Onion Stark bojuje na Divokém západě s majiteli ropné společnosti o záchranu svého cibulového pole. Jako zbraň nepoužívá tradiční pistoli, ale právě pouze cibuli... Cibule, nebo pistole? Pistole, nebo cibule? Franco Nero jako hlavní hrdina, živící se především syrovou cibulí a samozřejmě chránící právo a spravedlnost, prokazuje v tomto spaghetti westernu obdivuhodný smysl pro sebeironii. Film se naváží do osvědčených westernových schémat - nehrdinský hlavní hrdina, homosexuální šerif a jeho zženštilí pomocníci, mechanik připomínající svým obličejem Adolfa Hitlera... To vše dokreslené hudbou Quida a Maurizia de Angelis. (TV Prima)

clint123

Komediálny spaghetti western v celkom kvalitnom spracovaní! :-) Franco Nero v klasickej roly tuláka odnikadiaľ, len v troško humornej forme. Celkovo dej pútavý, obsadenie - samozrejme dobré - Franco Nero je skvelý. Hudba od bratov M a G Angelis je výborná tak ako vždy, takže celkovo pekný, humorný špageťák - skvelý film! ()

blezg

Tenhle snímeček má pro mě osobní kouzlo v podobě 25 let živých dětských vzpomínek na strašnou srandu. Parádní groteska. ()

Delfador

Pro milovníky cibule je to ten pravý cibulový film. Je to napůl groteska, ale i tak se člověk dobře pobaví. Vše se nemusí řešit násilně; pistole nebo cibule.... ()

Jayk19

Celkem dobrá komedie z divokého západu.Ty zrychlene záběry to trochu degradují ale dalo se ne to celkem slušně dívat.Poctivá klasika:) ()

brasek

Absolútne uletený snímok, zábava na celý večer. Snímok som videl prvýkrát v priebehu 80. rokov a naozaj bola to geniálna komédia. Dnes som už starší a keď som videl opäť snímok v dnešnom dobe už ma to tak nebralo. Proste v zlatej ére "spaghetti westernov" naozaj hral tento film prvú ligu. ()

PTuranyi

Groteska v štýle špageti westernu v hlavnej úlohe s Fancom Nerom. Nie je taká dobrá ako si ju pamätám z detstva "s Terence Hillom" ale spomienky pridajú * ()

gizi

Zasmál jsem se, chvílemi i od plic, ale jinak nic extra. Film totálně degraduje dabing Novy z roku 2000, kdy anglické znění je stažené a česky jsou jen dialogy (a navíc vše jak z popelnice) - něco otřesnějšího jsem dlouho neviděl. 24.3.11, 70% a 3*. ()

JohnDeRooy

Takový velmi odlehčený kousek na zabití času, Jakožtu pracovníka pšeničného mlýna mne nejvíc zaujala část filmu kde byly k vidění krásné a staré dřevěné válcové stolice :) ()

JimWalker007

Veľmi neobjektívne štyri hviezdy - jeden z najzábavnejších westernov z detských čias. Obraz, ako sa dá žmýkanou cibuľou odrovnať nepriateľ mám pred očami dodnes. Jednoduchá špagetová zábava, pri ktorej si mozog oddýchne. ()

Gyl

Je to tak prdlý, až je to vtipný. Cibule, pistole, cibule,...bacha na cibuli! Ke konci filmu tam zazní hláška, že "tenhle obličej si lidstvo zapamatuje", což patří tomu údržbáři s vizáží Adolfa Hitlera. To je snad jediné, trochu duchaplné místo filmu, jinak je to spíš Laurel a Hardy. ()

CheeseFigure

Cibuľový Joe aneb skvelo ozvučená komédia o strete pestovateľa tejto smradľavej zeleniny s chamtivým ropným magnátom s kovovou rukou, s ktorou mu musí stále pomáhať istý Benjamin, nápadne podobný jednému nemeckému kancelárovi. Ďalej tu máme dvojicu drsných detí, z toho jedno aj keď nerozpráva, tak pije a fajčí ako správy hrdina divokého západu dospelého veku, do morku kosti skorumpovaného šerifa, po pravde bažiaceho novinára a jeho dcéru, ktorej keď poriadne natiahnete (samozrejme omylom), tak sa raduje z toho, aký ste silný. ()

Warapeidza

Začátek je skvělý, pak už tahle parodie bohužel trochu ztrácí dech (v tomto případě doslova :)). Některé scény jsou vysloveně pitomé a ač to byl zjevně záměr tvůrců, přijde mi to někdy až moc. Nicméně jako oddechovka vždycky fajn :). ()

Dispax

Cibuláč je frajer, chce akorát svůj poctivě koupený pozemek , aby zde mohl pěstovat pro něj tuto "smradlavou" zeleninu . Děj jednoduchý , ale film ztvárněný na jedničku. vynikající parodie se skvělými momenty , kdy si až sami budete říkat : "Bože , to je ....." ()

birddy

Je to už dávno, kdy jsem tento film viděl poprvé a vždy se na něj znova rád s trochou nostalgie kouknu. Vůně cibule byl totiž jeden z prvních filmů, který jsem viděl na VHS a pan Cibule se stal rázem mým dětským hrdinou společně s Bud Spencerem a Terence Hillem. Jen tu cibuli jsem se nikdy nenaučil žvýkat stejným způsobem. Kdo si chce oddechnout a ještě neviděl, vřele doporučuji. Pokud však někoho irituje Tom a Jerry, Vlk a zajíc, případně má alergii na cibuli, možná by se měl jít raději projít. ()