Krysař

Československo / Západní Německo, 1985, 53 min

Jiří Barta

Kamil Pixa

Jan Sládek

film sem viděl jako malej, a byl sem z něho opravdu vyděšenej. Pak sem ho viděl znova, asi před 3mi lety a byl sem z něho naprosto nadšen. Skutečně působivé dílko(14.2.2006)

• eraserhead666

Sakra. Ale jo, tak budu za kulturního barbara. Příběh by i šel, hudba je dobrá, potěšilo zapojení živých potkanů, ale mě prostě vůbec nesedí to provedení. Ono mě dokonce až irituje. Navíc mi to přijde hrozně natažené, ten začátek je neuvěřitelně roztahaný. Tohle je zrovna takový ten případ ambivalentního až antagonistického hodnotícího vztahu - uvědomuji si, že je to svým způsobem možná až stěžejní a pro českou loutkově-animovanou tvorbu určující dílo, které možná dokonce nějak operuje s kvalitou, ale mě to prostě nijak nezasáhlo a nelíbí se mi to. Podruhé už do toho nejdu.(26.1.2014)

Geniální dílo, maximální počet a ne jednou:-))(8.2.2007)

Viděno při hodině češtiny.. masterpiece(31.8.2009)

Hammeln už nikde nebude tak uhrančivé. Dej bůh, aby došel Bártův Golem jednou realizace.(4.3.2009)