Krysař

Československo / Západní Německo, 1985, 53 min

Jiří Barta

Kamil Pixa

Jan Sládek

Krásně temné umělecké zpracování s velmi dobrou animací a skvělými zvukovými efekty. Jedno z mála a asi i nejpovedenější filmové zpracování Krysaře. 4*(14.5.2013)

Viděno při hodině češtiny.. masterpiece(31.8.2009)

Četla jsem, konečně i viděla jedno filmové zpracování. Kdybych ho dostala u maturity, tak se nebojím, jsem připravena :-D Aneb jak si Zíza počkala na Krysaře a pohltila ho dvakrát jinak ;-)(3.12.2008)

Kdyby to nebylo zbytecne natahovany a film mel nakejch 25 minut, tak je to pecka. Jenze jelikoz je pribeh hodne prostinkej, dostavuje se po case urcitej stereotyp, precejen sledovat dvacet minut panaky prehrabujici se v penezich a nasledne dvacet minut odevsad vylezajici krysy neni dvakrat zabava. Nastesti film je hodne zajimave stylizovanej, coz mu pridava na atmosfere, ktera jeste zhoustne po prichodu krysare, takze ve vysledku docela atmosferickej animak.(10.9.2009)

film sem viděl jako malej, a byl sem z něho opravdu vyděšenej. Pak sem ho viděl znova, asi před 3mi lety a byl sem z něho naprosto nadšen. Skutečně působivé dílko(14.2.2006)