Accident Man 2: Zabijákova dovolená

• Velká Británie Accident Man 2 (více)

Mike Fallon (Scott Adkins) je zpět a tentokrát musí porazit největší světové vrahy, ochránit nevděčného syna mafiánského bosse, zachránit život jeho jedinému příteli a obnovil svůj vztah s maniakálním otcem. (TommyZR)

m.a.t.o.

Bitky sú napriek absencii Jesseho Johnsona natočené prehľadne, akurát choreografia mi pripadala byť pri všetkých takmer rovnaká. Zvyšok tohto filmu (príbeh, postavy, pokusy o humor) je chujovina non plus ultra. Zbytočný sequel. 30 % dávam s prižmúrenými očami. ()

kenkaku

No… tentokrát se vydal film cestou bez zjevné inspirace a hned od začátku přidal na absurditě a křečovitém humoru. Recykloval si pár postav (což mi radost neudělalo, takže tentokrát za casting mínus). Zhruba v polovině se film stal už celkem otravný (uřvanej retard byl moc). Dokonce i ke konci (kdy se víc rube než žvaní) je snaha nacpat humor i tam rušivá. Ty tři hvězdy jsou tedy s odřenýma ušima. ()

iXtr3m3

Ani lepšie, ani horšie ako prvá časť. V každom prípade jeden z tých lepších Adkinsových filmov. Keď to mám porovnať napr. s One Shot, tak toto bola konečne jeho aj moja šálka kávy. Slušné fighty, hrátky s náletmi kamery, vtip, ja som si to pozrel rád. Nebránil by som sa tretej časti. ()

borec999

Scott Adkins síce nikdy nebude prvotriedny herec, no biť sa vie veľmi dobre. Akčné scény majú nadštandardnú choreografiu, sú výborne natočené a myslím, že ani vo väčšine kinofilmoch tento rok nenájdete lepšie. Podobne ako jednotka, aj dvojka je poňatím odľahčená a často zabrdne do komédie. Osobne mi to však vôbec nevadilo a bavili ma aj postavy: Adkinsovej pomocníčky, ktorá ho neustále "trénuje" prekvapivými bitkami, prehrávajúcich crazy záporákov (hlavná mafiánka, klaun) i Adkinsovho ťuťmáckeho kamaráta. Tým pádom sú aj scény, keď sa zrovna nebojuje vcelku znesiteľné. Vo výsledku teda sympatická béčková zábava. 75% ()

666Carnage

Další díl už nešlape, tak jako ten první. Přidalo se na humoru a občas trapném. Souboj s klaunem, je ale opravdu vtipný. Choreograficky je to super, přece jenom Adkins vždycky uměl. Bohužel se jedná o slabší kousek, když budu porovnávat s prvním dílem. 55% ()

Strandmon

Kdo má rád Scotta Adkinse a jeho akční choreografii, tak ví, že role Mikea Fallona v prvním Accident manovi byla v tomhle směru určitě jedna z jeho povedenějších záležitostí. Druhý díl, ale bohužel změnil tvůrce a to čím se pyšnil první snímek (hravý scénář, úderný černý humor) úplně zmizelo. Noví tvůrci vsadili spíše na ulítlou a až ujetou zábavu, což ovšem vůbec nezafunguvalo. Spousta na sílu tlačených hlášek, úplně zbytečné postavy, příšerné dialogy a ničím nezajímavý klišé scénář. Díky tomu mě nebavily, ani jinak celkem přehledné akční sekvence, protože i do nich tvůrci uplně zbytečně tlačili různé ulítlosti a trapné vtípky (ten klaun atd). Každopádně většinou u akčních béček přivírám oči, ale zde to opravdu nejde, takže jedna hvězdička za slušně nasnímané bitky, ale nic víc v tom opravdu nenajdu. Po prvním dílu určitě zklamání. ()

Bozvav

Blbější jak jednička, bitek dosti, ale některé byly tak viditelně hrané, až to diváka fyzicky bolelo. Scénář měl odhadem tak jednu a půl stránky a hudba je fakt strašná. Nicméně vidět se to dalo bez větších obtíží a občas se jeden i zasmál, takže za mne takový slušný průměr. ()

