Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesor Glendon pátrá v Tibetu po vzácné rostlině kvetoucí jen při úplňku. Květinu objeví, je však napaden vlkodlakem. Přežije, ale... Potkává doktora Yogamu, který mu poví o rostlině a možném prokletí. Glendon mu nevěří. Po první proměně se však rozhodne udělat vše proto, aby se vyléčil. Jediný lék je rostlina z Tibetu, kterou mu však ukradl Yogami, aby zachránil sám sebe, neboť on je vlkodlak, který Glendona napadl. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

O pár let mladší Wolf Man patří rozhodně k těm nejlepším vlkodlačím hororům vůbec, není-li vůbec tím nejlepším. Tento starší a snad i první významnější lykantropií postižený horor sice nenabízí natolik hutnou atmosféru, ale na druhou stranu oplývá slušnými maskami, originálním příběhem a zejména lehkostí vyprávění, kterou podtrhují až překvapivě zdařilé humorné vložky se stařenami z hospody. Nenadchlo, sic pobavilo a s úctou tedy ke třem vlčím zubům přihazuji ještě jeden. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Samotný námet s kvetinami, ktoré kvitnú pri splni, a vôbec celá exotická expozícia zo začiatku filmu sľubujú veľa, no príliš veľa neskorších dialógov zbytočných vedľajších postáv (hlavne dve staré alkoholičky) a úplna absencia kulís nočného Londýna, na ktorých sa dalo krásne stavať, všetko oslabujú. Film je skôr interiérovým komorným príbehom, čo by nevadilo, keby jeho dramatickú hĺbku neoslabovali jednak spomenuté "dialógy navyše", a rovnako i nepochopiteľná prítomnosť humoru. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Tibet ukrývá mnohá tajemství a jedním z nich je i vzácná rostlina Mariphasa lupina lumina, která účinkuje jako sérum proti kletbě vlkodlaka. Kletbu bohužel nedokáže vyléčit, ale umí potlačit všechny projevy a zabránit proměně v době úplňku. Jedinou možností pro napadené je, aby se dařilo pěstovat rostlinu ve velkém, a tak by mohla sloužit neustále pro jejich potřebu. Doktor Glendon s rostlinou, která kvete jen při měsíčním svitu, experimentuje, ale sám je stižen vlkodlačí kletbou, a tak se mu práce příliš nedaří. V Londýně začínají umírat ženy strašlivou smrtí a další na řadě je Glendonova manželka... Příjemný vlkodlačí horor s šerosvitnou kamerou. Laboratoř, masožravé rostliny (včetně předchůdce Adély), mlžné uličky Londýna a zubatý škleb. Noc, úplněk se právě vyhoupnul z mraků a ruce doktora Glendona se začínají proměňovat... ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Velmi pravdepodobne prvni vlkodlaci film vubec vznikal puvodne jako dalsi z variaci pribehu Jekylla a Hyda, ale nastesti se pretransformoval v neco vic. Pretransformoval doslova, elvisovska maska vlkodlaka je nadherna a promeny jsou na rok vzniku reseny sikovne - autori si zkouseli poradit i jinak, nez serii prolinacek. Co me vsak nejvic uchvatilo (a uznavam, ze tady je to hodne subjektivni) je pribeh. Botanik (!) patra v Tibetu po velmi vzacne rostline (!!) ktera kvete pouze za mesicniho svetla a je pri tom napaden vlkodlakem. Velka cast pribehu se pak odehrava ve sklenicich a zahradach a dojde i na dalsi rostlinky (!!!) a tech botaniku co tam je.... :). Mno konec masturbace a zpet k filmu. Herecky mu neni co vytknout, hlavni postava, na ktere podobne projekty vzdy stoji, je ztvarnena skvele, ale me upoutal predevsim karpatsky botanik Dr. Yogami, skoda ze jeho postava nedostala vetsi prostor. Mam moc rad vlkodlaky, jsou to takova "nejlidstejsi" monstra, vetsinou zoufala a ztracena a Werewolf of London je jednim z nejlepsich vlkodlacich filmu vubec .... A proc se vlastne netoci vic horroru, kde jde hlavne o kyticky? :( ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Omnoho zaujimavejsie nez klasicky wolfman s chaneym. Na druhej strane chapem, preco si universal vybral do svojho multiversa novsiu verziu. Sci-fi prvky totiz nie su tak chytlave a tajuplne ako tradicna vlkodlacia mytologia. Tu to vsak funguje velmi cool. Ako bonus navyse obcasny humor, dobry pribeh a svizne tempo. Okrem svatej trojice od Whala asi najlepsi z universal hororov 9/10 P.S. nech mi nikto netvrdi, ze si coppola nepozical design monstra do jednej medzifazy svojho Draculu ()

Galerie (42)

Zajímavosti (3)

  • Filmovou tibetštinou je ve skutečnosti kantonský dialekt čínštiny. (Conspi)
  • Vlkodlačí vytí vzniklo zkombinováním hlasu Henryho Hulla a skutečného vlčího vytí. Vše bylo zvukařským štábem uzpůsobeno tak, aby byl vydávaný zvuk co nejrealističtější a co nejméně zaměnitelný s jakýmkoliv jiným použitým v dřívějších vlkodlačích filmech. (Conspi)

Reklama

Reklama