Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

Alvin

Hele to je ta holka z Americké krásy! Ale tímhle filmem už tak velkou díru do světa evidentně neudělala. A přitom jí tu sekunduje začínající Scarletka a nejlepší holywoodská držka, pan Buscemi. Fanoušci komiksové předlohy si v tom asi našli to svoje, ale mě to bavilo tak napůl. ()

pencho

Jako skoro každý film, pokud jste dříve četli předlohu, se zdá horším než dílo samotné. Nechápejte mě špatně, tento snímek není špatný, ale původní komiks byl pro mne silným, jelikož na rozdíl od filmu, popisoval proplouvání životem dvou dívek, tu a tam okořeněným maličkými příhodami a vtípky, ale velký obraz pro mě z toho vyplynul jako dívka, která právě ukončila svůj nalinkovaný život a i přesto, že není hloupá, či nenadaná neví co dál se svým životem. Zatímco film popisuje spíše popisuje ztracenou holku, která je nezdravě fixovaná na padeśatiletého losera. Film dobrý, ale stejnojmenný komiks měl podle mě silnější poslání a tudíž ho více doporučuji. ()

Hall900

Film křehký a roztomilý jako jeho hlavní hrdinka . O čekání ve svých světech, snaze v nich zůstat a nikdy nedospět do bodukde si musíte všechno zjednodušit nebo být jednoduše jiný. Protože když je vám osmnáct můžete cokoli  a vidět svět jakkoli. Než to všecko někam zmizí jako  ten chlapík co čeká na svůj autobus. ()

BONOBON

Vydařené komediální drama ve stylu Americké krásy. Sice ne tak umělecké, ale zato ještě mnohem propracovanější a o chlup důvěryhodnější. Těžko uvěřit, že tahle krutě pravdivá sonda do života (nejen) dospívajících, se kterými je až neuvěřitelně snadné se ztotožnit, vznikla podle komiksu.. ()

ZILVAR

Tak tohle je jeden z těch "doznívajících filmů" (neplést si z "dohnívajících"), které prostě skončí a vám je to najednou líto. Vůbec nenudí a co víc - potěší na duši. Skvělý Steve Buscemi a neodolatelná Thora Birch (hlavně v masce Batmana). ()

Sable.i

Přízračný svět jsem viděla poprvé nedávno a moje dojmy z něho jsou tak silné, že ani nevím co psát. Každý na koho tento film udělal takový dojem jako na mě, už tady vzásadě všechno napsal, přesto se pokusím přidat i já k obrovské chvále tohoto filmu:_Přízračný svět je film, který nejenže mě chytl za srdce, ale hlavně v něm zanechal spoustu dojmů a pocitů. Za většinu z nich může jak jinak než Steve Buscemi, jenž se díky tomuto filmu z mých oblíbených herců stal jedním z nejoblíbenějších. Jeho dojemný a lidský výstup v roli Seymoura coby osamělého a stydlivého sběratele gramodesek a všelijakého starého haraburdí, vyzdvihuje tento film do závratných výšin. A pak je tu samozřejmě Enid v neskutečném podání Thory Birch, která tu není předkládána jako "úžasný vzor dokonalosti", zato je upřímná (i když občas až moc) a nestydí se říct co si myslí. Z části, z té velké části, která touží být někým jiným, bych si přála být jako ona. Scarlet Johanson se zde taky příjemně obsazená do role Enidiny kamarádky. Nemá sice tolik prostoru, ale i tak je výborná. Přízračný svět je zkrátka jeden z těch filmů, které se vryjí pod kůži jako něco příjemného a osvobozujícího. Je to film, který si zapamatujete a rádi se k němu budete vracet. ()

EricNor

Dodnes si to pamatuju. A od té doby se mi líbí Scarlett. Thora byla takový prasátko - prostě nrormální holka. Ale celkově jsem se dobře bavil. Jestli někdo miluje Buscemiho, tak každý na světě musí mít naději. ()

taraen

Myslím, že málokteré filmová postava mě tak zaujala a byla mi tak blízká jako Enid. Enid je svá za každou cenu, ale neví co se životem a co chce...ovšem jednoznačně ví, co nechce. Ve filmu se toho moc neděje, Enid se nejdřív potuluje (a ironicky komentuje všechno kolem) se svou nejlepší kamarádkou Beckou a potom se Seymourem. V druhé polovině ji ale všichni opouští, takže začíná ta smutnější a vážnější část filmu. Filmu dominují skvělé herecké výkony (Thora Birch je jedna z mých nej hereček už od Americké krásy) a zajímavý scénář. Bizarní hlavní hrdinka s bizarním příběhem. Moc se tam toho neděje, ale řekne nám toho hodně. Ve filmu vystupují samé svérázné postavy, ale přesto je naprosto uvěřitelný. ()

Spideyy21

Pro mě se jednalo o nesmírně magický snímek. Když jsem po skončení přemýšlel, co vše se v něm vlastně odehrálo, tak jsem si musel přiznat, že dějový obsah byl vlastně velmi chudý. Nevím do jaké míry za to může comicsová předloha, ale faktem je, že se žádné dechberoucí zápletky, či překvapujícího rozuzlení, nedočkáme. Nicméně má tento snímek své kvality, a to né zrovna malé. Thora Birch, Scarlett Johansson a Steve Buscemi, hrajou prostě úžasně, a výrazně jim v tom pomáhají i brilantně napsané dialogy (troufám si tvrdit, že to asi bude ten největší přínos comicsové předlohy, přestože jsem jí nečetl). Při sledování filmu vás pomalé výprávění, a výborně budovaná atmosféra, přímo vtáhnou a vy se propadnete do světa, který je tak trochu jinde...do Přízračného světa. ()

