Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Soundtrack James L. Venable: 1. Everyone's A Kid At Christmas 2. Lets Stay Together 3. Parents Just Don't Understand 4. That's How I Knew This Story Would Break My Heart 5. Swing Low Sweet Chariot 6. Worlds They Rise and Fall 7. Johanna 8. Wandering 9. Landslide 10.My City of Ruins(8.6.2011)

Ach, Kevin Smith a sentimentálnosť idú k sebe ako halušky s bryndzou a uhorkový šalát, ale dobre, na film som bol skutočne zvedavý a dal som mu šancu. Po prvé, nedopadlo to najhoršie, ale snáď netreba ani pripomínať, že je to s veľkým odstupom najslabší film Kevina Smitha. A to takmer vôbec nie preto, že je iný ako sme od neho zvyknutí. Otcom na plný úväzok je v prvom rade film nudný. Nehovorím, že by som sa občas nezasmial, ale film jednoducho nedokáže vyprodukovať mnoho vtipných miest. Bohužiaľ ma film ani zvlášť nedojal, celý čas sa mi to javilo ako také nemastné-neslané. Podobne je to aj s hercami, narozdiel od iných ja proti Benovi Affleckovi takmer nič nemám, ale tu ma teda nepresvedčil. Na Jennifer Lopez a Liv Tyler sa pekne pozerá, nič viac, nič menej. A zvyšok obsadenia toho už veľa ozaj nezachráni. Z filmu mám pomerne zmiešané pocity, na jednu stranu som dopredu vedel, že nemám čakať nič v štýle Clerks. alebo Flákačov, ale, že sa pri filme budem nudiť som nečakal. Dalo by sa však povedať, že Otcom na plný úväzok je vcelku príjemný a pekný rodinný film na (ne)poplakanie, "ovšem" s tak trochu hviezdnejšou hereckou zostavou...(4.11.2007)

Film který dokáže vykouzlit úsměv :) mě se náramně líbil..(30.3.2009)

• gudaulin

Od Kevina Smithe očekávám (nikoliv nezbytně) humor, ale především originalitu a šmrnc. Táta na plný úvazek je odklonem od buřičských provokativních komedií plných vulgárního humoru, anarchie a nekorektních postav se šílenými dialogy. Naprosto mi nevadí, že se ve filmu nevyskytuje dvojice magorů Jaye a Mlčenlivého Boba, popravdě řečeno, už mi místy i lezli krkem. Vadí mi ale Smithův odklon od zábavy k lacinému sentimentu podle těch nejprofláknutějších hollywoodských receptů. Zesnulá matka, osamělý obětavý otec, roztomilá holčička - tyhle motivy byly plné studiových romancí už ve 30. letech. Nemuselo to být špatné, kdyby Smith dokázal ve větší míře použít ironickou nadsázku a odstup, jenže to se mu přes pár úsměvných momentů, viz zápůjčka pornokazety ve videopůjčovně, příliš nepovedlo. Místy nesnesitelně sladké a místy nesnesitelně slzopudné. S Benem Affleckem coby hromosvodem znevažujících komentářů a vtípků od filmových fanoušků jsem problém neměl, zato Jennifer Lopez je jen trapnou napodobeninou herečky a za jeden z mála světlých okamžiků považuju, že nás tak záhy opustila. Celkový dojem: 40 %. Zatím nejslabší kousek od mého oblíbeného Kevina Smithe.(26.1.2010)

Jsou režiséři, kteří umí docela nečekaně překvapit. Zvyknete si na jistej standard a například od tvůrce vulgárních komedií bychom jen těžko čekali melodrama. Autor znamenitých snímků (jako je Chasing Amy, 1997) Kevin Smith tak balancuje mezi dramatem a komedií, je až přespříliš sentimentální, ale v konečném hodnocení přece jenom natočil příjemnou oddychovku. Jersey Girl je od předešlých hodně odlišný film. A hodně osobní. Jde mu o hodnoty, rodinu, o city. Ocenit lze především fakt, že s onou tolikrát ohranou látkou, kterou by devět z desíti režisérů natočilo plnou klišé, si Smith výtečně poradit. To bylo tak - sobecký a ambiciózní workholik se po smrti milované ženy musí postarat o právě narozenou holčičku, prvně mu to pochopitelně nejde, pozná i sympatickou slečnu z videopůjčovny, kterou si dcera oblíbí a.. zbytek už každý zná!! Smith ale umně pracuje s řadou „problémů“ dceřiny výchovy (pohlavní rozdíly u chlapečků a holčiček), vkládá svým hercům opět velmi vtipné dialogy a.. je prostě jinej!! Vzpomene si na staré časy (ponižující pohovor na zaměstnání vedou Jason Lee a Matt Damon), téma besídky volí po svém (drastické hudebně-taneční číslo s podříznutým krkem), v prvním setkání s onou slečnou převládá téma porna, na prvním rande zase masturbace. Jeho dvorní herec Ben Affleck odvádí slušný nadprůměr, příjemně (s věcným pohledem na sex) proplouvá i Liv Tyler, ale tématu harmonie rodiny především hodně pomáhá moudrá, pohotová a roztomilá dcerka Gertie. Mladičká Raquel Castro je neuvěřitelně přirozená a na svůj věk talentovaná a nemohl jsem si častokrát pomoct, ale je opravdu šíleně podobná své filmové matce Jennifer Lopez!!(3.4.2006)