Milionář Drew Latham je úspěšným manažerem velké reklamní společnosti v Chicagu, má krásnou přítelkyni, luxusní byt a zajištěnou budoucnost. Jeho osobní život je však povrchní a prázdný. Obzvláště těžce to na něj dopadne poté, co jeho krásná přítelkyně Missy odmítne nápad strávit s ním vánoční svátky na Fidži a odjede domů. Když Drew projde svůj adresář, ale nikde nepochodí, navštíví v záchvatu deprese psychoterapeuta, který mu poradí, aby se jel podívat někam, kde mu to připomene šťastné vánoční vzpomínky. A tak se Drew vypraví tam, kde prožil dětství. Dům je stále stejný, dokonce na schodišti stále vrže stejný schod, ale jinak se všechno změnilo. Jeho rodina už tu nebydlí a rodina Toma Valcoa není nečekanou návštěvou, která se jim potlouká kolem domu, příliš nadšena. Drew je však posedlý myšlenkou prožít šťastné Vánoce v kruhu rodiny, a tak majitelům domu nabídne dvě stě padesát tisíc dolarů za možnost zůstat přes Vánoce s nimi jako jejich syn. Tom okamžitě obrátí a přivítá muže jako svého syna, jeho žena Christine a jejich syn Brian po krátkém váhání na hru také přistoupí. Drew chce svátky se všemi tradičními zvyky. Situace se vyhrotí, když se domů vrátí dospělá dcera Alicia, bez servítků všem řekne, co si o nich myslí, a odmítne s ostatními hru na bratra hrát. (TV Nova)

LadyVader

Ach bože, co to sakra bylo? Ben Affleck je slizák a po tomhle filmu tuplovanej. Já bý tím otcem od rodiny kam se nasáčkoval, tak ho tou lopatou na sníh asi umlátím. No příležitostí jak toho otravu zlikvidovat, rozčtvrtit a narvat do mrazáku do sklepa tam bylo plno, škoda že toho nikdo nevyužil. Film s vánoční tématikou, kterej se naprosto nehodí k vanocům, super.. fakt jsem nečekala že uvidím na svátky "komedii", která mě fakt znechutí. Jedna hvězdička za sympatickou rodinku a aspoň deset záporných za toho debila. Ne, vážně jsem tohle dala jen s obtížema.. ()

Danula13

Mám pocit, že někteří viděli jiný film než já. Dle mého na CSFD nedoceněná solidní komedie, svěží, originální a celkem vtipná. ()

slovan1

Střelené, uhozené... Ben Affleck se hodí do lepších filmů, tímhle si u mě nešplhnul. Místy povedený vtípek + sympatická Christina Applegate Survining Christmas trochu vylepšují. ()

Koda

K tomu můžu říct jen jediné: "Šílenější Vánoce jsem ještě v životě neviděl". Ano, chápu že miliardář Drew nemá rodinu a chce alespoň být s rodinou na Vánoce, tak to zkusil tam, kde bydlel, když byl dítě, kde už ale bydlí jiní lidé a právě zde začalo peklo. Všichni herci, kteří hráli v tomto filmu ještě hráli jiné lidi, jen aby dostali sumu peněz, tady si z dovolením mohu napsat, že tady je důkaz toho, proč by měl každý trávit Vánoce s rodinou a nebrat cizí lidi do domu. Jo, to bych ještě spolkl a ležel bych u toho s plným žaludkem v pohodlí, ale přidat tam ještě Doo-Dahův dvojníka a další rodiny z původní přítelkyně, tak to bych už musel z toho zvracet na záchodě. Podle mě chtěli, aby to bylo originální, ale později mi to připadalo spíš přeplácané přes druhou a už jsem se v příběhu dosti ztrácel. Ale 3 hvězdičky za to, že příběh byl zábavný, odlišil se od ostatních, herci zahráli film celkem obstojně, Brian byl celkem sympaťák, takže na rodinnou vánoční podívanou si myslím, že je to celkem fajn filmek. ()

NICOX

No tak to sem čekala, že to bude mít víc %. Ne, že by to bylo nějaký mistrovský dílo, ale docela sem se bavila a i ten Affleck se mi do toho docela hodil. Myslim, že 3* si to zaslouží. 65 % ()

