Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

Chezzsterman

Nechápu... 54%?... vážně? Vždyť to byla dost prča a mimo jiné, neznám z tý doby nic tak hustě steampunkovýho. Podle mě to byl dobrej tah. ()

FirstFan

Ale no tak! Vždyť to bylo celkem fajn, pohodová, oddechová komedie. Já se kolikrát i docela zasmála! Navíc..Will Smith! :D ()

Khotzilla

Nic pro dogmatiky a milovníky čistých žánrů. Suchý humor, který předpokládá trochu myslícího diváka. Spousta nápadů a přístup "nic není nemožné". Film, který asi není vhodný pro ty, kteří nerozlišují mezi komedií a parodií a naopak vhodný pro všechny, kteří mají rádi Mela Brookse. Sonnenfeld v kostce. Mohlo to dopadnout lépe, ale i tak pro mě nadprůměr. ()

somme

Nebyla to spatna podivana, jen obcas trochu pretazena za usi. Will s Kevinem dobra dvojka (hlavne ty prevleky, Will jako brisni tanecnice fakt konecna :D). Na MIB to nema ale co by me nastvalo predevsim je kvuli tomu odmitnout ted uz kultovni Matrix. ()

Rathe

Nádherná a zajímavá ukázka steampunku. Ne všechno bylo úplně vynikající, ale spoustu věcí se jim tu povedlo - třeba obří tarantule. ()

r3musko

Tento film bol celkom prepadák, ledva si na seba zarobil a s odstupom času sa zaňho hanbí aj Will Smith. Ako malému mi to bolo pochopiteľne jedno, ani som o tom nevedel a film som zbožňoval. S kľudným svedomím dám 5* ()

pajapeta

Jasně, parodie. Asi jako Adéla. Pardon za takový přirovnání, ale scéna "my se fackujeme" je v tomhle filmu taky. Nepřemejšlet u toho, jednou jsem se zamyslel a přišel jsem o vtip. Jen se dívat a ono to plyne a celkem baví. Na vopravdový umění se můžete dívat i jindy. ()

Vaelor

Vždycky mě ten film bavil a po dalším shlédnutí jsem se ujistil, že mě baví pořád stejně. Opravdu nechápu ty problémy některých s tím, že neví, do jaké kategorie tento film zařadit. Jak kdyby na tom záleželo. Je to zábavný, ulítlý a mezi hlavní dvojicí to skvěle funguje. A navíc... Salma Hayek ve své nejlepší formě, doslova. Tarantule je asi trochu moc, na druhou stranu, čemu to vadí? ()

Hornet.CZ

62% / Podle hodnocení, které jsem si zde u tohoto filmu četl tak jsem čekal, že se u toho bud skvěle pobavím a nebo budu opravdu zklamán, nakonec jsem byl bohu dík blíže tomu prvnímu, ze začátku to nevypadalo nijak slibně ale to se naštěstí se to během filmu změnilo a celkem dobře sem se pobavil. Nakonec nemám ani žádné výčitky, že jsem jej viděl, ba naopak odcházím s dobrým pocitem. ()

Tomas129

1* za originálnost a 1* za příběh. Všechno ostatní totální blbost. Nemohu si odpustit nevzpomenout tu teorii o křídle a vztlaku. Ano, nad křídlem je podtlak a pod křídlem přetlak, ale to je dáno hlavně tvarem křídla (v jeho průřezu ve směru letu). Rozhodně to nedokáže vyvolat netvarované křídlo z jedné látky. Alespoň toto tam mohli udělat dobře, ale ani to ne. ()

Krtisko

Tenhle film mám rád. Akční komedie, místy groteska, s mnoha úžasnými efekty zasazená do éry divokého západu mě vždycky dobře pobaví. Naprosto úžasné herecké obsazení, kostýmy, vynálezy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty, Weste nepoužívej tu starou metodu našich předků. Nejdřív střílej a potom, až jsou všichni mrtví se teprve ptej." Komediální western s příměsí menšího sci-fi... Will Smith a Kevin Kline jako tajní agenti, kteří se nejprve nenávidí a pak spojí své síly proti ohromné parní tarantuli, kterou vlastní padouch bez nohou. "Tak jo, zapomeňte na vousy, kolomop a falešný kozy. Přestaňte už do mě šít, nebo vám taky jednu vyšiju." Určitě doporučuju každému, kdo se chce zasmát. - 70%. P.S: Bai Ling má pěknej zadek:D ()

Jeff_Geiger

Mně se to líbilo. Nebere se to příšerně vážně (na rozdíl od většiny zdejších filmových odborníků) a je to docela srandovní úlet. ()

oashi

Zkombinovat steampunk, Bonda a western? Originální. Užíval jsem si jízdu. Velmi výpravné. Má to vlastní svět, kulturu a hlášky. (edit: To byl seriál?!) Soustavná stylizace a přehrávání je tu přece záměrná: Dělají si jako fanoušci trošku i srandu sami ze sebe. #cosplay - Ani vy to neberte tolik vážně, lidičky. ;) Ve svém žánru to nemělo chybu. ()

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)