Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Warapeidza

Zajímavé, nenáročné, pěkně koukatelné, ale nezapsalo se to u mě v duši nějakou nezapomenutelnou scénou. Je to prostě pěkně udělanej trikovej filmík, kterej rozhodně neurazí, ale ani nepřekvapí. ()

SakyLand

Od okamžiku v knihovně jen nudný děj, občas prosřihnutý nějakými těmi katasrofickými efekty. Od poloviny filmu mi bylo jasné, jak to dopadne. Až na docela vydeřené triky jsem posrádal jakýkoliv nápad. Je to podle mě film jen do televize na nudné zimní večery. ()

shinlove

Celkem dobré sci-fi s klasickým rukopisem Emmericha...Dennis Quaid roste s věkem a ukazuje, že je a bude platným hercem. 3* ()

Johnner

We all living in the America. To se asi honí hlavou Rolandu Emmerichovi. Když už má tedy nutkavou touhu točit americký patos ve velkofilmové formě, měl by si vybírat lepší scénáře. Tedy například ne ten, kde je veškerý trikový potenciál vyčerpán v polovině filmu. Druhá půlka už se jen vleče. Úprk před mrazem je pořádný dadaistický úlet. ()

JQK

Docela slušná parodie dnešního hlavního tématu každých druhých zpráv. Ocenit je třeba zběsilé tempo v prvé polovině a především rozličné přírodní katastrofální jevy, které jsem zatím "v akci" (filmové, ale zaplaťpánbůh ani skutečné) neměl možnost vidět. Jinde kladné hrdiny honí oheň, zde "pekelně" mrazivý vzduch. Pro diváka se liší jen barvou, pro oběti ohromující rychlostí jejich likvidace. Počítám, že časem by se tento film mohl v mém případě dostat do podobné pozice jako Komando, jehož přímočarost je podobně okouzlující. Dal bych 50%, za vynálezavost v oblasti pohrom a hubení lidí dávám 60%. ()

epsyn5

Zatím nejlepší katastrofak tohoto stoleti, vizualni efekty opravdu skvele. Docela me ale stve posledni tretina. Myslim, ze si to behem uvodni hodinky ziskalo dostatek potencialu, ktery byl nasledne ubit koncovkou. Rozhodne jsem ale dosatl, pro co jsem si prisel, mimochodem nejlepsi zvukove efekty a soundtrack, co znam (tedy az na soundtrack z forresta gumpa) ()

e-arthworm

Katastrofické filmy prakticky vůbec nesleduji, tento byl pověstnou "výjimkou potvrzující pravidlo", ale rozhodně jsem nelitoval. Bezesporu se jedná o špičkově natočenou záležitost, plnou dechberoucích efektů, z nichž bych "vypíchl" scénu s masou vody valící se na Manhattan. Tvůrci se několikrát pokusili i o humorné odlehčení příběhu (hádka o Nietzschem, objev daňových zákonů, vhodných ke spálení), naopak si mohli odpustit pasáž se smečkou digitálních vlků. Nejsympatičtější postavou byl jednoznačně bezdomovec :-) "Chipsy a lentilky, s tím dlouho nevydržíme. - A co popelnice ? Tam se vždycky něco najde..." ()

zekon

Nevím co se stalo a kdo za tím opravdu stojí ale na Emmericha je to nějak moc dobré. Slušný katastrofický film, s pár Emmerichovými úlety, nicméně dívatelný. Neuvěřitelné. ()

Africanus1

Nic moc jsem si od toho nesliboval, takže nejsem nijak extra zklamaný. Film je to plytký, nabubřelý a nudný. Utopilo se v tom určitě spousta prachů, ale výsledek tomu neodpovídá. Navíc Emmerich si něco hodně podobnýho zopáknul ve 2012, kde sice taky vrší jedno klišé za druhým, ale bavilo mě to přece jen o něco víc než tohle. ()

le poulet

Mně se to líbilo a to jsem to viděla jenom v angličtině. Jakea Gyllenhaala mám od přírody ráda, Quaida taky docela snesu. Dokonalá podívaná, u které nemusíte přemýšlet, jenom sledovat obrázky a zobat rozinky v čokoládě a říkat si, hmmm, tak ten určitě umře, tenhle ne, tenhle taky ne, tihle dva možná jo... On ten film má víceméně pravdu, v naší famílii převládá názor, že takhle skončili mamuti a takhle skončíme i my, ale ty psychologický kecy si nechám na jindy. Dost škoda, že film občas spadá do nudné frázovitosti o tom, jakk si příroda vybírá svou daň a tak dál, a tak dál. Navíc Sam má na sedmnáctiletého kluka až naivně velkou důvěru ve svého tátu, přijde mi dost postavené na hlavu spoléhat v takové situaci jenom na jednoho člověk. To by v reálu prostě nikdo neudělal. Závěrečný happyend na zamrzlém oceánu mě dojal natolik, že jsem doufala, že se ten led proboří a bude to. Zkrátka, jak říkám - dobře natočená oddechovka bez emocionálního náboje. Beru. ()

veere odpad!

Emmerich má zvláštní smysl pro humor, aneb jen on může jakýkoliv film přetvořit na béčkovou parodii; tvářit se, že to myslí vážně a ještě mít tu drzost uvést to jako "velkofilm" ...je mi zima a jdou po mě vlci! v newyorku? ()

max cady odpad!

Ve filmu si pamatuji urazku na Nietzscheho.To jste si dovolili moc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005