Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Brano

Začiatok bol veľmi sľubný. Výborné počítačové efekty zobrazujúce vyčíňanie prírody, ktoré bolo dosť realistický spracované. Tiež ma zaujal veľmi zaujímavý námet o globálnej katastrofe. Zábery zdevastovaného New Yorku boli úchvatne, ako aj pád troch lietadiel v "oku" búrky. Lenže približne v polovici filmu prišlo pre mňa niečo nepochopiteľné. Celé to spadlo do toho typického amerického hrdinstvá plného patriotizmu. O búrku už veľmi nešlo, ale skôr o zobrazenie postáv, ktoré malo samozrejme svoj typický happyend. Niektoré scény ma už aj trochu pobavili a logickosť v druhej polke asi ostala zasypaná niekde pod snehom. Je to veľká škoda, pretože tento film mal naviac a mohol sa zaradiť medzi top filmy tohto žánru. Celý film sa snažili zachrániť špeciálne efekty, na ktorých bol film stavaný. Herecké obsadenie nijak zvlášť nezaujalo, no ani veľmi nevadilo. Ale i tak by som tento film zaradil medzi popredné v Emmerichovej tvorbe. ()

bohhous22 odpad!

Jestli je tohle katastrofickej film,tak hodnotim význam slova katastrofickej jako synonimum Daniele Steelový.Fuck off. ()

Guran

Jeden z lepších katastrofických filmů s nápadem a hereckým obsazením. Emmerich je na tyhle tipy filmů borec. Pro něho je hlavný filmařské slovo "efekt", a těchto efektů si ve filmu užijeme požehnaně, jako tornáda, nebo doba ledová. Opravdu skvělý. ()

TonyStark

Chudák New York. Už zase. Jenže co má rejža dělat, když mu ty katastrofy tak sluší? Navíc nebýt Manhattanu tak by tenhle film šel rovnou mezi odpad. Nic jiného než speciální efekty a právě Emmerichův oblíbený NY tady totiž nestojí za řeč. ()

knihovna

Kde se v lidech bere to děsný sebemrskačství - pořád nás chce něco nebo někdo za něco trestat. Vzhledem k tomu, že lidstvo zatím přežilo všechno, nebojím se ani globální změny klimatu.Ta koneckonců trvá od začátku planety a bude trvat, až tu dvno nebudem. Prostě je a my ( jako lidstvo ) to ani neuspíšíme a ani nezpomalíme. Z tohoto ideového pohledu mě film zanechal chladným. Ovšem je to pěkný příběh, dobře zfilmovaný, na triky se dá koukat, herci jsou sympatičtí. Vlci mě vysloveně nadchli, ale já mám vlky rád, asi proto že je naši předci zcela neekologicky vytloukli a já se tím pádem nemusím bát, že mi ukosnou pr..., nebo nedejbože něco jiného. Jako pastec ve středověku bych to určitě viděl úplně jinak. Moc jsem se rozkecal - howgh za film 80%. ()

mrclTV

Úplne štandardný katastrofický film, ktorý sa pohybuje podľa typickej šablóny: vedec, ktorému nikto neverí/náhla katastrofa prichádza/rodina je rozdelená/katastrofa sa ešte má zhoršiť/otec musí samovražednou misiou zachrániť svoju rodinu a tak ju spojiť aby mohla opať fungovať/happy end a medzi to kopec tesných únikov, bojov o život a veľkolepá deštrukcia. Malý bezvýznamný bod má film za loď plávajúcu po strede Manhattanu, tá scéna sa mi z celého filmu páčila najviac. A naopak, digitálni vlci boli hneď najhorším momentom. ()

Pitryx

Věděl jsem, že tohle nebude nic moc, protože u mrazu asi moc efektů nenaděláte. Proto překvapil špičkový začátek. Ale pak už se to veze na známé vlně. Tedy dějově. Samozřejmě že je zde scéna, co bylo kdysi, ale naštěstí je krátká. Bohužel se snímek nevyhnul Love story, ale nějak se v tom moc neráchá, jak bývá zvykem. Nu, a přesto do filmu narval pan Emmerich několik efektů. Musel si však vzít ku pomoci tornáda. Takže, vlastně jako vždy 20 za efekty, kterých je však málo. Ještě musím dodat, že asi po hodině filmu to ztratí spád, a dokonce jsem se začínal nudit. A proto ponechávám jen tu dvacítku. ()

