Někdo se dívá

Ten, kto sa pozerá

Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

Svého času docela skandální záležitost, o které se teď můžeme jen dohadovat, kolik odhalených záběrů bylo opravdu s tělem tehdy božské SS a kolik patřilo dablérce. Takových filmů s nepředvídatelným koncem už jsme viděli, ale pokud se natočí dobře, fungují dodnes!(14.5.2012)

První "erotický" thriller, na který jsem tehdy vyrazil s kámošem do kina pod záminkou, že jdeme k němu učit se dějepis. Od těch dob mi sice dělá problémy Národní obrození, ale za to jsem si zamiloval Sharon Stone. A vždycky, když slyším Age of Loneliness od Enigmy, vždycky na ní vzpomenu. Co dodat k filmu? Já nevím. Ja vlastně nevím, o co vůbec šlo. Jen jsem čekal, kdy tam vždycky začnou dělat děti.(22.7.2011)

• SaNcHeZ_cz

Eroticky laděný thriller o jednom domu plném zvláštních nájemníků. Nezajímavý film který nemá moc co nabídnout.(23.2.2011)

• NinonL

Já tam tedy erotiku neviděla ani náhodou. Je sice fakt, že William Baldwin mě vzrušuje ještě méně než složenka za plyn, ale díky tomuto fádnímu týpkovi mi ve filmu chybělo i napětí. Škoda, že Joe Eszterhas vyplýtval svůj scenáristický talent na takový brak. Asi s Basic Instinctem vystřílel veškerou svou munici a teď už jen vaří z vody.(10.9.2011)

• kingik

Sharon Stone se pokusila navázat na úspěch Základního instinktu a opět se objevila v roli sexuální dračice, kterou v moderním mrakodrapu pronásleduje pomocí naistalovaných kamer tajemný vrah. Že onen tajemný vrahounek bude divákem nechtě odhalen už po prvních deseti minutách je jen začátek konce thrilleru, který se nepovedl. I když scénář určitě nabízel velké šance, ale ani režisér Phillip Noyce a ani Sharon Stone nebyli zrovna v ideální formě. Vůbec Stoneová je tu hodně nepřesvědčivá a mezi jejím hereckým kolegou Williamem Baldwinem to vůbec nejiskří. Erotické scény dokonce nechtěně působí komicky a některé napínavé scény mají rovněž komický účinek. Prvních deset minut je ovšem skvěle tajemných ale dál to jde s filmem stále víc z kopce.(22.1.2009)