Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Rozhodně nejměkčí, ale stále dobrý Smith, který mi ukázal minimálně jedno a to že Affleck zase není až tak špatnej herec. Slabší čtyři hvězdičky, spíše 3 a půl.(15.6.2004)

Kevin Smith trošičku vybočil ze svého stylově zvládnutého komediálního grantu a natočil letmě patosovou, ale o to víc příjemnou komedii, kde se setká snad půlka Hollywoodu. No koukněte sami: Ben Affleck, Jennifer Lopez, Liv Tyler, Jason Biggs, Jason Lee, Matt Damon a v neposlední řadě Will Smith, který tomu všemu udává motor a který to všechno hodně příjemně rozlomí. Táta na plný úvazek není zas tak obyčejná komedie, která má v sobě samé příjemné věci, zvrat a nakonec správné zakončení a velké ponaučení, tenhle film diváka zasáhne hnedka na začátku a i když se v něm tolik nezasměju jako v jiných komediích, docela se nechám unášet a nakonec mi to příjemně uteče. Není to kdejaký zázrak, ale je to něco co Kevin Smith umí a umí bez všelijakých těch nadávek a Jaye a mlčenlivého Boba, ačkoliv se přiznám, že jsem na ně čekal, jestli si je do tohohle filmu nevloží, alespoň do jedné malé roličky, řek bych, že by se tam hodili. Ale nevadí, i tak je to tak správná komedie, jakou člověk chce vidět, nezasměje se ale pobaví, a to je u komedie přece dobře ne?(6.1.2009)

Sympatická dramedy, na které je Smithova ruka opravdu znát. Affleck zahrál svůj typický průměr, film ani nevyzdvihl ani ho nepotopil. Pobavily mě hvězdné camea a rozpustilá Liv Tyler. Rozhodně sveží verze jinak klišovitých romantických filmů posledních let.(7.7.2009)

• kleopatra

Baby boom v pánském provedení. Zatímco tam jde o kariéristku, která zdědí dítě, pozbude partnera, vrtne se na venkov a při plánování návratu vaří dětské výživy, narazí si veterináře a ..... v Jersey girl je to stejné, ale na rozdíl od komediantství Deane Keaton, mě Ben přitahuje asi jak Repelent mravence a zjevení, kdy opravdu skvěle hrál, jsem byla svědkem jen jednou, bylo to v Chasing Amy a Kevin Smith buď věří na zázraky nebo jsou hodně velcí kamarádi. Kdyby tenhle film natočila mladá začínající režisérka, řeknu si: "jo, ještě takovejch 10-20 let a bude to dobrý, holka", ale v případě jednoho z nejoriginálnějších režisérů komedií nepřipouštím jen proto, že film neškodí a je docela milý (zato je jedno monstrklišé), další polehčující okolnost. I když přijímací pohovor s Leem a Damonem, postava Liv nebo ten podříznutý krk.... to byl (!) Smith.(6.4.2006)

Filmařský polobůh se na své cestě za slávou poprvé zbavil Jaye a Tichýho Boba, aby natočil mainstreamový, ale stále osobní příběh věnovaný svému nedávno zesnulému otci. Osobní vazba na téma sice zůstala, ale osobitost, u Smithe tolik vzývaná doména, se až na pár světlých okamžiků kamsi vytratila. Po takřka dokonalých komediálních majstrštycích, díky nimž získal Smith širokou fanouškovskou základnu, přišel úkrok stranou do vod popu. To by samo o sobě nevadilo, když by Smith dokázal udržet vysoko nastavenou komediální laťku z předchozích filmů, ale sentimentem přeplněný, s vážnou tváří klišovitý scénář o „nejlepším taťkovi na světě“ tuhle touhu fanoušků tvrdě podkopává. Naštěstí výsledek není tak špatný, jak by se mohlo zdát po letmém pročtení scenáře. Smith vtipně a svižně svůj text režíruje a poprvé v kariéře naplňuje beze zbytku pojem „zručný řemeslník“. Až další projekty ukáží jestli je posun do mainstreamu v kariéře geniálního Smittyho pozitivním předělem.(12.8.2004)