Krysař

Československo / Západní Německo, 1985, 53 min

Jiří Barta

Kamil Pixa

Jan Sládek

Krátký film, ale má opravdu zhuštěnou hororovou atmosféru, která by vydala hned na několik holywoodských celovečerních hororů. Jen mi trochu vadila délka, protože než se ve městečku krysař objeví, musíme opravdu dlouho sledovat, cože to ty krysy lidem vlastně dělají a jak na to ti lidé reagují. Jinak velice sugestvní podívaná.(24.5.2004)

Musím se přiznat, že ta vizuální forma mi moc nesedla a hlavně první půlka na mě působila zbytečně zdlouhavě, ale jako celek je to v klidu.. Krysař je sympaťák, příběh má i relativně temné chvilky a ten rockový sound tomu dodává šmrnc.(14.12.2013)

Každá scéna je zde výtvarným skvostem a dokonalým řezbářským uměleckým dílem, stejně jako sugestivní loutky. Ještě nikde na mě nesálala středověká atmosféra jako zde, i když byla některými prvky potlačována. Učarovala mě pararela pohybů postav s orlojem a nádherné vizuální ztvárnění krysařovy vábící hudby. Barta je našim národním pokladem stejně jako Trnka a je smutné, že po revoluci nedostal možnost pokračovat ve své mistrovské tvorbě, avšak i v tvorbě pro rodinné publikum (Na půdě) ukazuje, že nic neztratil ze své vizuální nápaditosti a dokonalého smyslu budovat atmosféru, doufám, že jeho návrat někomu konečně otevře oči.(10.1.2009)

Viděno při hodině češtiny.. masterpiece(31.8.2009)

film sem viděl jako malej, a byl sem z něho opravdu vyděšenej. Pak sem ho viděl znova, asi před 3mi lety a byl sem z něho naprosto nadšen. Skutečně působivé dílko(14.2.2006)