Kdo přežije - Markézy

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2002

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Rob Mariano

Dějištěm této řady je ostrov Nuku Hiva. Právě zde, na největším ostrově souostroví Markéz, je vysazeno šestnáct odvážlivců. Ti jsou následně rozděleni do dvou kmenů (Maraamu, Rotu) a tím začíná jejich devětatřicetidenní cesta za jedním miliónem dolarů. Během této doby je čeká spousta soutěží o odměny v podobě jídla, základních potřeb, náčiní a hlavně "imunity", která zajišťuje postup do další části hry. Kdo se stane oním posledním "přeživším"? (Deco.20)

giovanni3

Průměrná série, která nebyla ničím výjimečná. Celou dobu jsem přál Maraamu, ale co ti tam předváděli to byla síla, když neustále prohrávají tak raději vyhazují platné hráče a dlabou na tábor než, aby vyhodily ty co je táhnou ke dnu. Ten známí Rob mne pěkně štval se pořád tvářil jak má vše promyšleno a kolikrát mu to nevyšlo jsem ani nestíhal počítat. Přál jsem jednoznačně Gině až po ní Tammy a pak asi Hunterovi. S výsledkem fakt spokojen nejsem lidé c byly ve finále si to nezasloužili ani omylem. Průměrné 3z5 ()

Wbcko

Rozhodně slabší série, na které bylo pouze zajímavé sledovat první vystoupení pozdější legendy soutěže Boston Roba. Navíc celkový vítězem se stala snad nejmíň nápadná a nejnudnější postava minimálně této série. PS: Nova má naprosto nejotřesnější dabing v historii lidstva. Zlatá Prima Cool. ()

mysak.pitlik

Příšerně mě tahle řada štvala. Od začátku až po vítěze. Drželi se tam ti nejhorší, kdykoli mi začal být někdo sympatický, hned ho vyrazili. "Cože, oni se dohodli? To je tak nečestné a nesportovní, takže se pojďme domluvit a za tu jejich dohodu je vyřadíme." Logika toho věčnýho moralizování mi vskutku unikala. ()

Martin_W

Nebýt toho velkého twistu, tak jsou Markízy nejlepší řadou vůbec. V téhle sérii jsem měl nejvíce oblíbenců, ale hlavně jsem se zamiloval do Tammy. Jediné co nechápu je to, že má v oblíbenosti nejvíce hlasů Rob, kterého jsem nemohl vystát nejvíce. Hned za ním by se mohli postavit Sarah, Sean a Neleh. No a s vítězem.. Jsem docela spokojený. 9/10 ()

char_t

Lepší než Afrika, hráči se poprvé museli opravdu postarat sami o sebe, bez všech berliček v podobě hromady zásob. Jen to obsazení nebylo nic moc, zvlášť ti co se dostali nejdál. ()

towstit

Tato sezona je opat skvela ale ! vsetci dobri sutaziaci, odtial vyleteli ako hrusky, a zostali zial bohu len ti najnesympatickejsi na cele s otpornou anorektickou vyprahnutou Nelou ktora za celu sutaz povedala slovo srdce asi tak 100 krat. Hned za nou Vecepcia ktora mi bola sympaticka ale dalej to jej neustale dakujem ti boze ze som jebnuta a ze si mi pomohol a bla bla. Najlepsi sutaziaci za vsetky survivori doteraz ROB ktory bol pravy parchant a robil tuto seriu zaujimavu vypadol velmi skoro. Co je velka skoda, ale hold si zly ides domov. Dalsie vec co musim podotkunut su skvele kmenove rady a kmenova rada v 8mej casti ma fakt gule a pre mna fakt najlepsia vyradovacka. Fakt velka skoda tych par jedincov ktori to kazali ako Vecepcia, Nela, Pascal, Zoe (tato bola fakt desna) a mnohi dalsi. Nejdem na plne hodnotenie lebo mam pocit ze sutaze sa stale opakuju, dufam ze v dalsich seriach pridu s niecim novym. ROB TAMMY ! ()

