Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný Dvojčata budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu. A možná že nejen u jedné vraždy (Česká televize)

otík

No žádné veledílo. Nenadchl mě příběh, kamera ani herci. Vše je tak na půl cestě. Příběh podivný, spojení prvních třech vražd budiž, ale ta nová? Závěr taky nic moc, jakoby už kvůli spoustě kecacích scén nezbyl prostor pro pořádný zásah. Trojan i Rambo OK, Taclík s Hádkem zkratkovití a spíše postavičky do nějaké show než policejní operativci. Příběh spíš tak na 50ti minutový seriálový díl než na celovečerní příběh. Zkrátka mohlo to být lepší. ()

fabecc1222

Zatim je to víc klasická Strach krimi ala Labyrint (bez té mysteriozní vložky) než Mareš / Malinda krimi ala Případy 1. oddělení (tady chybí vztahy na pracovišti a mravenčí práce). Uvidíme, nepříjde mi to zatím jako něco extra oproti jiným krimi. Klasická šablona, "zvláštní" vyšetřovatel zazáří pří vyšetřování. K tomu nechápavý šéf, kolegové "arogantní joudové." ()

Anet21

⚪Dobrá réžia, Trojan vo svojich bežných pomeroch, zápletka ako taká skôr slabota, síce zaujme a ponúka určité napätie, ale ako už bolo spomenuté niekoľkokrát - ide sa skôr na istotu - vrah dievčat, ktoré sú v Česku nelegálne, to je už skoro žánrový evergreen.⚪Herecky nevyčnieva skoro nikto, Vetchý hrá poslednú dekádu v malých obmenách stále tie isté postavy, na nevydržanie ale nie je postava vraha, ale postava Ramby, tak nechutnú ukričanú postavu by scenáristi snáď nenapísali, ani keby chceli. Očividne by jej postava mala byť taká tá správne drzá ženská ,,od rány," no spôsobom prevedenia skôr pôsobí ako urevaný dotknutý dedo pri pive v krčme.⚪Množstvo žánrových klišé, ale na české pomery (typu trus z Tv Prima a pod.) stále nadštandard.⚪ ()

Vajonek

První díl minisérie bych shrnula asi tak, že po většinu času mě uspával a z tohoto stavu mě vytrhávaly leda tak občasné nepřiměřené výbuchy emocí jednotlivých postav. A nevím, jestli zejména "přehroceného" Vetchého, který by v tomto podání musel být (objasněnost neobjasněnost) skutečně snem mezi všemi myslitelnými šéfy, potřebuju takhle v neděli večer skoro dvě dlouhé hodiny sledovat. Potěšily záběry z prostor Policejní akademie. A Trojana, který působí poslední dobou často dosti unaveně a sešle, nám tu s těmi důstojnými fousy trochu vylepšili... Dám tomu ještě šanci, ale žádné velké nadšení se zatím tedy nekoná... ()

LachtanShows

Strach zase vykukuje z režisérského odpočívadla a jak už je u něj zvykem, stoluje povedenou kriminálku, k níž si sezval ty nejpovolanější scénáristy přímo z oboru, kteří teď ve velkém trendují díky úspěchu Případů 1. oddělení. A jako nefanouška komedií mě tady baví i onen komediální nádech. ()

EllienPM

Zatím perfektní po nálado-pocitové stránce. Až na patologa skvělé obsazení. Lenka Vlasáková a Petr Stach osvěžující. Moc se mi líbí linka otce (A. Švehlík), který se dme, že má syna na vraždách :). Už jak jsem pana Aloise viděl sedět v té posluchárně, bylo mi dobře po těle. Nemusel nic říkat, dělat - a přesto "hrál" skvěle. Některým ikonám prostě stačí "jen" umět sedět. :)  Dvojčata se zatím taky povedla. Po stránce detektivní/krimi slabší, člověk si ze střihu odvodí pachatele už po půlhodině. Agatha byla jen jedna. ()

mira007

První díl zatím jako rozjezd, ale nechápu proč ve všech českých seriálech za poslední týden na sebe všude lidi jenom řvou. kdysi uspěl s tímto řvacím tyjátrem v Princezně ze mlejna Troška a od té doby to všichni pitomci kopírovali v pohádkách, ale teď to kopírujou snad všichni i v tvorbě pro dospělé. Každopádně čekám skvost, který slibuje spolupráce Mareše a Stracha ( který měl kdysi Případy 1. oddělení točit ) a hereckou lahůdku dua Trojan Vetchý. ()

