíc mne zasáhli řádně ohulený Beastie Boys a trochu i pohledná Zöe v s modrým přelivem. Tak by to být asi nemělo. ()

melmoth

Kimi neurazí a miestami vďaka spoľahlivému výkonu Kravitz dokonca aj zaujme. Krimi-triler vhodný na jedno pozretie počas lenivého nedeľného popoludnia, či ako spôsob prokrastinácie, pokiaľ hltáte filmy lopatou a už ste „videli všetko“. Odporúčam sa na Kimi pozrieť skôr zo zvedavosti, než z vysloveného záujmu Soderberghovu novinku vidieť s veľkými očakávaniami. V druhom prípade totiž budú všetci, mimo veľkých fanúšikov Zoë Kravitz, sklamaní. P.S.: ak si chcete vychutnať kvalitne spracovaný prvok „audio nahrávky zločinu“, odporúčam Blow Out (1981) s Johnom Travoltom, alebo The Conversation (1974) s Geneom Hackmanom. Viac tu ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)