Někdo se dívá

Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

• jhrasko

Sex dobrý, inak tragicky sa tváriaca Sharon a Baldwin rovnaký ako úplne všade. Sex za jedna, to je super, nie ? :-)))(20.1.2009)

• Rocky62

Nevkusné, triviální, tristní scénář a nestravitelná porce milostných scén. Hodnocení tomu sice neodpovídá, ale doufal jsem vzhledem k mé slabosti k tomuto žánru, že se budu alespoň částečně bavit podobně jako u Základního instinktu nebo Skandálního odhalení. Nebavil jsem se vůbec a ta druhá hvězdička je za Sharon Stone, ona byla to jediné, na co se dalo koukat, zbytek stojí za velký kulový. 15%.Doporučuji v originále, s dabingem riskujete trvalé poškození sluchu.(5.5.2011)

• kingik

Sharon Stone se pokusila navázat na úspěch Základního instinktu a opět se objevila v roli sexuální dračice, kterou v moderním mrakodrapu pronásleduje pomocí naistalovaných kamer tajemný vrah. Že onen tajemný vrahounek bude divákem nechtě odhalen už po prvních deseti minutách je jen začátek konce thrilleru, který se nepovedl. I když scénář určitě nabízel velké šance, ale ani režisér Phillip Noyce a ani Sharon Stone nebyli zrovna v ideální formě. Vůbec Stoneová je tu hodně nepřesvědčivá a mezi jejím hereckým kolegou Williamem Baldwinem to vůbec nejiskří. Erotické scény dokonce nechtěně působí komicky a některé napínavé scény mají rovněž komický účinek. Prvních deset minut je ovšem skvěle tajemných ale dál to jde s filmem stále víc z kopce.(22.1.2009)

Vždy keď išiel tento film v telke, rodičia mi ho zakazovali pozerať. Teraz po siedmych rokoch som pochopila prečo. Na to, že filmy takýchto typov nemám veľmi rada, tento bol dobrý. Zaujímavý zvrat na konci. Taký silný priemer. 50%(26.3.2010)

Barák prošpikovaný kamerami by mi hrozně vadil. Ovšem, ty nájemníci o tom vůbec nevěděli. Kde končí hranice lidské zvědavosti a začíná úchylný voyeurismus?(24.10.2008)

• - V románu Iry Levineho se Carly a Zeke jmenovali Kay a Peter. (NinadeL)

• - Kniha, kterou Jack pošle Carly, Flesh and Blood, má velmi podobný obal jako plakátu k filmu Úplné bezvětří (1989), což je film, který také natočil Phillip Noyce. A vzhledem k charakteristice násilí a sexu, může citovaný román také asociovat slavný film Flesh + Blood (1985), který ale nebyl natočen podle žádné knihy. (NinadeL)

• - Producent Robert Evans původně chtěl, aby se režie chopil Roman Polanski. Protože se Polanski nemohl vrátit do USA, Evans plánoval, že bude mít druhého režiséra, který natočí záběry New Yorku, zatímco Polanski bude točit film v Paříži. (Rocky62)