poster

Někdo se dívá

 • USA

  Sliver

 • Slovensko

  Ten, kto sa pozerá

 • Slovensko

  Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

 • Anderton
  ***

  Niekto sa pozeral, ja som sa tiež pozeral a veľa ľudí to tiež videlo. Pochybný pokus o vyťaženie maxima z popularity Stone a jej predchádzajúceho "erotického" hitu nebola ani zďaleka taká strašná, ako sa všetci báli. O čom to bolo si už asi nespomeniem, len som to videl v dobe, keď Základný inštinkt a veľký rozdiel som medzi nimi nevidel. Dnes to už vidieť nechcem.(25.6.2012)

 • NinonL
  **

  Já tam tedy erotiku neviděla ani náhodou. Je sice fakt, že William Baldwin mě vzrušuje ještě méně než složenka za plyn, ale díky tomuto fádnímu týpkovi mi ve filmu chybělo i napětí. Škoda, že Joe Eszterhas vyplýtval svůj scenáristický talent na takový brak. Asi s Basic Instinctem vystřílel veškerou svou munici a teď už jen vaří z vody.(10.9.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Dva roky před tím, než si William Baldwin zahrál na píchanou se Cindy Crawford ve filmu Jako štvaná zvěř si tu samou hru zahrál i se Sharon Stone ve filmu Někdo se dívá. Ten kluk se mě fakt začíná líbit. Přijít ke mě teď pohádkovej dědeček, že mě splní tři přání, tak bych mu řekl, ale dědku mě stačí jen jedno, abych byl William Baldwin. Jinak, koukal jsem, že ve šmírování se taky udělali pokroky. Když si vzpomenu na své šmírovací začátky, jak jsme s klukama viseli na parapetu okýnka do dámských sprch jak orangutani v předsmrtný křeči a přitom, co jsme viděli? No, asi takhle "Ty vole Pepo, Pepo já vidím kozy" Pepa "Čí? Čí?" Já: "Já nevím, nevidím na ksicht" Pepa "Ty krávo já ted vidím Martinu. Já: "Nekecej, kde? Jaký má kozy?" Pepa: Nevím, jí vidím jenom ksicht." A pak si nás jedna dobrá ženská duše v těch sprchách všimla, zakvokala na poplach, holky vzaly hadici a začaly nám stříkat ledovou vodu do ksichtu. No a my žuchli na zem jak shnilý hrušky. Vidět tenhle film těsně po této epizodě asi bych se dost nasral, protože tady se šmíruje pěkně v klidu, v pohodlí a je vidět všechno ksicht i kozy najednou . Navíc tenhle film svým napětím rozhodně nepřipomínal tu naší šmírovací grotesku.(21.9.2008)

 • Rocky62
  **

  Nevkusné, triviální, tristní scénář a nestravitelná porce milostných scén. Hodnocení tomu sice neodpovídá, ale doufal jsem vzhledem k mé slabosti k tomuto žánru, že se budu alespoň částečně bavit podobně jako u Základního instinktu nebo Skandálního odhalení. Nebavil jsem se vůbec a ta druhá hvězdička je za Sharon Stone, ona byla to jediné, na co se dalo koukat, zbytek stojí za velký kulový. 15%.Doporučuji v originále, s dabingem riskujete trvalé poškození sluchu.(5.5.2011)

 • castor
  ***

  Na těch několika erotických scénách jsem v dobách těžké puberty dost ulítával. Dnes vnímám tenhle žánrový kousek jako docela laciný příspěvek na poličku voyeuristů, jehož napětí značně kolísá a nelogičnosti s přibývajícím dějem vyplouvají na povrch. Sharon Stone, která se s neuvěřitelnou elegancí vzdává spodního prádla, si mohla po kombinaci intelektu a sexuální přitažlivosti ze Základního instinktu vybírat. Zvolila žánrově podobný projekt, ve kterém zdánlivě atraktivní bydlení na Manhattanu přináší i sérii smrtelných nehod (mimochodem i samotné natáčení mělo několik karambolů – producent měl srdeční záchvat, při natáčení se zřítil vrtulník, Stone a Baldwin si do oka prý příliš napadli). Snímek dere do vyšších pater schopný tým (třeba kamera legendárního Maďara Vilmose Zsigmonda – dvakrát u Spielberga, Lovec jelenů, Nájemní vrazi), aby mu mohl podrazit nohy slabší scénář. Holt, kdo chce kam.. 55%(23.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace