Charleyova teta je divadelní komedie anglického autora Brandona Thomase z roku 1892. V češtině ji poprvé uvedlo Národní divadlo v Praze roku 1894, proslavila ji ale teprve inscenace v šedesátých letech, kterou pár let od premiéry Československá televize zaznamenala. Na inscenaci Charleyovy tety se v roce 1964 v Městských divadlech pražských sešli významní tvůrci té doby, v čele s režisérem Ivanem Weissem, scénografem Františkem Skřípkem a dalšími. A především soubor, který uměl tento typ komedií hrát. Fenomenální úspěch u diváků komedie slavila právě kvůli skvělým hereckým výkonům v čele s Lubomírem Lipským, který ve svém převleku anglického studenta za bohatou tetu navždy vložil do této role nezapomenutelnou situační komiku i anglický humor. (Česká televize)

a-ja

´Já jsem na vás bafla, abych vás pobafila!´ nebo ´Přijela na mezkovi, ona je Mezkičanka!´ vážně nemá chybu... ()

J.CTORN

Zda-li nejste zoomři, máte rádi divadelní představení tak si to užijete, já to sleduju snad už od svých 12 hádám. Je to pecka, mrkněte ()

Hombre8

V době vzniku a uvedení nepochybně veleúspěšná komedie. Ale dnes..? Možná pro milovníky divadla zážitek, ale mně se to pitvoření nelíbí. ()

Alenuch

U téhle hry je mi nejvíce líto to, že už ji člověk nemůže vidět naživo (pochopitelně myšleno v tomto obsazení). Protože divadelní hra v televizi je vždycky jenom poloviční. I tak je to opravdu zábavné a Lubomír Lipský je naprosto fenomenální, takže člověk se těší hlavně na to, až vleze na jeviště, a třeba se zhoupne na lustru. Navíc je z něj opravdu pěkná ženská! ()