longercz

Paradoxně je tady rozhodně lepší první polovina. O veškerou zábavu se prakticky starali jenom dva lidi, a to John a Boston Rob, kteří bohužel odešli příliš brzo. Po té už se do mého vkusu trefovala pouze Kathy. Paschal hrál čestně, což je u soudce asi chvályhodné, ale na druhou stranu taky neuvěřitelně nudné (tak nějak poeticky je to jediný člověk, o jehož osudu rozhodli barevné kameny, takže čistá náhoda). Neleh je v podstatě 20ti letá dívčí verze Paschala. Sean už od začátku na všechny zkoušel hrát ublíženého diskriminovaného černocha, což bylo jednoduše otravné a strategického myšlení předvedl přesně nula. No a Vescepia, a to je kdo? Ta si ani nestěžovala, vlastně se asi neprojevila vůbec nijak. Nehodnotím, zdali si zasloužila vyhrát, hodnotím, jak hrála. Já jsem schopen uznat strategii, kde hráč nechá ostatní, aby se ve hře pozabíjeli, u Vecepii tohle ale nevidím. Možná že to bylo jinak, než jak nám to ukázala televize, já ale komentuju to, k čemu mám přístup a podle toho co jsem viděl, nejednala v rámci strategie, prostě jenom měla štěstí na neschopné soupeře. Zasloužila si vyhrát více, než Neleh? Přiznávám se, že fakt nevím, je to možný. ()

Vabr

Ze začátku se zdála jako 2. nejlepší série. Část před sloučením je lepší, ale za mě je nejlepší díl, kdy se sloučí. Hodně se tam hádají a moc se mi líbí, jak to jedna postava nandává alianci 4 kri*lů 😊. Popravdě si nemyslím, že bylo přehnané, jak všichni byli proti tý čtyřce, protože i přes to, že to bylo tak sakra očividné, že spolu jsou, a někdo se jich zeptal normálně, jestli vytvořili alianci, tak odpověděli, že ne a hrozně hloupě lhali, což se nakonec těm hlupákům vymstilo 😄. Nechápu, že to lidem vadí, protože vždycky, když se dohodli v minulých řadách na alianci, tak nakonec zvítězila. Gabe je blb, kterej říká, že tam není kvůli 1 milionu a to se mu nakonec taky vymstilo. Celkově má tato série hodně zvratů. Jsem rád, že když se dohodnou na někom, koho vyloučí, tak to nakonec není tak, že volí někoho zcela jinýho, jak to bývalo ve zvyku. Dost mi vadila Vecepia a Sean s tím náboženstvím. Byli tím fakt posedlí. Nebylo to sice každý díl, ale občas to bylo vážně na hlavu, kolik těch keců řekli. Nejlepší je hláška: ,,Bůh je skvělej!!!'' Sean mi i vadil s tím, jak občas řešil, že jsou rasističtí přitom, nikdo nic neříkal on sám to tam tahal. Je tu více proplouvačů. Nelah a Pascal byli totální proplouvači, kteří vůbec nemuseli hrát, aby se někam dostali. Vecepia byla taky velkej proplouvač ale ne tak jako oni. Sarah až taková kleopatra nebyla. Nejvíc mě s*al John a Zoe. John byl blbec, kterej hrozně v jednu dobu dělal, jak je pánem, ovládá hru a k tomu byl nafrněnej. Nechápu, jak vůbec můžu mít rád gaye z Kdo přežije, protože zatím byli vždycky hrozně nafrnění a nesympatičtí. Zatím se nechovali normálně. Zoe je hrozně hnusná a chlapská. Je to strašně, ale strašně špatná lhářka a není vůbec sympatická. Nechápu, jak může opakovaně kecat, i když je do očí bijící, že lže. Poslední dva díly byly špatný a kvůli tomu dávám lepší 4 hvězdy. Finálová výzva nebyla moc zábavná a do finále se probojovaly dvě postavy, který si to vůbec nezasloužily. Vítězem bude pro mě stejně 3. finalista. Vítěz je hodně špatnej, ale mohlo být ještě hůř. Co ale oceňuji dalšího na této sérii je, že první díl je zábavný na rozdíl od předchozích řad, kde byly takové ok. Rituál na konci je konečně dobrý. Je normální, není přehnaně falešný, netlačí na pilu a marně nevysává z diváků emoce. Příště už nebudu rituály komentovat. Budu se k nim jen vyjadřovat, když bude nějak výjimečný. Poslední kmenová rada patří k těm nejlepším, protože tu nejsou de*ilní kecy, až na kec, že si to ta dvojka zcela zaslouží. Ale spíš než, aby se ptali, tak jen mluvili, ale osobně mi to nevadilo. Některý připomínky byli však duchaprázdný. OBLÍBENÉ POSTAVY: 1. GINA 2. KATHY (fandil jsem jí až později) 3. ROB (Tomu jsem občas ani moc nefandil, ale moc se mi líbilo, jak byl pravdomluvnej, nenechal si nic líbit a vymýšlel strategie. Byl lehce nafrněnej a říkal docela často, že to má pod palcem. Dost mě pobavilo, že se tu objeví ještě často a že prej patří mezi nejslavnější hráče z Kdo přežije. To mě dost navnadilo na série, ve kterých bude. Vážně jsem o něm nikdy předtím neslyšel ve spojitosti s touhle reality show 😄.) NEOBLÍBENÉ POSTAVY: 1. ZOE 2. JOHN Řadím tuto sérii zatím mezi nejhorší, ale stále se mi líbila a takový pokles to není. Docela dost jsem přemýšlel, proč je tato série až z důvodu na vítězovou dvojku tak podhodnocená a napadlo mě toto: Nesympatičtí hráči, moc zvratů, šli proti aliancím, náboženství, ,,rasismus'', proplouvači a druhá polovina hry. VYHODNOCENÍ: BŮH JE SKVĚLEJ!!! () (méně) (více)

