Nevěrně tvá

• slovenský

Neverne tvoja

Komedie / Romantický

USA, 1984, 96 min

Príma komedie takového francouzského střihu, kde vtipné situace proudí z nedorozumění. Je to prča.(20.12.2010)

Hodně povedený snímek kombinující humor, nadsázku i malou špetičku romantiky v tom správném poměru. "Aristokratické" příchuti nabývá i díky zasazení do prostředí klasické hudby, luxusnímu ústřednímu páru Moore + Kinsky i skvostnému dabingu Postráneckého či Abrháma.(19.7.2005)

Dirigent Claude pojal podezření, že si jeho manželka Daniella vyměnila nějaké tělesné tekutiny s prvním houslistou Maxem. Claude je ve své podstatě velký dobrák, který by byl své manželce ochoten nevěru snad i odpustit, ale po konzultacích s opravdovými muži se rozhodne, že smrt manželky bude lepším řešením pro zachování jeho důstojné mužnosti. Vymyslí proto geniální plán, ve kterém spáchá vraždu v převleku za veselé prasátko a zaslouženě potrestán bude chlípník Max. Jenže plán je natolik složitý, že notorický popleta Claude při zmateném pokusu o jeho realizaci může pouze pobavit diváky.(12.8.2009)

Jedna z nejlepších amerických komedii, kde jsem se místy smíchy válel skoro po podlaze. Prvně jsem viděl v roce 1985.(8.3.2007)

Nadprůměrná komedie s výborným obsazením a výborným dabingem. Nejlepší scéna je podle mě plánování vraždy a pak její provedení.(13.7.2003)