BOURQUE

Pokračovanie filmu Accident Man, kde režiséri Kirbyovci (noví režiséri pre pokračovanie) sa snažili minimálne udržať kvality predchádzajúceho B-čkového snímku. Z hľadiska nadávok/dialógov, bojových a akčných scén sa to viac-menej podarilo – niektoré (nie je ich málo) nezmysly (napr. s veľkým šutrom vám dajú na hlavu a vám sa prakticky nič nestane) spíš radšej ignorujte. Podobne ako scenár, ktorý je typický B-čkový a vypočítateľný. Avšak je vidieť, že bojovým a akčným scénam aspoň venovali nejakú pozornosť. Scott Adkins  (aka „Ben Affleck z Tesca“) si stále drží kondičku. P.S.: R.I.P. Ray Stevenson. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

bararich8

Potřebovali jsme druhý díl? Asi ne. Pobavilo to? Rozhodně. Je to pořád ta stejná blbina, snad ještě béčkovější. Nejvíc to tady kazí mizerné herecké výkony. Ale upřímně, to tady snad nikdo neřeší, my chceme akci a ta tady hraje prim od začátku až do konce (a pak taky infantilní/fekální humor). Scott prostě umí pořád rozdávat rány všemi končetinami a u toho pěkně od srdce nadávat. Jednoduše, pokud se vám líbila jednička, zklamaní nejspíš nebudete. Solidní 3* ()

Likan7

Je velká škoda, že Adkins svý nejlepší roky, kdy ještě může dávat všem po držce, tráví v takových blbinách. Bitky jsou skvělý, kamera sice mohla být přehlednější, ale choreografie je vypilovaná a Adkins si to furt dává s přehledem. Jen ta (ne)vtipná ptákovina kolem mě nebavila.Ke konci jsem už jen čekal až si zase dají do držky a přestane fekální humor. Naštěstí se to tady řeže celkem často, takže jsem zase tak často netrpěl. ()

Nix

Tak jo, pokračování pana Náhodného se povedlo. Film jde ještě víc dál v humoru a dokáže překvapit i trochu gore humornými scénkami. Někomu to asi může přijít ujetý a blbý, ale mne to teda sedlo. Připomnělo mi to Tarantina trochu v kombinaci s komedií. Co se týče příběhu, první půlka připomíná buddy komedii, ale jakmile Scott začne dělat chůvu, akce může začít. Dlouhé rvačky občas mohou malinko připadat repetetivní, avšak dycky nabídnou něco navíc a to mne fakt bavilo. Klaun byl srandovní parodie. Tohle je fakt vyšperkovaný, kamera ala Evans a když někdo padá, kamera se hýbe s ním. Ta byla fakt zajímavá a vše jde krásně vidět. Co mne moc nebavilo tak syn tý mafiánky, to byl dement a scéna s kýblem, zbytečná a to fakt nemusím. Ale popichování mezi ním a Scottem byla sranda. I postava Reye mne moc nebavila a taky byla zbytečná avšak hezká pocta. Celkově to pořád má šmrnc a je to zábavný avšak trochu víc ujetější, ale pořád je to to lepší co Adkins nabízí a já jsem klidně pro další díly. Takové béčkové záležitosti mne baví a jsem rád, když něco takového objevím. ()

gemi

Bitky ze Street Fightera propojené příběhem. Kvalitativně podobné jedničce, tedy spousta cool akce a celé se to vůbec nebere vážně. Ale taky nějaký ten fekal humor... No prostě do těch čtyř zase cosi chybí, ale tři jsou to fakt poctivé. ()

Mamlas

Pokud to měla být komedie, tak to nefungovalo. Pokud to měla být trapná pí*ovina, tak to fungovalo výborně. (11%) ()

xxmurphyxx

Akože asi by som nemal moc čo pičovať, keďže som nič nečakal a dostal som nič, ale aj tak...akože to vážne? Jeden z najzbytočnejších filmov na planéte, úplne zbytočné a nudné pokračovanie celkom v pohode jednotky. Táto kokotina nič nebuduje, nikam neposúva lore predošlej časti a hlavne neskutočne nudí. Adkins je fajn týpek tak tu jednu hviezdu prihodím aj keď je vo filme fest nevyužitý. ()

Kushina

Jako já s tím filmem zase takový problém neměl. Byla to taková klasická béčková akcí přemrdaná komedie. Jen mě prostě mrzí, že Adkins, který má potenciál hrát v top akčních filmech světového formátu stále točí taková lacinější béčka ve velkém. Při stejném tempu z něj časem bude druhý Cage, nebo Willis, co točí hovna za pár kaček, aby se uživili. Ale to jen taková vsuvka. Jo film prostě zabavil a to stačí, sice to bylo takové občas až moc stupidní, ale why not. 55% ()

Sunwheel

Oproti jednotke čosi slabšie. Viac sa vsadilo na komédiu a akčnosti sa uberá. Komédiálne skeče sú miestami také naivné a detinské. Druhá polovica značne stráca na sile a údernosti. Ale ako jednohubka neurazí. Slabšie 3 hviezdy. ()

Setanta

Rozpočtem i zpracováním béčkové, záměrně absurdní (a místy trapné, ale v tomto kontextu mi to nevadí), jediné, co se tam nehodí, je ona vážnost pocitu viny a na ní navěšené proslovy. Bitky mi hrozně připomínají Van Dammovy časy, a vlastně je to kvalitně zpracované béčko, takže v rámci žánru 4*. ()