Onion Stark bojuje na Divokém západě s majiteli ropné společnosti o záchranu svého cibulového pole. Jako zbraň nepoužívá tradiční pistoli, ale právě pouze cibuli... Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat - nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera... To vše dokreslené hudbou Quida a Maurizia de Angelis. (TV Prima)

kyLuke

Je to sice velice zvláštní film,ale zároveň také naprosto skvělý.Hudba,režie a herecké výkony navíc dokáží tuhle kvalitu dotáhnout až do konce.Skvělý cibulář a neméně skvělý padouch Martin Balsam. ()

Clark_Kent

Je parádní, že i proti velké zlovolnosti lze bojovat i obyčejnou cibulí. Naprosto vynikající western, kterej bys v týhle zapadlý době rád vyhledal. Takže na cibuli. ()

Bigfuckman

Pro mě asi nejlepší parodie na western co "špageťáci" natočili. Franko Nero zde opravdu exceluje a jeho hláškám jsem se opravdu nasmál. i český dabing hlavního hrdiny panem Ladislavem Mrkvičkou se ukázal jako štastná volba. Duo přiteplených šerifových pomocníků působilo velmi reálně a komicky. Škoda jen, že u nás tenhle film na dvd ještě nevyšel. Dostal jsem chuť na cibulku. Tak cibule nebo pistole? ()

Stejšn

Blbůstka, ale jako malýmu se mi to děsně líbilo - byl v tom humor, rvačky, technické hříčky, výbuchy, všecko. A způsob, jakým hlavní hrdina chroustá tu cibuli ve mně vždycky vzbudí chuť na tlačenku nebo utopence. I po letech pořád příjemný film. ()

mr.bredok

Cibule je skutečně velmi zdravá. Skuste denně sníst tak 3 až 5 kusů a uvidíte divy. I siláci jako Rambo se vám vyhnou obloukem, když na ně dýchnete... ()

mojma79

Jeden z nejlepších westernů, které jsem kdy viděl. Franco Nero koncertoval, Martin Balsam jen sekundoval a korunoval herecké výkony. 85% ()

waltosin

Vůně cibule mi teda zavoněla. Dávám vyšší hodnocení ne jen proto že mám cibuli rád, ale že to byla sranda a vůbec nevadí že příběh nebyl složitý. Dobrej byl ten chlap s rukou. " Benjamine"! :D ()

route60

Cibuli mám moc rád ale tak jako tento cibuli nadopovaný hrdina zas né, ale jedná se o slušný ale zároveň poněkud ujetý western, žer cibuli a žádna zbraň nemá šanci, na Vůni cibule se zas s chutí mrknu protože jako děcko jsem ten film miloval, Franco Nero má asi svěží dech :)). ()

calculus

Zřejmě jsem se na to špatně vyspal. "Parodie" na zachmuřelé klasické westerny, to jsou spaghetti. Ale proč točit parodii na spaghetti? Mě z toho vyšel cirkus. ()

ESNYR

Co jsem tak četl několik docela negativních komentářů, můžu říci, že oproti nim jsem se bavil. Z tím se asi nedá nic dělat co ? Cibule nebo pistole :) ()

Stanmi

Do městečka Paradise City přijíždí muž zvaný Cibule (Franco Nero), který si koupil pozemek nedaleko za městem, kde chce pěstovat své milované cibule. Brzy však zjistí, že o jeho pozemek projevuje velký zájem bohatá naftařská společnost, která ho chce získat za každou cenu… Snímek Vůně cibule režiséra Enza G. Castellariho rozhodně není klasický spaghetti western typu Djanga a svým stylem i provedením nejvíce připomíná klasické westernové komedie Buda Spencera a Terrence Hilla (čemuž napomáhá také opět skvělá hudba bratrů De Angelisových). Příběh o dobráckém cibuláři bojujícím proti pohůnkům mocné naftařské společnosti pravda není příliš složitý, ale nechybí v něm typické komediální propriety jako jako bitky, honičky (které jsou pro jistotu zrychleny, aby připomínaly klasické grotesky), gagy a hlášky a dlužno dodat, že většina z nich je opravdu povedených. Franco Nero, který si střihl roli ústředního hrdiny, rozhodně není klasickým komediálním hercem, ale i s touto hereckou polohou si poradil na výbornou (jistou typologickou podobnost s Terrencem Hillem však přesto nezapře). V hereckém obsazení sice chybí klasické tváře jako třeba Ricardo Pizzuti, ale zase se tady objeví samotný Martin Balsam, který navíc má jakožto hlavní záporák také stylovou robotickou ruku. Zkrátka Vůně cibule není jen samoúčelným plagiátem, ale svébytným (a svérázným) filmem, který se bez ostychu může zařadit k těm nejlepším westernovým komediím. ()

martins

Cibule nebo pistole? skvělý comedy western, Franco Nero není jen Django a výborný Martin Balsam v roli předsedy naftové společnosti pana Lumba. Výborný původní dabing, který však TV Nova nahradila svým. ()

sharka.68

vymačkaná cibulová š´táva do skleničky, byla silnější jak Hu-hu koktejl..jedna cibule a jedna cibule, jsou dvě pistole...a dvě pistole a dvě pistole, jsou čtyři cibule.... a pak už se té cibulové vůně nezbavíte...a já se těším na dnešní večer, protože ve 20:00 to začne.... ()