Onion Stark bojuje na Divokém západě s majiteli ropné společnosti o záchranu svého cibulového pole. Jako zbraň nepoužívá tradiční pistoli, ale právě pouze cibuli... Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat - nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera... To vše dokreslené hudbou Quida a Maurizia de Angelis. (TV Prima)

Radiq

Fajn, když jsem byl děcko, tak to pro mě byl vrchol zábavy - dětská duše a nedostatek filmů za komoušů udělaly svoje. Dnes se můžu jenom zasmát pár fórkům spojenejch s cibulí, ale jinak mi to přišlo jako ztráta času se snahou udělat to zábavný. ()

andrii

Pro někoho nepříjemně čpící odér, pro něho však "v puse nebe." S láskou pěstěná, loupací zelenina. O lán dál, tam snad, úrodný a vítaný bude pro ni kraj. ()

plechulka

Pane jo - jak tak koukám na komentáře, nejsem sama, kdo má ten film dost vrytý ze svého mládí! Hlavně heslo: "pistole nebo cibule" a síťované punčochy padouchů.... Většina komentářů také zmiňuje, že jde o "průměrnou taškařici" - jasně, existují samozřejmě lepší komedie, ale na druhou stranu: docela dost filmů. které tady já osobně hodnotím 2 nebo 3 hvězdy - tedy průměrné - už za rok úplně zapomenu, že jsem viděla - a hlášku "pistole nebo cibule" jsem viděla a slyšela v kině tuším někdy kolem roku 1977 a pamatuju si to dodnes.... ()

pytlik...

Upozornění pro mladší generaci, která neví, že snímek má už svá léta: Ne nelekejte se, naštěstí se nejedná o film v hlavní roli s naším milým géniem, podle té vůně v názvu navíc (lehce) erotického zabarvení, takže jeho zhlédnutí přežijete bez trvalých psychických následků, popř. i bez škod na těle a na majetku (namožená ruka z flákání televize, popř. nám ji přijde vlastnoručně zlomit jedinec, který televizi překážel při její poslední cestě z okna na chodník). Jinak, zhoubné účinky cibule potvrzuji z vlastní zkušenosti, kdysi jsem z radosti nad novým odšťavňovačem do něj házel vše, co mi přišlo pod ruku, bohužel i tuhle zeleninu. Následek byl okamžitý, žaludek začal nekoordinovaně oscilovat všemi směry cca o 1 metr, a já, abych ho v sobě udržel, se musel pohybovat s ním, což nebylo nic příjemného ani pro mne, ani pro přihlížející. To, že Nero tuhle zbraň nepoužil v plné síle hned na začátku filmu, svědčí o a) buď jeho dobrotě, chtěl dát padouchům ještě šanci k pokání b) nebo jeho hlouposti, zkrátka mu to nedošlo c) nebo jeho chytrosti, protože film by rychlým vyřízením padouchů skončil po pár minutách a on by dostal menší honorář. Jinak, trochu mě zklamal výběr hlavních hrdinů, Nero bez pochyby fešák byl, zato ta jeho nápadnice vypadala jak Sylvestr Stallone zamlada. ()

nevermore

Absence vtipu spaghetti westernů na úkor estádních cirkusáckých fórků. Pozoruhodné byly však vedlejší postavy, jako přihřátí pomocníci šerifa, co vypadají jako fašouni a podržtaška hlavního padoucha s vizáží strejdy Ády Hitlera. 50% ()

Musak

Uznávam, že ve své době ten film mohl být velice zábavný, ale ikdyž bych to srovnaval s jinýma dobovýma snímkama, tak je to stejně dost mizerný ()

JohnSmith

Celkem povedená groteskní taškařice s cibulí, kterou jsem měl jako malej hodně rád.Bohužel s narůstajícím věkem mi už nepřijde tak vtipná. ()

blackJag

V době dávno minulé mě to jaksi minulo a dnes si k tomu nedokáži najít cestu. Pochybná kombinace grotesky a spaghetti-westernu působí až otravně, k zasmání maximálně nutné minimum (tak tak), sorry jako... 40% ()

Ironfood

Italové se možná inspirovali českým Limonádovým Joem. Místo Karla Fialy nasadili Franca Nera a místo Cola-loky cibuli. Co se týče humoru, vsadili zejména na klasickou italskou fackovačku a oprášili staré grotesky. Výsledek je povedený, ačkoli k dokonalosti Limonádového Joe to má daleko. ()

sheilla

Kdyz jsem byla mala, tak jsem se u toho filmu nesmirne nasmala, i kdyz jsem cibuli nesnasela. Dneska cibuli miluji, ale u filmu uz jsem se nesmala ani trochu. Nevim, jestli je to zmenou meho apetitu nebo tim, ze jsem zestarla. ()

Zombik.

Klasika, jako malý jsem to zbožnoval a zbožnuju to i teď. Provoněný Cibulář, který vás dokáže odrovnat jen pouhým pozdravem. Dokonalá hudba, svištění kulek a samozřejmě všudy přítomná cibule, prostě legendarní srdcovka. ()

rozbris

Paradise City město naftového muže, který má vše pod kontrolou - policie soudce a gangstery. Jednou však přijede pan Cibule, který to vše změní a rozboří. Dobrá blbost, při které nikdo neumře:-) ()

xaver

Klasická parodie na western, téměř groteska, kde cibule je víc než pistole. Divák se pobaví a odreaguje a nemusí přitom přemýšlet o složitostech života o nespravedlnosti, která je uvedena nádhernou hláškou soudce "nespravedlnosti bylo učiněno zadost". A k tomu ta nádherná hudba od bratrů De Angelis. ()

klúčik

Taliansky western s výborným obsadením.. Franco Nero bol v tej dobe top herec. No asi po natočení filmu cibuľu nemusel. Film ma pobavil preto dávam 60%. ()