Nathan Conrad je pozorný manžel krásné Aggie a milující otec osmileté Jessie. Jako psychiatr se specializuje na dospívající mládež a ve svém oboru je uznávanou kapacitou. Jeho život se však otřese v základech, když na žádost kolegy Sachse vyšetří katatonickou osmnáctiletou Elizabeth Burrowsovou, která má za sebou řadu mylných diagnóz a neúspěšných léčebných procedur. Nathanovo vyšetření má definitivně rozhodnout, zda stráví zbytek života v ústavu. Uvědomí si ale, že dívka svůj stav zřejmě jen předstírá. Krátce poté je unesena Jessie. Psychiatrovi zavolá bezohledný únosce a sdělí mu své požadavky. Zabijí jeho dcerku, pokud do dalšího dne nevytáhne z Elizabeth šest čísel, které zná jen ona. Jsou klíčem k tajemství, pro které jsou únosci schopni všeho. Dají mu také jasně najevo, že ví o každém jeho kroku a dozvědí se o všem, co řekne nebo podnikne… (TV Nova)

Fiftis

Film sa rozbieha dosť pomaly a následná hodina vás utvrdí v tom, že sa jedná o skutočne priemerný thriller s niekoľkými dosť napínavými momenty a veľmi zaujímavým scenárom. Je preto škoda, že sa temná a ponurá atmosféra ku koncu vytráca, načo nás úplne odrovná prekombinovaný a hlúpy záver. Herecký kolektív je ale priamo hviezdny, Douglas sa pre tento druh filmov určite narodil, Sean Bean je výborný "záporák", plus zvyšné hviezdy v solídnych rolách. ()

Pepinec

Majklovi táhne na šedesát, jeho dcerce na devět a manželku bych od oka viděl tak na páťák vysoké školy. Slušný výkon na prošedivělého doktůrka, navíc v práci obšťastňuje další kočku, třebaže trošku pošahanou. Co dalšího ale stojí za zmínku? Že rádcové hledali a hledali, až nakonec našli? Nebo že tu do důsledku bylo dovedeno rčení o tajemství vzaté do hrobu? No, nebudu to zdlouhavě okecávat, ač maskováno atmosférou jako z hradu v Karpatech, čirý průměr. ()

Allien.9

Celkem vyvedený thriller, který sráží přehnaný, očekávaný a filosofii postrádající konec. Nicméně herci nemají chybu.;-) ()

liskam

Takové to nenápadné pomalu se roziíždějící krimi/drama, na které se člověk podívá a řekne si, jo jo bylo to koukatelný ale že by to bylo něco extra....???! Dobrá, 5* tomuhle snímku nedám, ale 2 nebo 3 také ne. Dám krásné 4 hvězdy za velice solidní a uvěřitelné herecké výkony, scénář, řežii a hlavně apsenci většiny klišé které dopropvázejí podobně laděné filmy. Navím mi sedělo postupné budování a gradování napínavé atmosféry. Ano, konec mohl být trochu propracovanější, ale i tak mě neurazil. Za mě 78% ()

k212

Relativně atmosférický a rychle odsýpající thriller, který doplácí na široký záběr vedlejších postav s nepropracovanou psychologizací, kde se hlavní postavy rozmělňují v řadě dalších a možná i zajímavějších tváří a zaniká tak hlavní linie příběhu. Poctivých 60%. ()

kingik

Newyorský lékař Nathan Conrad je požádán jedním z kolegů, aby vyšetřil mladou ženu Elizabeth, která řadu let trpí závažnou duševní chorobou. Toto vyšetření je pro ni poslední, pak bude definitivně odvezena do psychiatrického ústavu. Conrad se rychle přesvědčí, že v jejím případě něco nehraje. O pár hodin zjistí, že kdosi byl v noci v jeho bytě a unesl mu jeho dceru. Neznámí únosci nekompromisně požadují, aby před policií mlčel a za každou cenu od nemocné mladé ženy získal šest tajemných čísel. Zpočátku vše ještě vypadá výborně, ale pak se originální začátek thrilleru zvrhne v typický průměr, plný schematičnosti, který sice neurazí, ale ani nenadchne. Herci si odehráli své, každému je jasné, jak to skončí. Scénář není nijak objevný, stejně jako režie Garyho Fledera. Originální námět se dal zpracovat lépe a důsledněji. 60% ()

Anderton

Obľúbený modrý trilerový filter, charakteristický pre 90te roky. Nikam nevedúca zápletka, ktorá ničím neprekvapí, iba ide vo vyjazdených koľajách otravných trilerových klišé. Takže z toho mi vychádza jediné výraznejšie plus, a to sú samozrejme áčkoví herci, ktorí hrajú v domnienke, že im režisér pripravil na konci nejaké prekvapenie, ktoré nemali v scenári. Nepripraví. ()

nascendi

Prvý krát som to videl pred jedenástimi rokmi, takže sa ani nečudujem, že som si pamätal iba scénu na cintoríne. Film považujem za zmarenú, prinajlepšom za nevyužitú príležitosť. Neviem, či to spôsobila knižná predloha alebo scenár, výsledkom však bolo, že na pôvodne jednoduchý príbeh, ktorý vďaka dobrým hercom mohol fungovať až do konca sa začali vešať nejaké akčné atrakcie a dejové vylomeniny, až to príbeh neuniesol a zosypal sa do hlúpeho konca. Škoda. ()

nash.

Sice poněkud šílená zápletka a příběh poskládaný scénáristou ze všeho co v posledních letech viděl (a ve zbytku si vypomohl ověřenými žánrovými prefabrikáty), přesto kupodivu koukatelná podívaná, která, zejména v první polovině, šlape dost rychle na to, aby si divák nestačil všímat lapsů rozesetých na trati. Navíc slušně fungující atmosféra, slušný Douglas i Bean, hodně dobrá Murphy. Nejspíš se to sice z paměti rychle vypaří, ale teď jsem spokojen a nemám pocit ztráty času. ()

Tomco

Keď som v prváku došiel na intrák, môj spolubývajúci mal na dverách práve plagát k tomuto filmu. Aj keď to bola prakticky len dva roky stará vec, dovtedy som o nej nevedel. Musím však uznať, že som bol neskôr nadmieru uspokojený. Douglas je hra na istotu, Bean má tiež niečo do seba a baby Murphyová - Janssenová boli neodolateľné. Moc dobrý thriller. ()

Slarque

Je znát, že jde o necitlivou redukci mnohem komplexnějšího románu. Díky tomu je tu spousta jen lehce načrtnutých postav a motivů. A tak mě vlastně moc nezajímal ani Sean Bean, ani Famke Janssen a už vůbec ne Oliver Platt a televizně vypadající policajtka Jennifer Esposito. Michael Douglas se ukázal jako spolehlivý tahoun filmu, ale ten opravdu ožívá hlavně díky vynikající Brittany Murphy. Jen díky ní to opravdu stojí za vidění. A „spektakulární“ finále s nic moc triky stojí opravdu za prd. ()

jarous

Neříkej ani slovo, tak neřeknu, ale napíšu, že čistokrevné 4*. A nemám rád, že se i byť jen ve filmu ubližuje dětem. Hlavní hajzl si takovou smrt zasloužil. ()

klerik

MERCURY+AKO PAVÚK Kvalitný triler s mierne pokazeným finále. Skvelo obsadení herci (aj keď fanúšikom knihy sa asi bude zdať Michael trochu "out" :)) Zaujalo ma to viac ako ospevovaný ZBERATEĽ BOZKOV. Slušná americká krimivydieračka... ()

SeBig

Zajímavá kriminálka s dobrým obsazením. Nicméně jsem měl pocit, že už jsem takovouhle kriminálku s vyžbleptaným tématem už viděl, ale obsazení zachranovalo, hlavne Britannic Márfiová. ()

LaciLC

Michael Douglas mi je vyložene nesympatický, ale filmy v ktorých hrá sa mi vždy páčia. Aj tu podal skvelý výkon, podobne ako Sean Bean a Brittany Murphy. Nepovedz ani slovo je originálnym počinom, dopláca však na, tu už mnohými spomínaný koniec.***a 1/2 ()

Chrustyn

Po všech směrech absolutně rutinní thriller, který nepřekvapí a ani nemá správné tempo, které by dokázalo diváka udržet v napětí. ()

Arsenal83

Slušný thriller, ale s Douglasom sme videli spústu lepších. Brittany tu ukázala svoj talent a výnimočnú vizáž, škoda, že všetko tak skoro zhaslo. Sean Bean veľmi dobrý záporák, ale rola sympaťákov mu ide viac. Asi mu proste chýbal na tvári porast. Film negraduje, naopak, začne dobre a ku koncu stráca dych. Možno práve preto o ňom dnes už málokto povie slovo, čím sa splnil aspoň titul filmu. ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)