Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Izz

Relativně bez problémů ukoukatelný katastrofák,který má ale jeden velký problém a to že sliboval mnohem,mnohem víc.První půlka je totiž fenomenální,jedna trikově vytříbená katastrofa střídá druhou a vrchol filmu přijde s neskutečnou přílivovou vlnou valící se na New York.Jenže ve druhé části vykoukne Emmerich,jeho záliba v neskutečném patosu a logických zkratech ten film zabíjí.Jediné štěstí je,že se povedlo obsazení,herci totiž zvládnou i ty nejhloupějších scény zahrál s přehledem a dotáhnout tak film do konce relativně se ctí.Přesto cítím osten zklamání,protože tohle mohl být jeden z nejlepších žánrových filmů vůbec,takhle je z toho sotva průměr. ()

Knor

Já mám filmy od Emmericha rád, není to nic náročného, nic depresivního, neurazí ani nenaštve. Je to čistirodá popcornovka, spousta úžasných a dechberoucích efektů (a Emmerich jimi vůbec nešetří), spousta klišé, pár vtípků a situace do kterých by se v životě nikdo nikdy nechtěl dostat. Mě to prostě baví. u takového filmu se pobavím a odpočinu. I když by z toho šlo vytřískat možná ještě trochu víc.... ()

departed

Nema problema. Pokud mě film neznudí ani na chvilku, tak nevidím důvod, proč srážet hodnocení a hledat jakékoli drobné nedostatky (klišé momenty, otřepané dialogy nebo zbytečné scény). Vše zmíněné v závorce film sice obsahuje, ale v takovém množství, že se to dá lehce překousnout, nebo si toho skoro nikdo ani nevšimne. Překousnout se dá i scéna s vlky, která se možná zdála nadbytečná, ale zas to dávalo filmu víc na atmosféře a napětí (jako by toho i bez těch vlků nebylo dost). Emmerich se zdá být fajn filmař na úrovni, který ví, jak zaujmout diváky. Už jen třeba vizuální stránkou filmu, kde se doslova vyžívá v každém detailu, aby vše působilo věrohodně, i když by se mohlo zdát, že některé scény jsou over the top. Ale prostě nejde nemilovat ty katastrofické pasáže. ()

Čiban

Tento film je asi nejlepší katasrofické drama co jsem kdy viděl.Dennis Quaid si zahrál výbornou roli.Hudba taky výborna.Triky též vborné,zničené město Los Angeles po střetu několika tornát k nepoznání, zamrzlé a pod vodou město New York, a Tokio s obříma kroupama, no prostě užasné 5/5 ()

1Lucie1

Tento film mě opravdu dostal nemám ráda katastrofické filmy ale při tomhle sem ani nedýchala a fandila jsem všem. Doporučuji když se chcete zahrizat do televize a být napjatí a těšit se z konce :). Jo a knížka je taky dobrá ;) ()

haffen

Svet ma dvoch bajkarov, ktorych tvorba postrada logicky obsah a naraza na velke fyzikalne nezrovnalosti. Jeden pise knihy a hovori si Erich von Däniken a druhy co toci katastroficke filmy - Roland Emmerich. Pri ich dielach musite uplne vypnut mozog, pretoze sa budete chytat za hlavu. Ale jo, je to o triedu znesitelnejsie ako 2012 a veldielo oproti Godzille. 2 1/2 hviezdy (45%). ()

coco.brice

první polovina je prostě zajímací,Země kolabuje,socha svobody padá,američané utíkají do Mexica a Evropa nebo Asie už nikoho prostě dávno nezajímá.-))..a druhá polovina?to je takový nudný film o tom jak otec hledá na Aljašce svého syna proživajícího první vážnou lásku:-) ale bez legrace...na začátek se koukněte a pak to vypněte..je to nuda :-) ()

Kariya

Slatanina, hovadina, blbost, primitivismus. Jine vyrazy se s timto ubohym filmem nedaji spojit. Jak ma lidstvo brat otazky globalnich problemu prirodniho razu brat vazne, kdyz jeho vetsina, ci ma televizor, sleduje takovouhle zhovadilost? Emmericha, scenaristy a producenty Dnu pote a 2012 bych za jejich pohrdavost povesil za koule do pruvanu a nechal je hladovet, dokud se nezacnou chovat vazneji. Film, kdy zahyne vetsina lidstva konci slovy ,,Ty brdo, tak cistej vzduch sem jeste nevidel.." Kdo me chape, ma u me +. ()

johnny136

Tento film, jsem poprvé viděl již před mnoha lety a vůbec nic jsem od toho neočekával, přestože mám podobné náměty k filmům rád. Celé se mi to celé jeví jako 'B'éčkový film mezi 'A'čkovými a už jen tím, jak byl celý snímek natočen, ale i obsazen po herecké stránce, navzdory tomu, že Dennis Quaid je celkem známý a v té době jsem Jake(a) Gyllenhaal(a) neznal, jeho herecký výkon mě natolik přesvědčil, jako diváka, o svém hereckém nadání a do dnes se na filmy s ním vždy rád a s nadšením koukám. Celkově si myslím, že se všem tvůrcům, kteří se na tomto projektu podíleli, povedlo nemožné. ()

kyLuke

Den poté se mi líbí rozhodně více , než "2012" , ale já prostě nemohu přijít na chuť Emmerichovu americkému , ale přitom tak jednoduchému dílu , které vám za chvíli vyšumí z hlavy . Tohle je skutečně americký film se vším všudy - typický konec , typický začátek i typický prostředek ( souhlasím s golfistou , že poslední třetina je trochu nastavovaná kaše ) . Ale pojďme mluvit i o kladech . Film nemá sice nějaký mistrovský scénář , ale rozhodně není k zahození a také hudba je v rámci možností velmi dobrá . Ovšem tento styl natačení je prostě na mě až tak jednoduchý , že nemohu do těch čtyř hvězdiček jít . Ovšem poctivých 70% u mě film má , ale nakonec zase musím musím uznat , že 2012 mi asi v paměti zůstane trochu déle , tohle skutečně rychle vyšumělo . ()

Shanen29

Škoda jen že hodně věcí ve filmu postrádá logiku a tohle by se tak renomovanému režisérovi nemělo stávat,jelikož to snižuje daný stav filmu.Sice se na to dobře dívá,zvláště na precizní triky,ale scénář by měl být více propracovanější,herecky je to dobře zvládnuté,hudba výborná,ale stejně mě tam chybí ta samotná mrazivost děje, ()

Scraffy

Katastrofický film ako má byť! Klasický Roland Emmerich a jeho um na tieto filmy. Je to všetko natočené s precíznosťou a chuťou do remesla. Scény sú slušne strhujúce a drsné. Má to veľmi hútny a premyslený scenár, čo je len dobre. Zvlášť scéna s vlkmi je naprosto parádna. Mladý Jake Gyllenhaal je super. ()

mac000

Slušná akce, výborné trikové záběry, přehršel hollywoodských hvězd. Divák dostane přesně to, co od filmu tohoto žánru očekává , a na dobré úrovni, jíž je R. Emmerich zárukou. A to není málo. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005