Táta na plný úvazek

• USA Jersey Girl (více)

Oliver Tinke má nastartováno k úspěšné kariéře v hudební PR agentuře. S manželkou Gertrude čekají první přírůstek do rodiny. Narodí se holčička, ale matka při porodu zemře. Ollie se s pomocí svého otce Barta snaží starat o dítě a zároveň dostát svým povinnostem v práci. Ve stresu urazí shromážděné novináře a musí z agentury odejít. Odstěhuje se k otci do New Jersey. A hledá práci. Začne pracovat v komunálních službách města jako jeho otec. Když je malé Gertie sedm let, připravují ve škole besídku a Ollie slíbí Gertii, že s ní zazpívá písničku z muzikálu Sweeney Todd. Ollie se seznámí s Mayou Hardingovou, která pracuje ve videopůjčovně a zároveň studuje. Když Maya zjistí, že si vypůjčil pornofilm, chce si ho vybrat jako studijní objekt pro svou diplomovou práci, která se týká pornografické fixace. Sejdou se a Maya se dozví, že Ollie od smrti své ženy, kterou stále miluje, neměl sex. Nabídne mu nezávazný styk. Doma je přistihne Gertie, která se vrací ze školy. Kvůli havárii potrubí musejí ve městě uzavřít silnici. Lidé se bouří a Ollie je dokáže uklidnit. To mu dodá odvahy, chce zpět svůj dřívější život a vypraví se za svým bývalým kolegou Arthurem Brickmanem, který pracuje pro PR agenturu. Arthur mu domluví schůzku se šéfem. Ollie doma oznámí, že se budou stěhovat  zpátky do New Yorku. Gertie však nechce a s otcem se pohádá... (TV Prima)

Chrustyn

Tak to chvíli vypadalo, že Kevin Smith nám dospěl. Přeslazený a sentimentální kýč o otci, který po smrti své ženy dává přednost kariéře před svojí malou dcerkou. Film v sobě nemá takřka žádné aspekty ostatních Smithových filmů s vyjímkou postavy s tváří Liv Tyler, která ráda a otevřeně hovoří o sexu. I když je film předvídatelný tak se na něj pěkně kouká díky slušnému výkonu Bena Afflecka a jeho roztomilé dcerce. A na druhou stranu kdo by pro svoje dítě neudělal to co hlavní hrdina na konci filmu. ()

Handle

Nebudu snižovat hodnocení pouze za to, že je to klišé. Protože se jednalo o opravdu milou podívanou u které jsem se docela dost nasmál... A dokonce i všichni herci byli sympatičtí, i když ze začátku jsem si říkal, že Ben Affleck asi pro tuto roli nebude to pravý ořechový, ale nakonec mi tam taky vůbec nevadil.. Ale dobrá, uznávám, že film je něco mezi 3 a 4* a možná tomu tak trochu nadržuju, ale to já těmto filmům docela rád, protože se podle mě kritizujou kvůli úplným blbostem (klišé, sentiment atd.) Takže u mě je to, dejme tomu takových 70%. :) ()

Sobis87

Jersey Girl - Kevin Smith tak trochu jinak. Přízemnější, sentimentálnější a mainstreamovější. Pryč jsou žánrové piruety z Flákačů, vypravěčská anarchie z Clerks nebo všudypřítomné popkulturní narážky týkající se hlavně Star Wars a komixů (tentokrát to schytá akorát Fresh Prince a muzikál Cats), Smith natočil prakticky čistou žánrovku. Ale to by nebyl on, kdyby každý svůj film nepojal trochu osobitě. To, že se Smith tentokrát drží na uzdě, nemění nic na tom, že je jedním z nejzručnějších scénáristů. Dialogy jsou opět skvělé a stihnou se probrat různá tabu, jak je u tohohle maníka z New Jersey zvykem. To, že Kevin Smith natočil Jersey Girl jako pámatku na svého zesnulého otce, je na filmu hodně znát, je z něho cítit jistá nostalgie a celý film je ve výsledku něčím, co bych nazval jako "oslavu rodičovství". S tím jde ruku v ruce samozřejmě i moralizování, které Smithovi sice nebylo nikdy cizí, ale ve svých ostatních filmech všechna ta poselství a morality podával poněkud neotřelým až drzým způsobem. Ne tak v Jersey Girl, tenhle film je na to až moc přízemní, což nemusí být zákonitě špatně. Co se příběhu týká, jde originalita a rafinovanost stranou, vybroušené dialogy a zábavné epizodky ale zůstávají. Výroky typu "tohle není Smith" ale berte s rezervou, on to Smith JE, jen tentokrát ustoupil do pozadí a nechal pracovat samotný žánr tak, jak jsou běžní diváci zvyklí. A když si k tomu všemu přičtu camea Jasona Lee a Matta Damona, čestnou kmetskou roli George Carlina a prostředí New Jersey, tak mi tahle povolnější romance do Smithovy filmografie i celkem zapadá. Jay a Tichý Bob mi tu sice chyběli, ale Will Smith hrající sám sebe mi to do jisté míry vynahradil. 70% ()

