Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

albiebennett

Harley Davidson a Marlboro Man - Film je pouhé béčko, ale i béčko může být dobrý film. Tento snímek je jeden z mých nejoblíbenějších. Perfektní road movie o přátelství, americké svobodě a nespoutanosti. Jediný co mi vadí jsou chlápci v kevlarových kabátech, ale na konci dostali co si zasloužili. ()

Ondrew

Tento film som si kedysi zamiloval a vlastne ani neviem preco. Mozno to bolo patricnou charizmou Mickeyho Rourka, pretoze vsetko ostatne v ramci snimky je v podstate iba jemny nadpriemer. Klasicke becko, akych bola v danej dobe cela kopa... Stokrat obohrany scenar, kde hraju hlavnu rolu drogy, nasa mala particka (Johnson & Rourke) sa -- ako inak -- dostava do stretu s hlavnym bossom a najma jeho nohsledmi, medzi ktorymi nechyba ani nesympaticky Daniel Bladwin. Da sa povedat, ze v dnesnej dobe je tento film vhodny skor na nostalgicke zaspominanie si na stare casy. A taktiez plati, ze na jedno pozretie je to este stale vcelku klasa, ale nemozem povedat, ze by som mal chut vidiet snimku skor, nez napr. o rok, dva elebo tri :). Avsak svojich 60% si predsa len zasluzi. ()

Chapi

Butch Cassidy a Sundance Kid vo filmovom roku 1996...Poznam iba dvoch dokonalých kovbojoch - Johna Wayne a Dona Johnsona. "lepší mrtvej frajer než živej srab" ()

Fondak

Tohle považuju za klasiku. Nádhernej Harley s motorem Evolution 1339 ccm a spousta vtipnejch hlášek. Nehledám v tom žádný umění, jen pohodovej oddychovej film. Navíc jeden z mála filmů, kde z nás motorkářů nedělaji záporáky. Ať se vám to líbí nebo ne, nemůžu než dát méně než 5 hvězdiček ()

Mr.Sock

Áno, v podstate je to nelogická volovina plná prehnaných scén a trocha zaostalejších efektov (aj na svoju dobu) ... Ale, napriek tomu ten film ani sám neviem prečo milujem... Asi pre jeho dokonale uvoľnenú a pohoďácku atmosféru... ()

lvi_psouk

Závěr filmu trochu slabší, což o to, jinak ale naprostá jízda! Baldwin působí jako východoevropskej vekslák, kterej na sebe hodil kevlarovej kabát, skočil do okovanejch polobotek a se zbraní v ruce a menší skupinkou poskoků se rozhodl jít tam a hodně utrácet. A ti dva šašci se s ním víc než statečně popasujou! ()

Al90

Dobrej filmik,melo to atmosferu,dobry hlasky a hlavne sehranost dvou pratel :) Leckdy jsem mel usmev na tvari :)) idealne stravene nedelni dopoledne pred obedem :) ()

babuška

akčák na 90. léta jak z partesu, bohužel ho kazí českej dabing, celkově se prolíná původní zvuková stopa s tou českou, dvě krásky chelsa a vanessa a tehdy už jim zdatně sekundující tia, jo dodnes i přestu chybu patří k mým oblíbeným ()

Tomas.Abi

Málokterý film mi představuje ryzost Spojených států amerických jako tento. Úvodní scéna začíná detailními prostřihy usedajícího Mickey Rourke na svůj Harley Davidson, za doprovodu sklady Wanted Dead or Alive od Bon Jovi. Motor se rozeřve a Mickey vyjíždí do noci na rozlehlé pláně USA, které ho vedou do Los Angeles. Hned v úvodní scéně se připlete na benzínové pumpě k ozbrojenému přepadení, protože v USA může mít zbraň každý a nebojí se jí použít. Ovšem Američané jsou na to, že na ně každou chvíli někdo míří kvérem zvyklí, takže Mickey jen prohlásí “Kdybych dostal čtvrťák za každýho frajera, co na mě vytáhne bouchačku, byl bych už boháč” a frajera odzbrojí. A v tomto duchu se pak nese celý film. Jeho kámoš Don Johnson je opravdu tragická postava, co nemá v životě štěstí, ale aspoň má v rukávu mnoho mouder od svého nebožtíka táty. Tento film je hloupé akční béčko, které není asi ani moc dobré, stejně jako životy našich hrdinů a většiny reálných Američanů, kteří zkrátka nežijí svůj americký sen, protloukají se životem, jak jen můžou a své lapálie komentují s pistolí za pasem, určitě podobným způsobem jako Harley a Marlboro. Nejsou tam žádné malebné dialogy, ale nepochybně to obsahuje nějakou lidovou moudrost této americké sociální třídy, co žije v prachu pod nohama pracháčů v jejich mrakodrapech. Už jen Herleyho otázka k Marlborovi, když v noci sedí na betonu pod billboardem a připravují se na finální souboj s grázly “Přemýšlíš někdy o tom, jestli existuje něco lepšího ?” “Každej den” “Tak to nemyslím…” má něco do sebe. A hlavně i to že “Je lepší být mrtvej frajer, než-li živej srab” dává jasný pohled na život určitého spektra lidí. Je to film o přátelství dvou chlapů, co neměli v životě moc štěstí a mají už jen sami sebe. Je to film pro chlapy a na konci možná i někoho lehce i dojme. ()

smalda

"Béčkový" akční filmek který se snaží o vtipný nádech,což se mu,ale moc nedaří k tomu nepřesvědčivé herecké výkony a podprůměrné dílko je na světě. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore