Proudové letadlo Boeing 707 je na své cestě z Atén do Říma a New York City uneseno palestinskými teroristy. Ti požadují, aby je pilot dopravil do Iráku. Zabíjejí cestující jednoho po druhém, dokud nedosáhnou splnění svých požadavků. Mezitím je do akce povolán elitní tým členů výsadkové jednotky vedený majorem McCoyem a plukovníkem Alexanderem, aby zlikvidoval všechny teroristy v letadle včetně těch, kdo jsou do únosu zapojeni. Čeká je nelehký úkol pokusit se znovu získat kontrolu nad letadlem dříve, než teroristé zabijí všechna rukojmí… (TV Prima)

Shakers

Navy Seals s Biehnom a Sheenom ma viac bavila. No priznávam, že ani toto nebolo zlé. Chuck je ikona akčného žánru a Delta Force ale aj napríklad Nezvestný v boji sú filmy, ktorého ho prezentujú v lepšom svetle. Príbeh klasický o teroristoch, akcie taktiež klasické, americké a hrdinské, no Chuck dostal svoj priestor hlavne v závere a tým pádom som s jeho akcii vo finále nebol prejedený, takže možno aj preto ma to celkom bavilo. Veľké plus patrí aj výborne sekundujúcemu veteránovi Lee Marvinovi. 65% - 3* ()

HAL

Kdepak macho Chuck Norris co srovná do latě všechny v okolí jediným pohledem - tady působí jako unavený taťka dělající babysitting party teenagerů, kteří se snaží tvářit jako že jsou od Delta Force, a moc jim to neprochází ani přes to, že stojí proti těm nejneschopnějším teroristům v dějinách filmu. Takže je pak samozřejmě Chuck nakonec pokaždé musí všechny zachránit na své raketometné Bat-motorce, pár lidem dá přes držku ručně (nožně), a do toho se tu všichni trochu ohání pif paf prdítky, u kterých neúspěšně předstírají že jsou skutečné střílející zbraně. To vše ovšem až v druhé hodině z šíleně přepálené stopáže, která je skoro o půl hodinu delší než cokoli jiného co Chuck Norris kdy natočil - v hodině první se neděje nic co by stálo za zmínku... nu a i ta druhá je i přes tu akci tak třeskutě zábavná, že jsem u ní dvakrát usnul. Celkově jsem se na film díval asi na pětkrát, i přes tvrdou průpravou v dětství na desítkách epizod Walker Texas Ranger. Vzhledem k tomu že titulky jsou plné židovských jmen mám intenzivní pocit, že tady šlo hlavně o to za zvuků synťákového diska nakopat těm pískožroutům z Libanonu prdele, než se byť jen pokoušet o smysluplný a zábavný film. Takže si fakt radši dejte toho Lone Wolf McQuadea, byť i ten není velká výhra. 4/10 ()

mzss1

Film, který patří mezi velmi dobré filmy s Chuckem Norrisem. Příběh je celkem klasický o únose v letadle. Někdy nastane menší nuda, ale moc to nehrozí. Film má dobré spracování, je zde kvalitní akce, příběh zaujme a Chuck Norris asi nejvíce zaujme. Film není přeakčnělý, ale pořád je to stará dobrá klasika. Film hodnotím na 72% = **** ()

InJo

Možná největší biják, v němž Chuck kdy ztvárnil hlavní roli. Samotnému mi v současnosti přijde skoro neuvěřitelné, že se mu kdysi povedlo objevit se v čele filmu, v němž mu hereckými partnery byly hollywoodské legendy a vesměs oscaroví laureáti jako Lee Marvin (Tucet špinavců), George Kennedy (Frajer Luke), Martin Balsam (Psycho), Shelley Winters (Dobrodružství Poseidonu) či Robert Vaughn (Sedm statečných). První půle se nese především v duchu thrillerů o únosu letadla, ve druhé už dojde na velké akční scény, v nichž titulní komando čelí desítkám palestinských teroristů. A pokud v Osamělém vlkovi měl Norris na hraní k dispozici vylepšené auto a v Zákonu mlčení robotického pomocníka, v závěru Delta Force se prohání na motorce vybavené raketomety a kulomety! Pokud by vám tahle dobře obsazená a řemeslně solidní 80's náborovka sedla, můžete zkusit i pokračování s podtitulem Kolumbijská spojka, kde si Chuckova protivníka zahrál Billy Drago (Neúplatní), jeden z nejikoničtějších záporáků převážně béčkové produkce. 65 % ()