tron

„Budeme mať zadarmo filmy? Aj Hriešny tanec?“ Režiséra (FLÁKAČI), herca (DAREDEVIL, VRESKOT 3) a scenáristu (DOGMA) Kevina Smitha „nemusím“. Ale neprekáža mi a jeho pop-kultúrne vtipy ma dokonca sem-tam pobavia („Will Smith, KTO je Will Smith, ten prítrtok zapadne skôr, ako poviete ´televízny výškrabok´.“). Horšie to býva so slabo obsadenými/napísanými ženskými rolami (Lopezová, Tylerová). OTEC NA PLNÝ ÚVÄZOK mal byť Kevinovým "najdospelejším" filmom a veď svojím spôsobom ním asi aj je. Samozrejme, je to stále „on“ (vulgárne dialógy, Jason Lee, Matt Damon) a nechýbajú svižné rozhovory o sexe, medziľudských vzťahoch a filmoch. Ale šliape to iba na pol plynu, miestami to nudí a inokedy je to „len“ priemerné. Bolo by ale neférové snímke nepriznať zopár bodov k dobru, vrátane tentokrát celkom znesiteľného oscarového panáka s LEGO účesom Bena Afflecka (DOBRÝ WILL HUNTING, ARMAGEDDON, DAREDEVIL) a niekoľkých dojemných „vyhrotených“ scén (do roku 2008, kedy píšem tento komentár, asi najrealistickejšie prebaľovanie kojenca, aké som zatiaľ vo filmoch videl). ()

Renton

Scénář: Kevin Smith .. Nejdříve záležitost mimo samotný film. To, že zde na CSFD není Jersey Girl červená a vůbec jakékoliv hodnocení pod tři upřímně nechápu! Předžvýkaný názor recenzentů o klišé či kamenná srdce asi udělají své (nebo „jsem poslední dobou nějak přecitlivělej..?“;-)) Kdo si myslel, že se Smith navždy uzavře jen do kruhu popkulturních odkazů a obchůdků s výstupy Jaye&Boba bude asi vážně zklamán - nic jiného než tuto představu film neboří (malé varování byla už Amy, tam však ještě propašoval J&B a bylo ticho, že?:-)). Dívka z Jersey je totiž tak krásně sladký a milý snímek zahalený z jedné strany hutnou kupou sentimentu, z té druhé však vytříbenou a jako obvykle vtipně pravdivou scénáristickou štiplavostí. Skrývá opravdu hodně, jen mít ten správný klíč. Ben Affleck hraje v rámci možností výborně (!) a skvěle mu sekundují jak malá Raquel Castro, tak krásou oplývající Liv Tyler. Slzy v očích otírám nejen díky filmu, ale hlavně proto, že jsem tímto sedmým počinem uzavřel hubenou Kevinovu filmografii (včetně Clerks2). Výtečná tečka. 85%. ()

• Speciální premiéra filmu se odehrála na Paulsboro High School, kde se točilo mnoho scén. Smith si město velmi oblíbil a o jeho tamější popularitě svědčí název cesty z této školy, jmenuje se totiž Kevin Smith Way. (imro)

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?