Hopper

Jéminé, to som si dal. Napriek tomu, že počas letu z jedného kontinentu na druhý sa nedá veľmi čo robiť, toto som si mohol odpustiť a pozrieť si radšej dokument o golfe. Affleck sa správa ako debil, prečo ho Gandolfiniho rodina toleruje je absolútne nepochopiteľné a tá rana po hlave bolo to najlepšie čo sa mohlo stať. Film je okrem toho ďalším dôkazom o tom, že Affleck hrať nevie (film sa mohol radšej volať Surviving Affleck), Christina je ešte celkom mňam, ale určite najlepším hercom v ansámbli je Gandolfini. Samozrejme, všetko dobre dopadne, ale cesta pre diváka je to tŕnistá... ()

kolemjdouc

ten film je tak naivní,lehce stravitelný až mu musím dát 5*.Pustila jsem si ho totiž v tak blbé náladě a jak šel film tak se mi ta blbá nálada vytrácela.Konec se dal předvídat už po pár minutách.Asi tak. ()

filipvrbik

Poměrně hloupý nápad jak neprožít vánoce sám-ani Ben Affleck to nezachrání (to on vlastně nikdy)- a taky je to strašně průhledné - naštěstí je tu občas dobrý vtip ....40% ()

peetriss

Už samotný námět je notně přitažený za vlasy, ale u tohoto typu filmu se to ještě dá přejít, dokonce tady byl jistý potenciál k zábavě, bohužel tvůrci jej nedokázali využít. Ojediněle a izolovaně zafungoval nějaký ten situační humor, celkově však tato komedie nepříjemně kolísá od průměrné zábavy až k nudě. Romantický aspekt je nefunkční zcela. Scénáristicky a režijně se dá mluvit o fušeřině splácané jen tak narychlo. Herecky to drží jen James Gandolfini a částečně také Catherine O'Hara. Ben Affleck, na kterém tato komedie stojí, podává špatný výkon a potvrzuje svou pověstnou komediální beznaděj, která málem zničila jeho kariéru. ()

Yardie

Mě se to líbilo. Je to originální nápad, který mohl sice dopadnout mnohem lépe, ale také hůře. Samozřejmě, nemůžete od toho čekat nějaký majstr štych, ale svůj účel pobavit to plní. Také nemůžete čekat nějakou kupu inteligentního humoru. Spíše je to postaveno na šílených nápadech a totálním maniakálním výrazu hlavního protagonisty. A to mě docela bavilo - koukat na Afflecka, který se chová jako totální pošahanec. Slovní přestřelky byly také dosti zábavné. Mít k tomu více nějakého inteligentnějšího humoru, mohlo to být ještě lepší. Ale i přesto se mi to líbilo a klidně se podívám znovu, až to poběží. Já byl spokojen. Howgh! ()

lareinna

Taký celkom milý Béčkový film. Chcelo by to príbeh možno trochu vylepšiť, prepracovať, ale od toho som ani veľa neočakávala. ()

Lovely.Bones

Adventní film číslo 7 má tak absurdní zápletku, že by to nedokázal natočit ani Christopher Nolan :D Sympatické herecké obsazení alespoň trochu vynahrazuje fatální díry ve scénáři. Adventní odpoledne vám to nezkazí, ale možnost čísla jedna to rozhodně není ;-) ()

Terezinka198

Neurazí, ale ani nenadchne. Nehledejte v tom vědu ani nic nového. Kterak samotář chce strávit Vánoce s rodinou, tak si jednu takovou najme, aby ještě k tomu okouzlil svou nepříjemnou přítelkyni... a přitom se zamiluje do svojí "sestry". ()

Deywid

Najneznesiteľnejšia úloha neznesiteľného Bena Afflecka....avšak James Gandolfini, Christina Applegate a hlavne Catherina O´Hara sú fajn a párkrát som sa aj zasmial.....ale Affleck by už vážne nemal hrávať v komediách, respektíve hrávať vobec.....za kamerou mu to ide lepšie /viď moj komentár k Gone, Baby, Gone.) ()

Emzet

Wow. Tak toto je fakt něco. Herecké výkony veškeré žádné, scénář veškerý žádný... Sledovat, jak se Affleck s Applegateovou o cosi pokoušejí, je úděsným utrpením. Snad jedna otázka za všechny - KOHO napadlo obsadit do role ne-vánočního, ne-snášenlivého mrzouta Bena Afflecka? Myslím, že slovo "přežít" v názvu tam nebude náhodou... ()