Táta na plný úvazek

Otcom na plný úväzok

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

Tak tohle je komedie, která mne dojala. Patřím mezi příznivce Kevina Smithe, miluji jeho komedie Dogma, Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder, Clerks, etc. Proto tohle bylo do značné míry docela velkým překvapením. Ale co zaručeně překvapením nebylo, že se zde objevil Ben Affleck, jelikož pravidelně vystupuje ve Smithových filmech. Ale jinak se jedná o docela sentimentální movie, kterou bych normálně od Smithe nečekal. až na konci filmu, při závěrečných titulcích mi došlo, proč se Smith k tomuto filmu uchýlil. Tento film byl věnován jeho otci, který mu zemřel. Kevina Smithe popadla nostalgie a chtěl vzdál hold svému otci tímto filmem. A nedopadlo to vůbec špatně. Děj mne zaujal a pohltil, byl jsem zvědavý na rozuzlení příběhu a Benu Affleckovi jsem jeho roli bez většího problému věřil. K tomu jsem se mnohokrát docela dobře zasmál a oddechl si od všedních starostí. Což znamená čtyři hvězdičky pro tento film i pro Kevina Smithe...(7.11.2007)

:::::::::::::::::::::::: Smithe prostě miluju a tohle mi sedlo. Ta holčička byla úžasná ! Scéna, jak Affleck vyslýchal jí a jejího kamaráda byla perfektní. Mě se to líbilo ! ::::::::::::::::::::::::::::(14.7.2008)

• A_FISH

Co si mi to udělal Kevine, šetřil si snad na barák?(8.1.2009)

Ani se moc nedomnívám, že by šlo o zcela atypického Smithe. Jen se docela zručně maskuje, to je celé. Stačí se prostě soustředit na každý detail v replikách, v pozadí záběrů (proskenujte scény ve videopůjčovně), k tomu připočíst zálibu v připojování popkulturních odkazů (obvykle komentujících nějaké filmy), uvědomit si ten soběstačný vesmír zaplněný postavičkami k pokukání a hlavně si vychutnat ten specificky nikoho nešetřící humor, díky němuž jsem si i u Jersey Girl prodloužil život o pár měsíců. Tak co, už to vidíte? Je možná schovaný za kupou žánrových klišé, ale je tam, je tam! A když se pak na scéně objevil Sweeney Todd a samotný Smith, totiž tentokrát Will "Fresh Prince" Smith... bylo to nad slunce jasnější, zvláště z hlediska hodnocení. No dobře, tak milému a zkušeně natočenému Smithově filmu, i kdyby byl bez Smithe, bych stejně dal 4*! :)(13.7.2008)

Jediný film, kde Kevin Smith nebyl úplně mimo? Asi..(28.3.2011)