IvcaSammet

Zatím čistý průměr, uvidíme, jak to bude dál. Asi ze všeho nejvíc mi vadí arogance a agresivita postavy Ondřeje Vetchého, i když po poslední řadě 1. Oddělení by mě to asi nemělo až tak překvapovat. Ani postava Terezy Ramby mi nijak zvlášť nesedla, někdo tak absolutně zbrklý a témeř neschopný u mě určitě sympatie nezíská. Celkově se na to ale aspoň dalo dívat, a to i přesto, že většina vývoje děje byla vcelku předvídatelná. ()

Chudobka

Nedodívala jsem se, nešlo to. I když je Jiří Strach výborný režisér, tohle se podle mého názoru moc nepovedlo. Chápu, jak měla vypadat ústřední dvojice, ale Tereza Ramba tak přehrává, že se na ni nedalo dívat. Zbrklá, uřvaná, neschopná, věčně naštvaná, protivná.  Pochybuju, že by se někdo choval tak jako ona. Štvala mě i ve Vlastnících. Nechápu také to obsazení. Nemáme snad jiné herce? Vetchý se mi dřív vždycky líbil, ale teď už jede pořád stejně. Řve. Marek Taclík je sice dobrý herec, ale huhlá, není mu občas rozumět. Měl by se učit pořádně artikulovat. Nejlíp z toho pro mě vychází Matěj Hádek. Ivan Trojan by taky nemusel být v každém filmu, jako svého času Geislerová. Mám ho ráda, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

kumite

Tak takovou nudu jsem fakt nečekal ... asi v polovině jsem podlehl a usnul. Afektovaná Voříšková, hysterický Vetchý a ti dva komedianti Hádek s Taclíkem, škoda mluvit. Bez šťávy, bez napětí ... Za mě tedy velké zklamání. ()

Mlle

Zatím to není dobré. Dialogy jsou toporné. Zdaleka ne všechno, co pobaví na papíře, působí stejně v hovorové řeči. Scénáristé na to měli více myslet. Strnulí jsou i herci. Místy je to až trapné, některé scénky působí jako narychlo nastudovaná školní vánoční besídka. Možná bylo na natáčení opravdu málo času… ()

Axident

Nechci být nevděčný nebo věčný tlučhuba, narazil jsem někde dokonce na ovační zmínku o Docentovi a ČT ho též anoncovala dost předem jako potenciální hit. V režii jsem zahlédl Stracha. Pokud bych byl hodně přísný, působí Docent hrozně školácky. Jako produkt někoho, kdo celkem umí točit, ví jak na to, a nakoukal dost detektivek, ale to je tak všechno. Sterilní klišé, které je dost dobře koukatelné, ale všechny role působí zoufale šablonovitě, navíc Ramba, která mi jinak jako herečka nevadí, uchopila otravnou kravku, která se jistě přerodí, hodně nešťastně a hlavně křečovitě. Trojan je jako obvykle dobrý, ale už se dost opakuje, stejně jako Vetchý. Dvojčata (Taclík, Hádek) a ostatní jsou spíš klasické pitoreskní role, které bůhví proč čeští tvůrci mají potřebu cpát do svých děl a škodí serióznosti, jakkoliv si jsem vědom, že i takové typy se v branži vyskytují. Etzler velmi dobrý. V druhé polovině přeci jen lepší a chytající druhý dech. Předpokládám, že po druhém a třetím sílu značně zmírním příkrost hodnocení. Zatím nic moc. ()

Dogfish

Souhlasím, že díl byl dlouhý. A ještě jeden poznatek. Tipl bych si vraha. Borec, který v kuchyni něco montuje a půjčuje hasák celkem hraje i v jiných filmech aby hrál takový štěk. No a jak se začalo mluvit, že vrah má něco společného s konvektovatama a kuchyněmi... ()

Taffey odpad!

1. Strašné se to vleče. Je to na usnutí. 2. Taclík je vyžraný jako prase 3. Etzler je vyžraný jako vorvaň. 4.Kamera amatérská, mobilem natočím stejně.5. postprodukce nulová. 6. Herecké výkony směšné. Trojan jako uspávač hadů, Vetchý ať hraje cokoli, je furt stejný. Tak jednoznačně zaškatulkováný je snad jen Steven Seagal. 7. Seriál vynikající jako lék na insomnii. ()