Táta na plný úvazek

Otec na plný úväzok

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 98 min

80%(20.6.2010)

Ach, Kevin Smith a sentimentálnosť idú k sebe ako halušky s bryndzou a uhorkový šalát, ale dobre, na film som bol skutočne zvedavý a dal som mu šancu. Po prvé, nedopadlo to najhoršie, ale snáď netreba ani pripomínať, že je to s veľkým odstupom najslabší film Kevina Smitha. A to takmer vôbec nie preto, že je iný ako sme od neho zvyknutí. Otcom na plný úväzok je v prvom rade film nudný. Nehovorím, že by som sa občas nezasmial, ale film jednoducho nedokáže vyprodukovať mnoho vtipných miest. Bohužiaľ ma film ani zvlášť nedojal, celý čas sa mi to javilo ako také nemastné-neslané. Podobne je to aj s hercami, narozdiel od iných ja proti Benovi Affleckovi takmer nič nemám, ale tu ma teda nepresvedčil. Na Jennifer Lopez a Liv Tyler sa pekne pozerá, nič viac, nič menej. A zvyšok obsadenia toho už veľa ozaj nezachráni. Z filmu mám pomerne zmiešané pocity, na jednu stranu som dopredu vedel, že nemám čakať nič v štýle Clerks. alebo Flákačov, ale, že sa pri filme budem nudiť som nečakal. Dalo by sa však povedať, že Otcom na plný úväzok je vcelku príjemný a pekný rodinný film na (ne)poplakanie, "ovšem" s tak trochu hviezdnejšou hereckou zostavou...(4.11.2007)

• A_FISH

Co si mi to udělal Kevine, šetřil si snad na barák?(8.1.2009)

Scénář sice nenaskytl nic nového či převratného, ale velmi zajímavě budovaná atmosféra a skvělé dialogy všechno zachraňovaly. Navíc tam bylo pár scén, které člověka dostanou do kolen ať se na tuhle veselou a duchaplnou komedii dívá sebeskeptičtěji.(9.2.2005)

Připomíná to britský typ romantických filmů. S vkusem a dobrým humorem podaný lehce sentimentální příběh; toť vše, typického Smitha v tom nehledejte.(30.1.2005)