Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

To konečné vystoupení ze Sweeney Toddem bylo nejlepší.(18.2.2012)

No klidně si o mně řekněte že jsem gay jak geisha, ale mě se to prostě megalíbilo. Hezkej příběh u kterýho se nemusíte nijak stresovat a vše dobře dopadne, ale přitom je okořeněný "Smithovinou" takže na nějaké ty "holy shit" a "shut the fuck up" také dojde. Nesmí chybět videopujčovna a patrioti Affleck, Damon, Lee. Ben Affleck podává opravdu dobrý výkon a je vidět, že spolupráce s Kevinem Smithem mu prostě svědčí. Krátké cameo Jasona Lee a Matta Damona je dokonalé. Dále dojde i na "piefuckera" který filmu rozhodně neškodí. George Carlin v podstatně jiné roli než v Jay and Silent Bob Strike Back ale o kom se opravdu musím zmínit jsou Raquel Castro, která zahrála naprosto přesvědčive a Liv Tyler po svém unylém výkonu v Pánovi Prstenů konečně ukazuje co v ní vězí ( a asi jí ještě v nějaké Smithovině uvidíme podle toho co bylo napsáno ve special thanks). Z filmu také vyplývá : "Když máte dilema pokecejte si s Willem Smithem je vážně fajn chlápek a poradí." Jersey Girl v žádném případě není hardcore typu Mallrats, ale určitě stojí za hřích. Plus bonus pro zanícené Smithofily hned na začátku uvidíme animovaného Jaye a Tichýho Boba a POČKEJTE AŽ NA KONEC ZÁVĚREČNÝCH TITULKŮ protože příde nootch. :-)))))(25.5.2005)

Kevin Smith protentokrát zahodil to co jej dělalo tak originálním a neodolatelným - drsný humor, popkulturní odkazy a hlavně boží dvojici Jay a Silent Boba - a moc se mu to nevyplatilo. Jersey Girl ač je Smithovým osobním věnováním zesnulému otci, nese z jeho rukopisu jen pramálo. Je to klišovité, schématické a místy to nemá příliš daleko k tuctovým americkým brainwashingům... Na druhou stranu Tátovi na plný úvazek nelze upřít, že je prostě sladkým příběhem na pozvednutí nálady. PS: V kterém ZVRÁCENÉM světě krásné ženy typu Liv Tyler přemlouvají muže k nezávaznému sexu? 6/10(30.11.2008)

Na Kevina Smithe očividně sedla sentimentální nálada a natočil na jeho poměry dost netypický snímek, který bych čekala spíše od běžných hollywoodských komerčních rutinérů. Škoda, že tak vyměkl.(15.6.2004)

Rozhodně nejměkčí, ale stále dobrý Smith, který mi ukázal minimálně jedno a to že Affleck zase není až tak špatnej herec. Slabší čtyři hvězdičky, spíše 3 a půl.(15.6.2004)

• - Během úvodního víkendu (26. – 28. 3. 2004) si Kevin Smith a jeho snímek za 35 milionů odnesli z kin jen 8,3 mil. dolarů. Celkový výdělek byl jen něco přes 25 milionů. (imro)

• - Při tvorbě filmu byl Smith tak vytížený, že nedokázal dokončit dva rozběhnuté komiksové projekty. Prvním je „Daredevil: The Targer“ a druhým „Spider-Man and the Black Cat“, ze kterého vyšla jen tři čísla. (imro)

• - Muzikál „Sweeney Todd“, který je ve filmu často zmiňován, byl uveden také ve filmové podobě coby snímek Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007). (metal.storm)