Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jak vedly tajné aktivity, kódované rozhovory, nesourodá přátelství a tichá hrdinství norského páru a angažované izraelsko-palestinské skupiny k mírové dohodě v Oslu v roce 1993? Film, který je adaptací stejnojmenného divadelního dramatu ověnčeného cenou Tony, je inspirován skutečným příběhem o vyjednávání mezi nesmiřitelnými nepřáteli. (HBO GO)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (20)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

mám rád tyhle historicko-politický dramata a tohle byl do jisté míry inspirativní příběh,ale zpracování ho bohužel sráží dolu.Nijak extra nevadí televizní vzezření,protože jde primárně o televizní film,ale skoro dvouhodinová stopáž je vražedná a většinu času je to nuda (ač nuda s dobrým úmyslem).Stejnou službu by s přehledem udělal hodinový kousek (ať už dokument,nebo klasický TV film)...40% ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Arogantní Izraelci a agresivní Palestinci jednají o míru. 1)  Divadelní hra Američana J. T. Rogerse z roku 2016 získala, pokud jsem správně počítal, celkem 12 cen (mj. Tony Award za nejlepší hru). Tříhodinové představení pak stejný autor upravil jako scénář filmu._____ 2)  Izraelsko - arabské soužití nemá bezbolestné řešení. Mnohé arabské i mnohé židovské postoje jsou historicky i morálně fundované. Problémem je, že jdou často proti sobě. K tomu připočtěme vzájemné křivdy a vášnivou mentalitu obou protichůdných, ale ve skutečnosti si hodně blízkých etnik. Přihoďme náboženské rozpory. Výsledný názorový guláš pak upravme podle politických či dalších zájmů a podle mravní vyspělosti dotčeného obyvatelstva. To se prostě vyřešit snadno nedá. I cannot help you. Only you, together, can do this. _____ 3)  Zaujal mě 34letý Jeff Wilbusch (Uri Savir z izraelského ministerstva) nejen pro svůj přitažlivý vzhled, ale i pro svou jazykovou výbavu. Mluví totiž plynně anglicky, německy, holandsky, hebrejsky a jidiš. Domluví se i afrikánsky, arabsky, rusky a španělsky._____ Jako nejstarší ze 14 sourozenců opustil ve 13 letech svou chasidskou komunitu v Jeruzalémě a přestěhoval se do Amsterodamu, kde posléze vystudoval ekonomii na universitě. Poté se přestěhoval do Mnichova, kde studoval herectví._____ 4)  Film se natáčel především v Česku (částečně i v Chorvatsku a Velké Británii) za bohaté účasti českého a chorvatského personálu. Zámek Kačina a klášter v Doksanech představují norské panství Borregaard, objeví se tu i zámek Dobříš. V Kongresovém centru v Praze vzniklo letiště v Oslu. Silnice u Berouna diváka přenese do Norska a dvůr v pražské Dlouhé ulici na izraelské tržiště._____ 5)  Covidové okénko. Testování metodou PCR probíhalo pravidelně 3krát týdně. Všichni měli stále nasazené roušky kromě herců ve chvílích před kamerou. Všude byl dostatek dezinfekce. Catering využíval balené jídlo a sezení bylo uspořádané tak, aby byla dodržena dvoumetrová vzdálenost mezi členy štábu. ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Trošku účelovka, ale nevadí. Keby som bol človek, čo má info len zo správ a z tohto filmu, neporozumel by som konfliktu o nič viac. Veľa podstatných vecí, hlavne z histórie nebolo spomenutých. Rovnako tak vojny medzi nimi. K prvej intifáde chýbal jeden dialóg, ktorý by ju lepšie vysvetlil. A takto by sa dalo pokračovať. Ale. Toto mal byť exkurz do konkrétneho obdobia, konkrétnych rokovaní a ich priebehu. Možno trochu poukázať, prečo im to toľko trvalo, prečo sa nechceli a nevedeli dohodnúť a hlavne ako búrlivo to prebiehalo. Patrí to do kategórie kecačiek presunutých z divadla na plátno. Práve tie hádky a vypäté diskusie tomu dodali taký šmrnc. Takže fajn snímok, keď už máte background a hlavne názor. Konverzačka, ktorá nenudí. 3 z 5 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„VYŘIĎTE MU, ŽE TEN DOKUMENT SPÁLÍME A POVEDEME PROTI NIM VÁLKU AŽ DO SKONÁNÍ SVĚTA! ALE ŽE JSME ZÁROVEŇ OTEVŘENÍ PROTINABÍDCE…“   Politickej film plnej lidskýho přístupu, při vyjednávání mírový dohody mezi Izrealem a Palestinou. Konverzačka o vynaloženým úsilí, vedoucí k překonání (jisté) nevraživosti mezi nesmiřitelnými národy. Jedním z producentů Spielberg, za kamerou Janusz Kamiński, mezi několika herci Karel Dobrý, Jana Plodková, Rosťa Novák (ml)… Hodně mě to bavílo!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal dramatik JT Rogers, neznám.  2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Zajímalo by mě. jak by vypadalo jednání mezi skíny a Romy.  ///  Thx za titule „Jiří Kobělka“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála politických drám, ktorá ma skutočne bavila. Možno aj preto, že konečne nebola o americkom velikášstve, ale riešila skutočný problém. Problém, ktorý sa vlastne doteraz nevyriešil, naopak, práve dnes eskaluje. Vďaka tomuto filmu človek dostane možnosť aspoň kúsok nahliadnuť do zákulisia rokovaní medzi Židmi a Palestínčanmi a nestíha sa diviť, aká to nenávisť medzi nimi panuje, ako starí páni na seba vybľakujú div, že nedostanú infarkt, ako majú problém, čo si len podať ruku. A pritom na nich z diaľky pozriete a podobajú sa ako by ich jedna mater mala. Veď vlastne aj mala, že? Židia rovnako ako Arabi patria medzi semitské národy, a tak je veľmi smiešne, že Arabi sú v súčasnosti považovaní za najväčších antisemitov na svete. Jediné, čo treba filmu vytknúť je nerovnomerné poukázanie na nenávisť. Palestínčania sú vnímaní ako tí zlí, rozhorčení, vojny chtiví a u Židov také nebadať – tí sú ukázaní ako zmierliví a skoro v úlohe obetí. Avšak nezabúdajme, čo si Židia o svojich arabských bratoch v skutočnosti myslia a nezabúdajme na ich pocit nadradenosti a reči o gójoch ako podradnej rase – vraj všetci Nežidia majú slúžiť Židom, tak tvrdia rabíni. Žiadny holocaust to v nich nevymazal. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v Praze, Dubrovníku a Londýně. (Yardak)

Reklama

Reklama