Onion Stark bojuje na Divokém západě s majiteli ropné společnosti o záchranu svého cibulového pole. Jako zbraň nepoužívá tradiční pistoli, ale právě pouze cibuli... Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat - nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera... To vše dokreslené hudbou Quida a Maurizia de Angelis. (TV Prima)

eagle-eye

Jedna z nejlepších westernových parodií, nepočítám-li Limonádového Joea. Nero je úžasný, jako kdyby se narodil pro grotesku. Vůbec groteskní podání filmu nemá chybu. Skvělí jsou i padouši. Oblíbený film mého dětství, jenž neztratil nic na svém kouzlu. Vždy zaručeně pobaví. ()

Sancty

Zatiaľ čo v jednom kúte divokého západu chľastá Fiala kolaloku, v inom žerie Nero cibuľu. Tá už síce neštípe toľko ako v dobe videokaziet ale stále celkom šmakuje. ()

Wishkah

Nechápu co se komu na cibuli nemůže nelíbit. Roztomile pitomá komedie s neodolatelně srandovním Francem Nerem v hlavní roli. Důkaz, že pořádnou srandu neumí v itálii jen duo Spencer/Hill...zásadně nesledovat dabingovou verzi Nova Cinema. Totálně zabité dialogy mizerným dabingem, proti kterému je i polský rychlodabing genialitou ()

Foxhound#1

Komediální špagety western, u kterého bych neváhal přidat přívlastek "crazy". Trochu mi místy přípomínal bláznivé komedie naší výroby, u kterých bylo podepsané duo Macourek/Vorlíček či Lipský. No uznejte že partička ragbystů na fichtlech do westernu tak úplně nezapadají, a padouch s umělou gadget rukou mi připoměl cáklého Kopeckého barona Gerce. ()

Zombi

Westernová komedie mého dětství, tenhle film mě kdysi hrozně bavil, viděl jsem ho i později a i když už má na to člověk jiný pohled, pořád dokáže pobavit, který jiný film kombinuje spaghetti western s prvky z němých grotesek? Franco Nero jako cibulář, rozpouštějící barové sklenice vymačkanou šťávou z cibule, je dokonalej. Tak si vyberte - cibule nebo pistole? ()

Mikino00

Groteska smíchaná s parodií na western, divím se Nerovi, že do takového filmu šel. Na druhou stranu, on jediný drží film nad vodou. ()

H4ku11

Podobne bláznivé ako filmy s Terencom a Budom, ale aj napriek sympatickej postave Cibuláka to nedosiahlo u mňa až takej kvality. Rušili ma motorky a "moderná" ruka hlavného záporáka. Na druhej strane strašne sa mi páčila hudba, ktorá tu bola použitá. ()

mira007

Groteskní western s Frankem Nerem v hlavní roli. O stupeň absurdnější než podobné filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem, ale jako malej jsem to baštil podobně jako Fantomase nebo Supermana. ()

mh.mail

50% - Pistole nebo cibule? "Limonádový Joe", který necestuje v limonádě, ale v cibuli. Chytlavá melodie, kvůli které jsem si film nahrál. ()

gonga

Zábavná pitomost, která mě ve věku deseti roků královsky pobavila, nyní pouze zívám, nicméně děkuji za tu zábavu před...ehm, mnoha lety. ()

Caaslav

kdyz jsem byl maly tak jsem tyhle groteskni filmy zboznoval....za stara si rikam jak jsem u tohohle mohl vydrzet hodinu a pul....2,5* z nostalgie... ()

-Marc-

"Cibule, pistole, cibule, pistole. Pistole nebo cibule?" Opravdu vtipná talijánská komedie, taková antiwesternová, ale velice zábavná..A hlavně je dobré, že hlavní postavu hraje Franco Nero, představitel mafijánských drsňáků a on tady trojčí s cibulema. ()

Heavyman

Cibuláč, už to jméno zní šíleně. Střeštěnost s vůní grotesky. Honička na kole je asi nejlepší scéna z filmu. Rozhodně to má nápad, třeba chlapík co vypadá jak Hitler, nebo teplí pistolníci a smrdlavej dech jako zbraň! ()

agassi68

Jasné, všetci štyridsiatnici na tom vyrastali a bol to kultový film pre deti. A tá nostalgia silno ovplyvňuje aj mňa. Teraz sa mi trochu tieto paródie na westerny premiešali a všade vidím duo Spencer a Hill. S odstupom času sa snažím prinavrátiť si to čaro no čas skrátka nezastavíte. Ale pozrieť sa to dalo aj po tých mnoho rokoch.. ()