PetrPan

Chuck, pouze s knírem, hned na začátku zachrání spolubojovníka a pak docela na dlouho zmizí ze scény. A to je dobře, na řadu se totiž dostane vcelku napínavá etuda s únosem letadla teroristy a Chuck vám vůbec nechybí. Po nějaké době se pochopitelně roztočí nudný, ale velmi rychle odbytý, kolotoč "zásadních rozhodnutí na nejvyšších místech" a do akce je nasazena protiteroristická jednotka number one Delta Force, vedená již notně zestárlým Lee Marvinem. Chybí však eso v rukávu, major McCoy. Naštěstí tu však máme sdělovací prostředky a McCoy si po zhlédnutí reportáže o únosu sbalí svůj konečně plně obnovený plnovous a sluneční brýle do každého počasí a na poslední chvíli stihne letadlo se svými zelenými kamarády. Mezi nimi vyniká nad jiné především Steve James, sice dosti upozaděný, přesto zažije své dvě minuty slávy ve své nejsilnější disciplíně, tedy v parodii na akci. Chuck sám samozřejmě postupně získává veškerou pozornost a byť má sebou komando těch nejlepších amerických vojáků, je vám záhy naprosto jasné, že bez Chucka by proti teroristům neměli ani nejmenší šanci. McCoy se stává bohem pomsty, nesmiřitelným a nezničitelným, přesto a za všech okolností naprosto ledově klidným. Přes všechen svůj um však nedokáže odvrátit smrt stejného spolubojovníka a kamaráda, kterého na začátku s takovým rizikem zachraňoval. Evidentně zdrcený McCoy však ani ve smutku neztrácí svůj pověstný klid a svou stále stejně kamennou tváří dává jasně najevo, co si o zbytečné smrti svého přítele myslí. O minutu později však konečně dojde k projevu emocí i u McCoye, když s úsměvem podává ruku plukovníkovi, aby mu pomohl naskočit do letadla. Ano, Chuckovi stačí jedna jediná minuta, aby se zcela vyrovnal se smrtí bližního, případně zapomněl, že se ještě natáčí... Sázím na to druhé. Chuckovi prostě nelze dát nízké hodnocení. ()

klerik

Táák som sa nudil. Finále je síce nabušenené a v tej dobe asi aj so zaujímavou kamerou, ale komandovky mi nikdy nesedeli a keď sa Norris ani poriadne nepobil... ()

SeBig

Až na tu první půlku filmu, kde mě silně iritovali rukojmí by tenhle film byl celkem slušně nabitej. Druhá část je totiž záchraná akce a vyhlazení všech teroristů. Koho povolat na takovouhle akci? Norris. ()

anais odpad!

Teroristi unesou letadlo, pak se dlouho nic neděje, potom s ním přistanou, zase se dlouho nic neděje, nakonec přijede Chuck Norris na motorce s raketomety (střílí všemi směry), pobije teroristy, a ukončí tak 125 (!!!) minut dlouhé , naprosto nudné NIC, které je asi nejbezobsažnějším filmem, co jsem kdy spatřil, a kdyby tu bylo hodnocení ještě o stupeň nižší než „odpad“, neváhal bych. ()

jonyyy

Norris, Marvin, Kennedy, Vaughn - všechny tyhle starý frajery mám moc rád, navíc jsem nikdy neviděl Chucka s velkým rozpočtem. Těch výbuchů, soubojů a střílení je tu nadmíru, takže spokojenost. I když se čověk nutně musí zasmát některým těm manýrům typu dojíždění letadla na motorce na zadním kole. Ale celkově příjemná záležitost a divím se, že se mi Delta Force jako malému úspěšně vyhýbala. 70% ()

becki_tu

Kdybych film viděl v kině v osmdesátých letech, asi bych odcházel z kina spokojen bez větších vítek. Bohužel z dnešního pohledu se většina akčních scén stává sebeparodickými, k čemuž "přispívají" i tvůrčí vychytávky v podobě motorky s raketama a podobné nesmysly. Navíc kdo nechápe vtipy o supermanství Chucka Norrise, nechť se podívá třeba právě na Delta Force. Na druhou stranu má příběh překvapivě hlavu a patu a nezlobil bych se za nějaký ten moderní remake. 50% ()

Lacike

Tuctový akčniak svojej doby s fádnou akciou na ktorom zaujme na Norrisovku len väčšia účasť známejších hviezd. Proste taký predchodca Expendables. Ale už dosť zastaralý. Videl som to niekoľkokrát na VHS, ale už by som to asi nevydržal. 4/10. ()

5150

Slušnou hudbu k tomuto akčnímu filmu zkomponoval Alan Silvestri. Pro něj to byla po úspěšných komediích HONBA ZA DIAMANTEM, FANDANGO a NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI, první velká příležitost v akčním žánru. ()

BoPo

Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Jean-Claude Van Damme, Steven Seagal, Michael Dudikoff, Dolph Lundgren, všetko hviezdy akčných filmov. Ale ani jeden z nich nedokázal postaviť dom v ktorom sa narodili. Tento výkon zvládol len Chuck Norris. Nikdy síce nebol č.1 akčňákov, ale jeho chlpatá odpoveď na Ramba bola šlágrom veľkého množstva VHS zbierok v časoch jednohlasného dabingu. ()

malylada

Podle mě snad první film, kdy někdo bojuje proti islámskému terorismu a s tímto nadčasovým tématem. Toto béčko je rozděleno na dvě poloviny, kdy v té první je to spíše drama, odehrávající se na palubě letadla a překvapivě je to ta lepší část. Od půlky. co naběhne Delta Force je to bohužel horší a akční stránka úplně nefunguje. Film nepůsobí hloupě, ale naopak realisticky, než dojde na akci a prostor pro Chucka. Ježdění motorkou jako z Bondovky a akční ceny spíš film potápějí.......5/10 ()

Falcor

Čím vícekrát se ta pirátská kopie půjčila, tím byl ten film kvalitnější (chyby hlavy videa vyretušovaly chyby filmu). ()