Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

freEDelL

Film je tak trochu blbost, ale když nad tím člověk uvažuje, tak se to, co se v tomto filmu odehraje shoduje s teoriemi některých vědců. Proto ty 4*, jinak by byly 3*. ()

Psychous

Po velmi slušném začátku, se bohužel v druhé polovině filmu neděje naprosto NIC záživného, jen otec vyráží za synem do zmrzlýho New Yorku ()

Pjotrik

Ten film má vlastně dobrý příběh a atmosféru taky, vadí mi v něm (kromě slabých hereckých výkonů) vlastně jen pár momentů, které by možná šly překousnout, ale já u nich doslova rostu - první je vlna ženoucí se na New York, která během několika vteřin smete desítky bloků, jakmile ale uvízně černoška v autě, vlna najednou nasadí rychlost valící se bramborové kaše. Parník, který vpluje až do centra města je pro efekt a lze to ustát, ale scéna s pálením knih, když máte židle a stůl na každém kroku, je snad Emmerichovou soukromou provokací. Jak říkám, pár nevinných blbinek, ale mě docela urazily. 60% ()

Hakuna Matata

Natočit dobrý katastrofický film musí být strašně těžké. Opakuje se tam spousta klišé, každý z těchto filmů je založen na stejném konceptu. Vědec příjde na objev dokazující blížící se katastrofu, nikdo mu nevěří, všichni se mu vysmívají, pak to hold příjde a je to v háji. Někdo zemře, někdo přežije a společnost se poučí. Tento film obsahoval naprosto vše, stejně jako ostatní filmy tohoto žánru, ale přesto to hezky funguje. Hl. postava "Superman" Dennis Quaid všechno zachrání, dostojí slibu svého syna a ještě se stíhá do toho všeho tvářit drsně. K tomu přidáte pár vtipných postav, romantickou zápletku a spoustu a spoustu počítačových vlků a podobných efektů a máte tu docela slušný film. 60%. ()

Didon.pipi odpad!

Zajisté jste si mohli nepovšimnout, že Amíci ve svých filmech zásadně nezavírají dveře (ani od ledničky), tady ač hodně pod nulou, topí se v krbu historickými knihami ve snaze udržet alespoň existenční teplotu, avšak záchránná výprava rozrazí křídla vrat a nechá větrat a proudit vražedný mráz! Nazmar přišly obětované knihy a zmrzla veškerá logika! ()

DansteR

"To England!","To mankind!","To Manchester United!"....Emmerich se po zastávce v americké historii vrátil tam kam patří. Do budoucnosti k jeho oblíbenému Sci-Fi. Opět nádherná destrukce, slušní herci a první polovina skutečně dechberoucího děje. Ta druhá byla bohužel trochu slabší, ale co už. Emmerich dokázal, že se slečnou katastrofou to vážně umí. 75% ()

gpx

"Už jsi někdy viděl tak čistej vzduch?" - to je poslední věta filmu. Věta pronesená kosmonautem vznášejícím se ve vzduchoprázdnu mnoho kilometrů nad zemí. To je v podstatě vše co potřebujete o tomto díle Rolanda Emmericha vědět. Pro ty, kterým by to třeba nestačilo je tu ještě pár mých postřehů. 1. Scéna v letadle - strach z létání jednoho z hlavních hrdinů je tu demonstrován takto. Letadlo, v nemž náš homo-cowboy sedí, téměř spadne - letušky panikaří, mlátí hlavou o zeď, ale cestující jsou celkem v poho. Až na aero-foba, ten strčí kámošce ruku mezi nohy (podle toho poznáte, že se bezdůvodně bojí létání). 2. Další lahůdkou je scéna s vlky. Jake a jeho dva kámoši vybavení sekerou a půlmetrovým nožem shánějí léky a něco k jídlu. Když v tom narazí na 4 vlky. Místo toho, aby využili situace, utíkají. Přitom mohli mít 4 krásné libové pečínky na rožeň. Nechápu. 3. Ve Skotsku mrznou lidé uprostřed kotrmelce, zatímco v Emerice pobíhá otec, zahřívaný touhou zachránit synka v klídku všude možně a přespává ve stanu... ()

kolly13

Souhlasím s Aluska88 s rozdílem, že dám za čtyři hvězdy. Tento druh filmu má být poučný, napínavý a má spektakulárně bavit. A já se dobře bavil. Je také pravdou, že je zde několik nesmyslů, ale od amíků inteligenci už nečekám. ()