mac000

Slušná akce, výborné trikové záběry, přehršel hollywoodských hvězd. Divák dostane přesně to, co od filmu tohoto žánru očekává , a na dobré úrovni, jíž je R. Emmerich zárukou. A to není málo. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 45%, Audience Score - 50% | FDb.cz - 74,1% | Máme takové lehké podezření, že Emmerich ve svých filmech zabil více lidí než Hitler, Stalin a Napoleon dohromady :-) ..... Co se týče samotného filmu, nemá hlavu ani patu, je strašně roztříštěný (rozehraje několik linií, ovšem ani jedné se pořádně nevěnuje), scénář na úrovni pětiletého dítěte a Quaid až neuvěřitelně toporný + nechutně hollywoodský závěr, který je už ostatně u Emmericha klasa. Triky a velkolepé záběry nepochybně oslní (až na očividně digitální prolog), ovšem film jako takový v nás nezanechal naprosto nic a obzvláště ke konci nesmírně nudil (!) - a to už by se u podobných "velkofilmů" stávat nemělo... 55% ()

cinema_cz

Co se týče originality, tláská Den poté dohromady snad všechny katastrofické snímky z poslední doby (a přidává ještě Vertical Limit). Marně byste ale pátrali po nějakých hereckých výkonech: většina herců, snad s čestnou výjimkou Iana Holma, kope za druhou ligu. 80 % (Alena Prokopová, Ci 06/2004, str. 58) ()

PlysovyMacko

Počasie sa zblázni a ľudstvo čelí novej dobe ľadovej. Milujem digi deštrukciu, o postavy v takýchto filmoch nejde, sú mi ukradnuté. Ten nápad utiecť pred studeným vzduchom mi príde ako blbosť, ale bavili ma superbúrky. Deštrukcie mohlo byt ešte viac. ()

Blazkowicz

Můj nejoblíbenější katastrofický film už od dětství. Viděl jsem ho tolikrát, že i přes pořád skvělou atmosféru, to nebylo nic moc zajímavého. Ale bylo fajn, si to po letech zase oživit. 3+* ()

seba

Jsou desítky lepších katastrofických filmů. Herci byli naprosto zbyteční (takovéhle šedivé role by odehrál kdokoliv). Akční scény vcelku nezajímavé (záplava New Yorku, to by snad s takovýmto rozpočtem měla být naprostá filmařská bomba, sakra). Dvě hvězdy za jakés takés ekologické poselství. ()

wopi

Dobré triky, děj nic moc. Z tohoto tématu se dalo vytlouci mnohem víc. BTW - zajímalo by mě, co Emmerichovi provedl NY. :) ()

Vojt Ittoh

Na tento film sem se velice těšil, po shlédnutí snímku však přišlo velké zklamání. Jde o naivně působící film se spoustou logických nesmyslů, ať co se týče atmosférických změn nebo nepochopitelného chování otce (hlavní hrdina), který dal synovi svůj slib... Film nezachrání ani poměrně pěkně udělané vizuální triky přívalové vlny zaplavující New York. ()

Grellenort

Oproti veškerému mému očekávání se na to celkem dobře dívá, ve srovnání s Godzillou a zejména Patriotem jde o malý zázrak. Samozřejmě, že za to můžou převážně trikaři, ale Emmerich díkybohu ubral na Patriotismu a taky postavy už nejsou tak strašlivě dementní jako v Godzille. A hlavně: nikdo nestihne zachránit svět, čehož jsem se celou dobu obával, a kvůli tomu právě dávám tu čtvrtou hvězdičku. Už jste někdy viděli tak čisté ovzduší? ()

axik

... den poté mě zklamal. Sice výborné triky (viz. mrznoucí směs helikoptér, obrovská snéhová bouře atd. atd.), ale to je vše... ()

Rajo

Den potom je skvely film. Velmi zaujimavy napad ktory sa mozno o par (sto) rokov stane skutocnostou je zobraty naozaj bravurne. Asi to bude tym, ze mam rad katastroficke filmy pretoze odrazaju realitu. Dokladne vizualne spracovanie dava filmu to prave orechove a mame moznost vidiet uplne zmrznuty New York ci skvele tornada v Los Angeles. Emmerichovi to proste vyslo a za tento film sa nemusi vobec hanbit. Filmu ako takemu sa neda co vytknut a preto ma za plne hodnotenie. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005