Nevěrně tvá

• slovenský

Neverne tvoja

Komedie / Romantický

USA, 1984, 96 min

Dirigent Claude pojal podezření, že si jeho manželka Daniella vyměnila nějaké tělesné tekutiny s prvním houslistou Maxem. Claude je ve své podstatě velký dobrák, který by byl své manželce ochoten nevěru snad i odpustit, ale po konzultacích s opravdovými muži se rozhodne, že smrt manželky bude lepším řešením pro zachování jeho důstojné mužnosti. Vymyslí proto geniální plán, ve kterém spáchá vraždu v převleku za veselé prasátko a zaslouženě potrestán bude chlípník Max. Jenže plán je natolik složitý, že notorický popleta Claude při zmateném pokusu o jeho realizaci může pouze pobavit diváky.(12.8.2009)

Dlouho mi to unikalo, ale nakonec jsem se jednoho středečního rána dočkal. Kvůli jednomu menšímu překladatelskému omylu dojde k tomu, že světoznámý dirigent Claude vymyslí geniální plán na zavraždění své ženy. Zatímco první hodinku jsem se tak příjemně pochechtával - ani ten Montiho čardáš mi tak vtipný nepřipadal - v poslední půlhodince nadešel zlatý hřeb. Vražedná fantazie a následné uskutečnění. A já hlupák jsem u toho začal obědvat. Smíchy jsem poprskal stůl a musel jsem chvíli počkat, páč bych se udusil smíchy(a to doslova). Skutečně vražedná genialita! Bohužel i sebehorší hloupost zde má lepší hodnocení. Dám vám radu - všimněte si jen těch co dali více jak 4 hvězdičky. Ostatní jsou buďto mrtvoly nebo to neviděli.(18.2.2006)

Jinak jsem proti dabingu, ale tady to bylo něco exkluzivního - jednoduše stará škola. :) A jinak tedy to fičelo jako blázen. Plán vraždy a její následná nerealizace naprosto famózní a odzbrojující. :D(4.1.2012)

Nadprůměrná komedie s výborným obsazením a výborným dabingem. Nejlepší scéna je podle mě plánování vraždy a pak její provedení.(13.7.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $19,928,200Tržby Celosvetovo $-(26.4.2010)