Když vlivný mafiánský boss (Christopher Walken) požádá bývalého gangstera Jimmyho Světce (Andy Garcia) o poslední službu, nemůže Jimmy odmítnout. Shromáždí svou starou partu, aby společně provedli zdánlivě jednoduchý úkol - odradili nežádoucího nápadníka mafiánovy dcery. Když ale při akci někdo neplánovaně zemře, Jimmy i jeho kumpáni se ocitnou na seznamu "mrtvých mužů". Jimmymu zbývá pouhých osmačtyřicet hodin na to, aby dal všechno do pořádku a zachránil život kamarádům i ženě svých snů. (HBO GO)

misterz

Celkom fajn oddychová, gangsterská filmová zábava s humorným nadhľadom. Niečo v štýle Tarantina alebo Guy Ritchieho, no nebolo to tak celkom ono. Chýbal tomu nejaký hlbší zmysel, viac hlášok a lepšie, prípadne i zábavnejšie rozuzlenie na záver. Ale pár scénok sa celkom vydarilo, najviac asi tak tá samotná pobabraná akcia, tá nemala chybu. Lepší priemer. 65/100 ()

JASON_X

Takovéhle filmy tenkrát v devadesátkách frčely a bavily mě, na VHSkách v regálech videopůjčoven jich byly spousty. Tedy baví mě dodnes, jen od repete 'Denveru' jsem si sliboval něco víc, měl jsem dojem, že je mnohem syrovější, temnější, a zatím... Začne jako dobrá coenovská gangsterka, pak přijde vata, vata, spousta vaty, kterou se divák trpělivě prokousává v očekávání pořádného finále, no a když to finále nakonec nastane, není z něj dvakrát nadšený, protože ho čekal jaksi... finálovější. A neoslazené nějakými patetickými žvásty a výjevy na konci. Největší plus: Herecká sestava, o tom žádná. No... i když ta Walkenova paruka... Největší mínus: Nadbytečná dějová linie s přiboudlým románkem Jimmyho a Dagney (úplně plochá postava). Nejhezčí scény: Policejní hlídka v akci, mrtvý boxovací pytel a Williams kontra Buscemi, jen kdyby takových scén bylo ve filmu víc... ()

0verseer

”I am Godzilla! You are Japan!” Garcia, Walken a Buscemi, na prvý pohľad vskutku zaujímavá trojica, na ktorej sa už dá stavať (za predpokladu, že je prítomný aj kvalitný scenár). Ten, žiaľ tento počin s nekresťansky dlhým názvom nemal. Celé mi to v konečnom dôsledku prišlo také nevýrazné a obsahovo rozpoltené. Na jednej strane Garcia a jeho sentimenálny Jimmy The Saint, na druhej strane jeho psycho spoločníci, čo spôsobuje balansovanie medzi skoro až romantickým filmom a tarantino-coenovsky ladenými akčnými pasážami. Táto kombinácia mi tak úplne nezapasovala a film ako taký okrem dvoch celkom ikonických psychošov Critical Billa a Mr. Shhh neponúkol už nič, čo by ma prinútilo pustiť si ho niekedy ešte znova. Takže taký priemer => 6/10 ()

gogo76

Výborná gangsterka, ktorá naviazala na vtedajší úspech Pulp fiction s výborným hereckým obsadením, kde každý z hercov má dosť silný part a celkovo aspoň ja mám taký pocit, že sa režisérovi výborne podarilo každej postave nadeliť primerane vyrovnanú dávku sympatií. A.Garcia sa do úlohy perfektne hodil a všetci, ktorých si vybral do partie sú viac či menej známy a kvalitní herci. Asi najväčším prekvapením je Ch.Loyd, ktorý si zahral asi najepšiu (hoci malú) postavu v celej svojej kariére. V úlohe nájomného vraha sa predstaví skvele nenápadný S.Buscemi, postupne likvidujúci partiu "svätého Jimiho", ktorá zbabrala dosť jednoduchú, ale netradičnú úlohu. Chladný a invalidný boss pre nich zvolil slávne nepopulárny spôsob smrti-pohanku. Každý z partie sa rozhodol čeliť rozsudku smrti po svojom... Jeden z malých veľkých gangsterských filmov, ktoré zatiaľ nevydal žiaden z distribútorov na DVD. Svojho času som tento film na VHS zbožňoval. Film 80%. ()

Padme_Anakin

Klasická gangsterka dle mého gusta, drsná jízda zpříjemněná humorem a odlehčená milostnou zápletkou aneb Zadumaný muž, svatý Jimmy a krásná žena. Chyby se tu neodpouštějí a zpackaná akce znamená rozsudek smrti. Novinkou pro mě je, kde mají muži těžiště, co znamená pohanka a jak vypadá parta pitka. Plus suprskvělý hudební podmaz, v neposlední řadě. ()

• Velšský hudebník John Cale se filmem nechal inspirovat při psaní písně „Things" (2003). (WernerDMZ)
  • Obleky pro Andyho Garciu vybral a dodal samotný Giorgio Armani. Informace je uvedena na konci závěrečných titulků. (dokec)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams