Někdo se dívá

Ten, kto sa pozerá

Niekto sa pozerá

Thriller / Romantický

USA, 1993, 107 min

Dva roky před tím, než si William Baldwin zahrál na píchanou se Cindy Crawford ve filmu Jako štvaná zvěř si tu samou hru zahrál i se Sharon Stone ve filmu Někdo se dívá. Ten kluk se mě fakt začíná líbit. Přijít ke mě teď pohádkovej dědeček, že mě splní tři přání, tak bych mu řekl, ale dědku mě stačí jen jedno, abych byl William Baldwin. Jinak, koukal jsem, že ve šmírování se taky udělali pokroky. Když si vzpomenu na své šmírovací začátky, jak jsme s klukama viseli na parapetu okýnka do dámských sprch jak orangutani v předsmrtný křeči a přitom, co jsme viděli? No, asi takhle "Ty vole Pepo, Pepo já vidím kozy" Pepa "Čí? Čí?" Já: "Já nevím, nevidím na ksicht" Pepa "Ty krávo já ted vidím Martinu. Já: "Nekecej, kde? Jaký má kozy?" Pepa: Nevím, jí vidím jenom ksicht." A pak si nás jedna dobrá ženská duše v těch sprchách všimla, zakvokala na poplach, holky vzaly hadici a začaly nám stříkat ledovou vodu do ksichtu. No a my žuchli na zem jak shnilý hrušky. Vidět tenhle film těsně po této epizodě asi bych se dost nasral, protože tady se šmíruje pěkně v klidu, v pohodlí a je vidět všechno ksicht i kozy najednou . Navíc tenhle film svým napětím rozhodně nepřipomínal tu naší šmírovací grotesku.(21.9.2008)

Vždy keď išiel tento film v telke, rodičia mi ho zakazovali pozerať. Teraz po siedmych rokoch som pochopila prečo. Na to, že filmy takýchto typov nemám veľmi rada, tento bol dobrý. Zaujímavý zvrat na konci. Taký silný priemer. 50%(26.3.2010)

Barák prošpikovaný kamerami by mi hrozně vadil. Ovšem, ty nájemníci o tom vůbec nevěděli. Kde končí hranice lidské zvědavosti a začíná úchylný voyeurismus?(24.10.2008)

• kingik

Sharon Stone se pokusila navázat na úspěch Základního instinktu a opět se objevila v roli sexuální dračice, kterou v moderním mrakodrapu pronásleduje pomocí naistalovaných kamer tajemný vrah. Že onen tajemný vrahounek bude divákem nechtě odhalen už po prvních deseti minutách je jen začátek konce thrilleru, který se nepovedl. I když scénář určitě nabízel velké šance, ale ani režisér Phillip Noyce a ani Sharon Stone nebyli zrovna v ideální formě. Vůbec Stoneová je tu hodně nepřesvědčivá a mezi jejím hereckým kolegou Williamem Baldwinem to vůbec nejiskří. Erotické scény dokonce nechtěně působí komicky a některé napínavé scény mají rovněž komický účinek. Prvních deset minut je ovšem skvěle tajemných ale dál to jde s filmem stále víc z kopce.(22.1.2009)

Noyce není Verhoeven, Baldwin není Douglas, naprostá tuctovka, sice řemeslně dobře zvládnutá, ale oproti BI je todle leklá ryba, prostě rádoby skandální erotický thriller těžící z chvilkové popularity SS (nebo raději Sharon Stone).(27.10.2012)