Cralg

Až na pár zdlouhavých scén velmi povedené dílko, a to jak herecké výkony, tak i dialogy a hudba. Originální hlášky, nevšední sarkastický humor a samozřejmě i mnoho postranních úvah typu Coon Chicken, mládí x stáří, touhy x zklamání..., ale zkrátka film o těch, kteří taky chtějí žít. :-) 86% ()

Vindemiatrix

Vypadnout ze střední školy - okamžik, na který se tak dlouho těšíte. Příležitost začít žít po svém. Jenže - co to znamená žít po svém? Enid a Rebecca, dvě nerozlučné kamarádky ze střední školy, vstupují do "dospělého života" ze stejné startovní čáry. Mají podobné životní postoje, chtějí si najít společné bydlení, jejich osudy by měly zůstat propojené. Zatímco však Rebecca po určité době dokáže zkousnout nepříjemnou všední rutinu a najít (a udržet si) zaměstnání, Enid nezvládá potlačit svou spontaneitu a v žádné práci dlouho nevydrží. Touha po osobní nezávislosti (na debilních šéfech, stupidních nařízeních či čemkoli jiném) jí na druhou stranu znemožňuje dosáhnout materiální nezávislosti, takže zůstává bydlet v domě se svým otcem a jeho nesnesitelnou přítelkyní, a to taky není zrovna uspokojivý stav. Co dělat? Naštěstí je tu Seymore - podivínský přítel, se kterým Enid svedla její perverzní záliba šťourat do života druhým lidem, zvláště pokud se vymykají "normálu". Potíž je v tom, že Enid je jako střela, která si neujasnila vlastní cíl. Může její zásah přinést něco jiného než chaos pro všechny zúčastněné? Prostý, ale mnohosdělný film o různých aspektech dospívání a duševního vyzrávání, jež se projevují hlavně hledáním kompromisů mezi mírou seberealizace, sebezapření a sžití s okolním světem. ()

pravdaotomto

Výborný film o jedné trochu zvláštní dospívající holčičce, někdy by ji člověk nejradši proplesknul nebo utrousil na její adresu něco hrubého, někdy by ji objal nebo pozval na drink. Také o jednom sympatickém outsiderovi. Vše je velmi blízké a uvěřitelné, ale zároveň to působí vlastně tak nějak divně, přízračně (hodně to dělá hudba), asi jako by se člověk díval do akvária. Herci výborní, závěr poněkud do ztracena, ale jiný si zde ani představit neumím. Film nutí k zásadním zamyšlením, která bohužel nejsou příjemná (nežijeme my nějak blbě?). ()

quiz

Komedie - ale do smutna... Film natočený podle komiksu (předlohy) Daniela Clowese (zároveň autor-spoluator scénáře). Hned na začátku bych si ale dovolil oponovat nicku Misantrop a to v tom smyslu, že se jedná - podle něho - o "svět přízraků, a ne skutečných živých lidí". Naopak, jedná se právě a jenom o reálný svět, naprosto reálných lidí i když dokážu pochopit, že zkušenosti s TÍMTO (TAKOVÝM) reálným světem se těžko dají získat např. v České Třebové, Pardubicích nebo i v Praze, o českých vesnicích ani nemluvím. Myslím ale, že úplně stačí se trochu porozhlídnout po Kalifornii (osobně :), po jejích fast foodech, DVD půjčovnách, CD prodejnách apod. A to je ještě Kalifornie naprostá špička např. oproti takovému Wyomingu. Jinak dobrý komentář - výstižný. I přes nepřeberné množství komických figur a figurek ve výborných (reálně-kýčovitých) kostýmech, přes množství humorných situací, film nepůsobí právě nejveselejším dojmem zvláště potom, když si člověk uvědomí, že to všechno je pravdivé, že to je mezi námi, okolo nás, v nás, že to jsou prakticky každodenní situace se kterými se setkáváme, a které nás obklopují, i když ne zrovna v této zeměpisné šířce a délce. Výborně zahraná role Enid (Thora Birchl).....i když pojem "zahraná" se poněkud vymyká tomu, co si obyčejně pod tím představujeme. Thora Birchl nehrála, ona prostě jenom BYLA - víc přirozeněji už to nešlo. A naopak...Scarlett Johansson se také snažila jenom "být", ale co tady z toho vylezlo... ()

stuj

Jako šlo to. Člověk moc neví, kam se bude děj ubírat, což je dobré. Ale když si na konci filmu řeknete: "Dobrý, ale netřeba vidět podruhé.", tak tomu nemůžu dát moc hvězdiček. Zkráceně: hlavní hrdinkou je puberťačka, co nemá ráda komerci a tedy ani drtivou většinu lidí a věcí kolem sebe. Je z toho všeho znuděná a otrávená a tak bezcílně proplouvá životem. ()

PMU

Hm.. tak tohle mě fakt minulo. Ani nevím, proč jsem to vydržel celé. Snad hudba. Jedna hvězda za Scarlett a jedna za proporce té druhé herečky. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína