Milionář Drew Latham je úspěšným manažerem velké reklamní společnosti v Chicagu, má krásnou přítelkyni, luxusní byt a zajištěnou budoucnost. Jeho osobní život je však povrchní a prázdný. Obzvláště těžce to na něj dopadne poté, co jeho krásná přítelkyně Missy odmítne nápad strávit s ním vánoční svátky na Fidži a odjede domů. Když Drew projde svůj adresář, ale nikde nepochodí, navštíví v záchvatu deprese psychoterapeuta, který mu poradí, aby se jel podívat někam, kde mu to připomene šťastné vánoční vzpomínky. A tak se Drew vypraví tam, kde prožil dětství. Dům je stále stejný, dokonce na schodišti stále vrže stejný schod, ale jinak se všechno změnilo. Jeho rodina už tu nebydlí a rodina Toma Valcoa není nečekanou návštěvou, která se jim potlouká kolem domu, příliš nadšena. Drew je však posedlý myšlenkou prožít šťastné Vánoce v kruhu rodiny, a tak majitelům domu nabídne dvě stě padesát tisíc dolarů za možnost zůstat přes Vánoce s nimi jako jejich syn. Tom okamžitě obrátí a přivítá muže jako svého syna, jeho žena Christine a jejich syn Brian po krátkém váhání na hru také přistoupí. Drew chce svátky se všemi tradičními zvyky. Situace se vyhrotí, když se domů vrátí dospělá dcera Alicia, bez servítků všem řekne, co si o nich myslí, a odmítne s ostatními hru na bratra hrát. (TV Nova)

jojinecko

V tento predvianočný čas budem svojim hodnotením veeeľmi štedrý, pretože tento film sa dá rovnako ľahko "sundat". Výkon Bena Afflecka je otrasný, prehrávajúci až hrôza a keď spustil tú svoju afektovanú fistulu, tak som mal chuť hodiť niečo do obrazovky. Aj keď je príbeh poriadne pritiahnutý za (vianočné) gule, s trochou nadsádzky sa dá akceptovať, no musíte mať totálne vypnutý mozog a všetko ostatné:). Veľmi slabé *** ()

Ivoshek

Kombinace humoru a Vánoc je v US komediích málokdy úspěšná. Tahle trapárna se zařadila do "hnědého fondu světové kinematografie" mezi podobně kvalitní snímky typu Sám doma 1 - 10 nebo Rolničky, kam se podíváš, Kazatelova žena atp. Jestli máte mermomocí potřebu se na Vánoce koukat na něco o Vánocích, podívejte se na Bad Santa nebo na Love Actually. ()

Roman.Ticka

Sice jsou to vynucené 3* jako Drewovy rodinné Vánoce, ale pro Bena mám zkrátka slabost a tady se mu rozmazlený milionář dost povedl. Škoda výborného béčkového Gandolfiniho, dnes již bohužel předčasně zesnulého. Bavila jsem se. ()

eraserhead666

Na vánoční komedii ne zas tak tragickej výkon, jak by se mohlo zdát. Viděl jsem mnohem, mnohem horší vánoční komedie. Affleck hraje sice totálního debila, kterýho měl otec tou lopatou umlátit, ale ostatní role jsou docela v pohodě. Po letech příjemné setkání s Catherine O´Hara, které to i navzdory věku pořád sluší. ()

ARI50

Nemůžu si pomoc ale tohle je prostě povedená a to dost vánoční komedie protože Ben je blázen a tahle rodina taky. ()

Kamca_

Z takovýho námětu by se dal udělat i dobrej film, ale tohle se vůbec nepovedlo. Výkon Bena Afflecka mě ten celý příběh hodně rušil. Podle mě se takhle milionář přece nechová a celkově prostě nic moc, takže dávám slabých 40%. ()

El Pistolero

4/10. Naprosto průměrná americká vánoční komedie v hlavní roli s místy dost přehrávajícím Benem Affleckem. Zbytečné ukecané a jen zřídkakdy vtipné. Přesto si nemyslím, že by tenhle film byl nějaký extra propadák, jak píše „odpadem!“ hodnotící Lima. Podruhé bych si „Přežít Vánoce“ určitě nepustil, ale že bych si rval vlasy za to, že jsem se na to při zdobení stromečku jedním okem koukal, to ani omylem. ()

corpsy

Ohromný potenciál. Ohromný. Utopil sa v trápnosti a vyumelkovanosti. Sú tu scény, ktoré majú ambície a vedia vianočne, či emočne zaujať, ale toto nepripomína vianočný kinoflim, ale obyčajný TV produkt. ()

Astaroth12

Jeden z veľmi slabých vianočných filmov. Tých trápnych scén tam bolo neuveriteľne veľa a keď film chcel byť vtipný presne vtedy nebol. Čo trepem, tento film sa akokolvek snazil byť vtipný, vystrelilo to celkom opačne.  B. Affleck bol neskutočne odporný až neznesiteľný. A dej filmu bol tiež dosť pod úroveň. Že by sa milionár správal tak ako v tomto filme, to pochybujem. Zas jeden s veľmi nešťastných vianočných filmov, ktorý vianočnú atmosféru určite nenavodí. ()

Marsik

SMÍCHOV - Vtipy sice nesrší v každé scéně, ale příjemně se na to koukalo. Affleck do pohody. 65% (with J.) ()

Ridick odpad!

blamaz, trapas, prevelika nuda. tento film nijako nefunguje a ben, o kt. som si myslel, ze je aspon priemerny herec, je dost hnusny (herecky). len s velkou nechutou odporucam a vlastne, ak by ste nahodou videli tuto fuskarinu budem vediet, ze ste si trochu pokazili Vianoce. 05% ()

Her0.89

Zvažoval jsem jestli 2 nebo 3 hvězdičky. Nakonec jsem dal 3, protože mezi zamilovanými komediemi o Vánocích to patří do lepší společnosti. Místy se dá i zasmát, ale všechen tento vtip je překrytý neuvěřitelně (ale opravdu neuvěřitelně) trapným námětem. Když jsem si po deseti minutách myslel, že vím ja film dopadne, vstoupila do děje další osoba. Ta zamíchala dějem natolik, že jsem konec znal až po 15 minutách. Můj názor: stačilo jednou a dost, ale určitě se koukněte (jsou totiž mnohem horší filmy). ()

blackrain

Ben Affleck byl pošuk a zoufalec, taková věc může napadnout snad jedině blázna. Člověk se rád vrací na místa, kde vyrůstal. Na Vánoce nechce být nikdo sám a někteří to holt řěší dosti neortodoxním způsobem. ()

Bat55

Akosi to ten Ben Affleck dostáva do priemeru. Šedivá, priemerná, ničím extra zaujímavá, no na predvianočné obdobie dobre stráviteľná komédia. Absolútne nenáročná zábava a tak trošku sa obávam druhého pozretia, lebo potom by mohlo hodnotenie klesnúť. /55%/ ()

jajinka

Další stupidní americká komedie, u které se nezasmějete.. Ben Affleck ve své nejhorší roli.. Znuděný zazobanec, který nechce být o Vánocích sám, tak si zaplatí za teplo rodinného krbu.. A samozřejmě tam potká lásku svého života a přes všechny útrapy jsou nakonec všichni šťastni.. Takový malý americký sen.. ()

katuska138

Mezi všemi těmi vánočními, sentimentálními komediemi je tenhle snímek naprostý skvost. Je to zábavné, vtipné, lehce ironické. Ben mě prostě vážně bavil. ()