poster

Krysař

 • anglický

  Pied Piper, The

 • anglický

  Pied Piper of Hamelin, The

Animovaný / Loutkový / Horor

Československo / Západní Německo, 1985, 53 min

Režie:

Jiří Barta

Scénář:

Kamil Pixa

Střih:

Jan Sládek
(další profese)
 • paascha
  *****

  Geniální dílo, maximální počet a ne jednou:-))(8.2.2007)

 • eraserhead666
  **

  Sakra. Ale jo, tak budu za kulturního barbara. Příběh by i šel, hudba je dobrá, potěšilo zapojení živých potkanů, ale mě prostě vůbec nesedí to provedení. Ono mě dokonce až irituje. Navíc mi to přijde hrozně natažené, ten začátek je neuvěřitelně roztahaný. Tohle je zrovna takový ten případ ambivalentního až antagonistického hodnotícího vztahu - uvědomuji si, že je to svým způsobem možná až stěžejní a pro českou loutkově-animovanou tvorbu určující dílo, které možná dokonce nějak operuje s kvalitou, ale mě to prostě nijak nezasáhlo a nelíbí se mi to. Podruhé už do toho nejdu.(26.1.2014)

 • milka
  ****

  Když má člověk vizi a odvahu zpracovat všem známou látku originálním způsobem, je to vždycky dobře. A Jiří Bárta ji měl. Už jenom to samotné město je vyobrazeno výborně, stejně jakou jsou zpracovány lidi v něm žijící. K tomu si ještě připočtěte ponurou atmosféru a opravdu výbornou hudbu a vyjde vám z toho film, ze kterého budete mít chvílemi husí kůži.(16.12.2009)

 • - Ředitel Krátkého filmu Kamil Pixa původně nabízel svůj scénář Krysaře režiséru Juraji Herzovi, ten jej však přepsal do podoby, v níž hlavní roli měly hrát krysy a jejich stát. Pixa tedy přípravy zastavil a o rok později předal námět a scénář Jiřímu Bartovi. O samotné natáčení se Pixa nezajímal, a tak pro něj byla první projekce hotového filmu velké překvapení. Před Pixovou zuřivostí zachránil Bartu německý producent, který filmu zatleskal vestoje. Podle Bartova svědectví Pixa prohlásil, že druhého dne bude potřeba film přestříhat, naštěstí však byl do rána odvolán z postu ředitele. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace