Někdo se dívá

Ten, kto sa pozerá

Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

Na těch několika erotických scénách jsem v dobách těžké puberty dost ulítával. Dnes vnímám tenhle žánrový kousek jako docela laciný příspěvek na poličku voyeuristů, jehož napětí značně kolísá a nelogičnosti s přibývajícím dějem vyplouvají na povrch. Sharon Stone, která se s neuvěřitelnou elegancí vzdává spodního prádla, si mohla po kombinaci intelektu a sexuální přitažlivosti ze Základního instinktu vybírat. Zvolila žánrově podobný projekt, ve kterém zdánlivě atraktivní bydlení na Manhattanu přináší i sérii smrtelných nehod (mimochodem i samotné natáčení mělo několik karambolů – producent měl srdeční záchvat, při natáčení se zřítil vrtulník, Stone a Baldwin si do oka prý příliš napadli). Snímek dere do vyšších pater schopný tým (třeba kamera legendárního Maďara Vilmose Zsigmonda – dvakrát u Spielberga, Lovec jelenů, Nájemní vrazi), aby mu mohl podrazit nohy slabší scénář. Holt, kdo chce kam.. 55%(23.3.2014)

Svého času docela skandální záležitost, o které se teď můžeme jen dohadovat, kolik odhalených záběrů bylo opravdu s tělem tehdy božské SS a kolik patřilo dablérce. Takových filmů s nepředvídatelným koncem už jsme viděli, ale pokud se natočí dobře, fungují dodnes!(14.5.2012)

Vždy keď išiel tento film v telke, rodičia mi ho zakazovali pozerať. Teraz po siedmych rokoch som pochopila prečo. Na to, že filmy takýchto typov nemám veľmi rada, tento bol dobrý. Zaujímavý zvrat na konci. Taký silný priemer. 50%(26.3.2010)

Noyce není Verhoeven, Baldwin není Douglas, naprostá tuctovka, sice řemeslně dobře zvládnutá, ale oproti BI je todle leklá ryba, prostě rádoby skandální erotický thriller těžící z chvilkové popularity SS (nebo raději Sharon Stone).(27.10.2012)

• SaNcHeZ_cz

Eroticky laděný thriller o jednom domu plném zvláštních nájemníků. Nezajímavý film který nemá moc co nabídnout.(23.2.2011)