Havířova žena Barbora (N. Konvalinková) je poněkud rozumu mdlého. Uvěří všemu, co jí kdo namluví, a tím připravuje svému trpělivému muži (P. Štěpánek) nezáviděníhodné chvíle. Nakonec se havíř opravdu rozzlobí! Rozhodne se vypravit do světa, aby si tam ověřil, jestli existuje někdo hloupější, než jeho vlastní žena. Pokud ano, ke své ženě se vrátí. Ke svému překvapení ale najde takových lidí ve světě dost. A navíc na tom bohatě vydělá. Když se však vrátí domů, tak zjistí, že se jeho žena vůbec nezměnila. Hloupost je totiž věčná! (Česká televize)

Compadre

Taková malá televizní pohádka, ale nad míru povedená :) ta scéna, kdy se ta nablblá rodina ráchá v noci ve vajíčkách, to je prasečárna, to svět neviděl. Akorát jsem čekal na konci nějakej hepyjend a nic..jako že třeba Štěpánek popadne Konvalinkovou a bude rád, že neni zas až tak strašně blbá a nebo druhá varianta..že odvandruje do světa a zbalí někde chytrou horákyni a bude..ale i tak pohoda :) ()

lucascus

Ničím nevyčnívající pohádka z produkce Vlasty Janáčkové - ovšem více než kdejaká jiná potvrzuje krutý fakt, že hloupost vládne světu. ()

Ironfood

Rádobyvtipná pohádka s pěkným morálním ponaučením, že pokud je někdo hloupější respektive důvěřivější než vy, tak ho máte právo či možná dokonce povinnost podvádět a zesměšňovat. ()

Paity

Pohádka je to dobrá, i přesto, že je to studiová záležitost. Já se velmi dobře bavil a řekl bych, že děti to budou mít stejně. ()

zdeny99

Tak tohle je moc moc moc povedená pohádka, i přesto že se jedná o televizní počin za pár korun. Škoda, že jí nedávají častěji, jelikož je to možná vůbec ta nejvtipnější nedělní poobědová pohádka. Je dobře napsaná, herci se do svých rolí hodí a doslova si to užívají. Hlavní roli hloupé Báry hraje Konvalinková, které je tahle role ulitá přímo na tělo. Jak sbírala sudy a žejdlíky na vodu, byla švanda. Ovšem co přišlo potom, když chtěla vysedět v posteli housata, to nemá obdoby. "Jedno puklo" Juj, juj, chi chi chi... "Prokristapána, co to tam zas vyvádíš, Barboro ?" - "Sedím na vajíčkách, Honzíčku !! Už pukly tři, tak ještě dvě a budeme mít pět housátek..".... A tak její manžel šel hledat do světa někoho hloupějšího. A také že našel, ačkoliv svojí lstí a vypočítavostí. Hrál si na Luciferova pomocníka nebo na zakletého rychtáře do koně. Ovšem nejlepší bylo, když nakecal Skořepové, že je mu 80 let a na mládí existuje balzám v podobě vaječné koupele a následného schnutí při úplňku. Když se Skořepová nakládala do necek s vajcama, to bylo ještě srandovnější než Konvalinková na vejcích. Ale také to bylo tak nechutné až odporné. Blééééé. Ta ženská vypadala sama o sobě už jako strašidlo, ale tohle byla fakt hrůza. [907. hodnocení, 34. komentář, 66%] ()

ostravak30

Jan Drda uměl vždycky psát takové jednoduché pohádky. Jenže právě v jeho případě platí, že v jednoduchosti je krása. A přitom hloupost přetrvá věky. Takže pohádka je vlastně navždy aktuální. Naštěstí se natáčelo i venku, takže příběh tím dostává ještě sympatičtější háv. Petr Štěpánek navíc vždy byl vyloženě pohádkový typ. A vidět Naďu Konvalinkovou jako hloupou manželku je docela neokoukané. Svou zápletkou je pohádka navíc i docela humorná. ()

Pitryx

Veselá ptákovinka, která zaručeně pobaví. Možná se bavili i sami herci. Je to spíše taková inscenace s několika exteriéry, ale to není vůbec důležité. K odpočinku lze doporučit. ()

Danulinda

Velmi vtipně napsaná hodinová pohádka o lidské hlouposti, ve které si těch ran od manžele Petra Štěpánka musela chudinka hloupá manželka Naďa Konvalinková opravdu užít více, než dost :-) . Jediné, co mě trošku zamrzelo, je, že vše neskončilo jen šťastným láskyplným setkáním obou hlavních hrdinů, ale že havířka musela za svou naivnost dostat ještě jednou našupáno. ()

natalanka

Krásně zpracováno, skvěle obsazeno. Naďa Konvalinková umí zahrát naivku, hlupačku i dobrosrdečnou maminu úplně báječně. A Petr Štěpánek je k čertu skvělý chlap. Opravdu jim to moc slušelo. Paní Janečková pro děti a pro nás s duší dítěte umí natáčet pohádky jen co je pravda. Pohádka má vtip, krásně odsejpá, poučí a člověk se alespoň usměje. :-)) ()

Madhuri

I když chápu že je to pohádka a nadsázka, úplně nemyslím že je dobré ukazovat dětem jak chlap mlátí svou ženu za to, že je trochu jednodušší a tvářit se že si to zasloužila a vše je v naprostém pořádku....Ale možná je to jen můj osobní názor, který vyvstanul, když jsem jedno nedělní odpoledne pohádku náhodou viděla. ()

blezg

Za synchronizované plavání ve vaječné lázni, kteréžto mi přišlo vrcholně nechutné, až jsem u toho vřískal a slzy tryskaly na všechny strany... Výborné, vtipné, české a ve výsledku ... smutné. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Stinger78

Dnes jsem tuhle pohádku sledoval s juniorem a nějak mě to neoslovilo. Jestli měla být hlavní myšlenka ta, že je-li někdo hloupý, tak z toho něco vytřískám, tak to není moc výchovné. Ale Konvalinková se Štěpánkem skvělí. ()