Nevěrně tvá

Scénografie:

Albert Brenner

Kostýmy:

Kristi Zea

Jinak jsem proti dabingu, ale tady to bylo něco exkluzivního - jednoduše stará škola. :) A jinak tedy to fičelo jako blázen. Plán vraždy a její následná nerealizace naprosto famózní a odzbrojující. :D(4.1.2012)

Hodně povedený snímek kombinující humor, nadsázku i malou špetičku romantiky v tom správném poměru. "Aristokratické" příchuti nabývá i díky zasazení do prostředí klasické hudby, luxusnímu ústřednímu páru Moore + Kinsky i skvostnému dabingu Postráneckého či Abrháma.(19.7.2005)

Jedna z nejlepších amerických komedii, kde jsem se místy smíchy válel skoro po podlaze. Prvně jsem viděl v roce 1985.(8.3.2007)

Tož toto byla riadná šupa:) Ze začátku jsem si říkala, jak moc velké míry vtipu se zde vlastně dočkám, protože jsem měla jisté obavy, abych nebyla zklamána. To jsem ale ještě nemohla tušit, že ten největší nářez má teprve přijít. A že se s mými bránicemi absolutně nehodlá nikterak mazlit:) Úvod filmu nás ještě jakoby nechává rozjímat, aby pro nás mezitím chystal vskutku ďábelskou smršť komických situací. Ty postupně začnou vznikat díky jednomu, zdánlivě nevinnému omylu a nepochopení. Tímto "drobným" nedorozuměním se začnou věci zdánlivě prosté nehorázně zamotávat a propojovat do jednoho bizarního, groteskně zábavného slepence. Ten na sebe postupem děje nabaluje stále šílenější a na záchvaty smíchu náročnější situace. Dudley Moore si pěkně zavařil. Ale je to obdivuhodný muž:) K tomu mladý Armand Assante s hlasem Josefa Abrháma. Ve scéně, kdy s Dudleyem před početným obecenstvem svádějí "houslový souboj," se mi vybavily Abrhámovy nezapomenutelné "vrzající" kreace z Vrchní, prchni. Vrchol této "zničující" komedie nastává v okamžiku, kdy Claude začne spřádat své snové představy o dokonalé pomstě. Jenže v realitě nejde všechno tak lehce, jak si naplánoval.(5.1.2012)

Dudleymu padající ožralové a popletení komici jdou naprosto skvěle, jak mistrně dokázal v Arthurovi. O tom, že skutečná realizace jednoho snu může být setsakra ošemetná záležitost, jsem se dozvěděla formou, která mi způsobila příjemné šimrání v břišní oblasti, takže nemůžu dát nízké hodnocení. Každý soudný člověk by celou akci zastavil už při prvním kolapsu s diktafonem, ale Clauda každý nezdar ještě víc nabudil a divák si tak mohl užít pořádnou prču při řešení dilematu miluj nebo zabij. A ty kultivované umělecké dialogy! "Myslíte toho zkurveného vrzala?" A co teprve aktuální zprávy z rádia:"Německý kancléř Helmut Kohl...."☺(5.1.2012)