TheBrain

ja neviem, mne sa to pacilo, uplne ine ako tie ostatne katastroficke filmy kde hraju byvali pornoherci alebo tak...ma to uplne inu kvalitu... ()

MFA

Den poté je takový ten fajnový žánr, který si vždycky rád pustím. Scifi, katastrofické,drama, jů - to už je pěkná kombinace slibující dobrou zábavu. Film je skutečně dobře udělaný a triky jsou také fajnové: zamrzání, obří vlny, efekty počasí a celková destrukce. Co se týče logiky a příbehu, tak jde o klasický popcorn film plný klišé, který je předvídatelný až na půdu a s klasickým rádoby posláním. Celkově je tento film jednoduchá zábava pěkná na pohled... ()

Aidina

Bude zima, bude mráz.... nejlépe si vychutnám tento film za parného léta. Každý americký katastrofální film zachraňuje silné vlastenectví. Je uplně jedno zda řádí hurikán, zemětřesení, ufoni, nebo třeba sněhová kalamita, vždycky se najde nějaký dobrák, co v poslední vteřině zachrání USA, a vlastně tak i celý svět. No, ještě že tak:-)) ()

Scaevola

Přesně to, co jsem od maestra Emmericha čekal - zbytečně veliké, místy příjemně napínavé a trikově bezvadné, ale ono poselství, které snad tvůrcům mělo jít, jaksi pokulhává kdesi v dáli a ještě si ani není jisto samo sebou. Musím dodat, že naštěstí. ()

LencaN

"I will come for you! Do you understand me?" aneb můj taťka je superhero. Pardon, že začínám tak zostra, ale to je vesměs to, co mi z tohoto filmu utkvělo nejvíce. Tak nesmyslné jednání postav, achjo. Ale zase kdoví, jak by se kdo choval, kdyby se něco takového skutečně stalo. Na celou severní polokouli se žene doba ledová a co nejvíc lidí se musí dostat do jižní Ameriky, Afriky a prostě někam se schovat do tepla. Ale dojít několik desítek kilometrů se sněžnicemi na nohách do New Yorku, nevím, jestli by ten otec nebyl alespoň unavenější, pokud by to vůbec s jeho vybavením bylo možné, to nemůžu posoudit. Ale prostě to na mě jako laika působilo strašně neuvěřitelně. Za co skládám poklonu jsou triky, ty záběry na zamrzlá města, přívaly vody atd. byly mňam. Jako bych si prohlížela obrázkovou knížku. Ale bohužel tomu chyběl lepší příběh. Divák je ošizený o nějaké větší seznámení se s postavami. Všechno bylo nějaké moc strohé, pohádkové a neosobní co se týče sblížení diváka s hrdiny Dnu poté. Přitom jiskřičku jsem tam zahlídla - ten bezdomovec s pejskem, tam jsem cítila nějaké srdíčko, ale zbytek škoda mluvit. A tak výborné to mohlo být. ()

ludovit14

Toto dielo príbehovo nemá čo ponúknuť na svoju stopáž, zo začiatku síce toto dielo diváka zaujme ale postupom času nudí a nudí! Skrátka je tu množstvo nudných či nič nehovoriacich dialógov, ktoré diváka priam uspávajú. Ešte k tomu ten nedôveryhodný herecky výkon Dennisa Quaida toto dielo posúva na béčkovu úroveň! HOD:55%.PS: Je tu doba ľadová :) ()

PatrikP4

Den poté není překvapivě tak hrozný jak by se mohlo zdát... Dřív mě to bavilo hodně často, pustil jsem si to když jsem se nudil, teď už bych to neudělal... ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005