Ostrov

Richard (Jiří Langmajer) a Alice (Jana Plodková) se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. (CinemArt)

misterz

Tak konečne som si aj ja pozrel tento dlho chválený a oslavovaný počin našich susedov. A som celkom milo prekvapený, čakal som väčšiu pohromu v štýle Langmajer, akých tu už bolo a je mraky. Musím ale podotknuť, že na slovenskú novinku Invalid sa to nechytá ani zďaleka. Slabší priemer. 55/100 ()

Morholt

Jestli se nepletu,. tak podobná šablona v našich luzích a hájích ještě použita nebyla. A možná to tak mělo zůstat. Výprava byla sice fajn, obsazení také, ale vzhledem k tomu, že všechny prachy nejspíš padly na exotickou lokaci, omezily se lapálie osamělé dvojice na pouhé vzájemné poštěkávání. To sice mohlo v určitých momentech zafungovat, ale koukat se hodinu a půl na to, jak si Langmajer s Plodkovou nadávají, to pro mě bylo ubíjející. 35% ()

Necrotongue odpad!

Jo, jo, zcela vědomě jsem se rozhodl, že si pokazím odpoledne. Česká romantická komedie to je fakt jistota. Česká romantická komedie s Jiřím Langmajerem je jistota jistoty. Přesto si vždycky řeknu, že by to už mohlo našim filmařům dojít, podívám se na jejich další výplod a dojde naopak mně, že tyto záležitosti mají své věrné publikum a že jsem hlupák, když přemýšlím nad jakoukoli změnou. Janu Plodkovou mám docela rád, ale i kdyby v tomto snímku hráli jen ti nejlepší čeští herci, ničemu by to neprospělo, protože by neměli co hrát. Scénář byl totiž k uzoufání plytký, nenápaditý, zcela pochopitelně předvídatelný (bo romantická komedie), nudný a vyplněný příšernými stereotypními dialogy. Gratuluji pánům Havlíkovi a Oberfalcerovi k jejich výtvoru, při jehož vzniku nebyla použita ani špetka jakékoli invence. / Poučení: Chystáš-li se ztroskotat, nezapomeň na Wilsona. ()

Martrix

Komedie? Humor postavený na bezmoci a marnosti? Šklebení se lidem v manželské krizi, která je tak silná, že i v takové situaci jakou je ztroskotání na ostrově, generuje absurdní zlobu a pichlavost? Díky tomu je postava Alice vykreslená jako blonďatá fifi zhrzenka, která svého muže dlouho vysírá i nad rámec své naštvanosti. Vcelku klišíčko....byť s podobnými ženami mám i já zkušenost. To nikdo neumí napsat ženskou postavu, aniž by z ní dělal kravku? Richard je naproti tomu vcelku typický zástupce svého genderu. Trouba, který neumí komunikovat a časem zapomene, že má vedle sebe milující ženu. Mou optikou nepůsobil(výjma začátku) jako takový debil, aby měl dostávat až takovou čočku. I když...dynamika vztahů je zapeklitá. A když máte něco odžito, najdete si v tom všem i kus(kousek) vlastní zkušenosti. Škoda, že se nenajde schopný scénárista, který by podobnou situaci přetavil v kvalitní drama, které by humor pouze prosvětloval. Ten nás totiž obklopuje i v nejtěžších chvílích a když se vhodně zakomponuje, je takový příběh mnohem víc autentický. Motto takového filmu by pak mohlo být stejné jako na zlatonce, kterou věnoval Brumbál Harrymu: Otevře se až na konci. Jenže v Ostrově ta vztahovitost dlouho hnisá, chvilku se to léčí a pak se to zvrhne v podivnou selanku. Výsledkem je ušmudlaná komedie s nadmnoha dramatickými momenty. Laxně to lze shrnout: Když necháte dva rozhádané lidi dostatečně dlouho na pustém ostrově, nakonec se usmíří. A to jak uznáte, je dost neobjevný a tak nějak zbytečný příběh. PS: Havlík chrlí jeden takový nemastný, neslaný film za druhým a lidi na to chodí jak o život...aby tomu nakonec dali nízká hodnocení. Tomu říkám absurdistán. ()

ilemas

Letní kino Bystrc. Vstup volný. Kvůli vedru, ne kvůli filmu jsem se zašel podívat do letního kina a vychutnat si letní atmosféru. Celý film naprosto o ničem, nechápal jsem, čemu se diváci furt smějí, já se kochal pouze exotickou přírodou. Věřím, že lépe bych si film vychutnal v pohodlí domova s vychlazeným pivkem na domácím kině s parádním zvukem. Pak bych možná hodnotil více. Zvuk dělá hodně, zde to bylo jen překřičené mono, kde mnohdy nebylo Plodkové, když křičela na Langmajera ani rozumět. ()

• Richard (Jiří Langmajer) říká: „Ponesou nás mořský proudy jako Motýlka.“ Henri „Papillon“ Charriere (Steve McQueen) prchal ve filmu Motýlek (1973) z vězeňského ostrova, ne však za pomoci mořských proudů, ale správně zvolené odlivové vlny. (sator)
  • V závěru filmu zní píseň „Hold On“ od australské rockové kapely Jet. (sator)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna