Tommy Basilio je 31letý alkoholik, nezaměstnaný automechanik, který většinu času tráví ve svém oblíbeném baru Trees Lounge. Když ho opustí jeho těhotná dívka a odejde k jeho nejlepšímu příteli, zkusí Tommy dát svůj život znovu dohromady. Na chvíli mu pomůže nečekaná smrt jeho strýce: začne jezdit s jeho zmrzlinovou dodávkou. Nebezpečně se však zaplete se svou sedmnáctiletou pomocnicí Debbie. Film je černou komedií o lidech, kteří nedokážou najít své místo ve světě, ale dokonale znají své místo u baru.

Citlivé a nevtíravé vyprávění o outsiderech, kteří se snaží bojovat se svými životními problémy a těžkostmi, je zasazeno do prostředí nižších středních vrstev v nedalekém předměstí New Yorku. Snímek upoutá atmosférou téměř „waitsovské" kocoviny, mnoha vtipnými detaily (několikrát se opakující motiv malého chlapečka, který si marně pokouší koupit zmrzlinku, je ve své podstatě analogický s nenaplněnými snahami ústřední postavy šňupnout si koks) a nenásilnou výzvou k lidské sounáležitosti. (oficiální text distributora)

smatana.sk

Pokiaľ máte ambíciu dotiahnuť to na skrachovanca, alkáča a súčasť inventára najbližšieho výčapu, ktorá len civí, žmurká a udržuje si hladinu alkoholu v krvi, tento film je pre vás priam metodickým materiálom. ()

kubilov

Steve Buscemi v "allenovském" trojboji uspěl na výbornou a přesně se mi trefil do nálady. Líné předměstí, štamgasti v baru a do toho pár černých vtipů. Navíc si tu zahrál i Sam L. Jackson. Maximum jak vyšitý! ()

Jadro

Plynulý nefalšovaný priebeh milého/drama námetu... Steve Buscemi v úlohe, akú v jeho tvorbe nenájdete :-) ()

Kada80

Příběh o ztroskotancích,kteří řeší problémy ve svém oblíbeném baru Trees Lounge nad sklenkou whisky a piva.Něco podobnýho se děje i u nás v hospodě.A ten trik jak vypít 2 pivka rychleji než 1 panák pivka?Tak to tam u nás musím předvést. Buscemi mi prostě zase sedl.MOTTO filmu (někde jsem ho četl) : Příběh pro každého,kdo je ochoten dát si ještě jednu rundu. 85% ()

josmart

Když se herec pustí do režie, výsledek bývá často rozpačitý. Buscemimu to ovšem vyšlo. Film je zde zařazen jako drama, což možná není ideální škatulka. Je sice o věcech vážných, nicméně drtivou většinu filmu jsem zvládnul s úsměvem na tváři. Obsahuje poselství, že alkohol není nějak zvlášť perspektivní zábava - abyste nedopadli jako můj děd, který nedbal varování, až se nakonec upil k smrti ve 117 letech při práci v lomu (Š+G) - ovšem nijak diváky nedrtí. Moc příjemný filmový večer, Steve Buscemi svým charismatem utáhne cokoliv. ()

tata22

Já nevím co je na tom filmu zvláštní, že jsem se na něj rád díval a dal jsem mu takové ocenění ale něco na něm asi bude. Je snadné odsoudit alkohoholiky, těžší je je pochopit a možná ještě těžší o nich vyprávět s takovým nadhledem, že jsou člověku až sympatičtí... ()

raru

Vzhľadom k tomu,že Steve Buscemi je môj obľúbený herec a film si sám napísal aj zrežíroval tak nejak ľudsky a nevtieravo,idem s hodnotením o jednu hviezdičku nahor. ()

jauahaoas

Co bylo pointou? Bary jsou plné životních ztroskotanců, o tom se nemusí točit film. Nic silného. Zlatej Buscemi v Big Lebowski. ()

JoudaCZ

Trochu Jarmuschovský (způsob snímání, občasné zatmívačky, Eszter Balint...) debut režiséra Stevea Buscemiho je sice vcelku o ničem, ale po celou dobu si udržuje onu atmosféru milé trapnosti, na kterou má SB patent. ()

whoof

Steve coby luzr, který přišel o všechno a zbyla mu jen židlička u baru .. a i když se snaží stejně nakonec zjistí, že chlast je nejlepší kamarád. Sehrál to naprosto perfektně myslím, že tahle role mu sedla, i ostatní herci hrajou skvěle. Film uplyne rychleji než byste vypili láhev whisky a zůstane vám po něm nepříjemná kocovina. Taková po které si říkáte, že už nikdy nebudete pít a stejně vám to dlouho nevydrží. Rozhodně si tenhle film pustím časem znovu. ()

petrasninja

Nemůžu jinak než za plný počet. Měl jsem trochu obavy z nějakýho dramatu, umírání, hlubokej pointy, na kterou jsem neměl ani nejmenší chuť. Splnilo to mé očekávání, mé přání a nejednou jsem se od srdce zasmál. ()

Lambruche

Hrdinom tohoto filmu sa nechce stať. Nikto nemá detský sen o svojom živote v takomto obraze. A je až zarážajúce, pre koľkých sa to raz stane realitou. Film je presne to, čo to má byť. Taký, ako život niekoho, kto celý deň prežíva len pre to, aby si večer vypil. Ale z každého dna je možné sa odraziť, no nie je to dva krát ľahké. Tento film ale ocenia asi len tí, čo vedia vo co go. ()

baronGrga

Vyprávění o štamgastech, kteří sedí pořád na té stejné židli, pijí to samé pití a vedou pořád ty samé řeči o tom, že jednou tomu bude jinak. Neurazí, ale tenhle příběh, který je esencí nijakosti, vyprchá z paměti dřív než bublinky z Buscemiho pivní sklenice. 65 % ()