Dienzenhofer

Gabriel naivní a absolutně šílená strategie, sám se popravil. Gina milá holka, však měla extrémní smůlu, ale mě se vždy líbila víc než Kathy, ale co už. Boston Rob v téhle sezoně totální had, ale načrtnul, jak by se tato hra měla hrát, však Tagia Aliance Vol 2 ho dostala. John=Richard Hatch leader, ale docela manipulátor, ublíženec a hysterka. Zoe=Kelly W. zráde a začal ostatním podlézat, však nikoho neobelhala. Tammy=Sue babochlap, s nervama a nečekanými výbuchy vzteku, navíc s velkou dávkou pokrytectví. Rob D.=Rudy čestný chlap, který dodržel vždy své slovo, však bohužel si ho nikdo nepamatuje. Sean R. pokrytec, hysterka, uplakánek, strašně mě sral a neustále, když měl jít, tak vždycky musel mít dramatické výstupy, tak otravný...... Paschal velmi dobrý taktik, ale kameny mu zlomily vaz, takže bohužel nevyhrál, ale nebýt těch kamenů, tak je jasný vítěz. Kathy, měla štěstí narozdíl od Giny, ale hrála taky velmi strategicky, však měla problém zachovat chladnou hlavu, taky založila alianci, která převzala moc a ne Vecepia. Neleh docela nepopulární, ale mě bavila, i přes některé divné momenty s bonbonem, však rozhodně, lepší než druhá finalistka. Vecepia absolutně nejhorší vítěz, otravná, nudná, přelétavá ani ne moc dobrá diplomatka, však uraženost poroty dosáhla nebeských výšin v čele s Tammy. Oblíbenci: Paschal, Kathy, Gina, Neleh- Antagonisté: Rob(kokot z Bostonu), Sarah (plastická držka), Sean(uplakánek) TOP150: Rob M., Kathy, Sean R., Vecepia, Paschal, John C. ()

Moly

Jedna z nejslabších a nejnudnějších řad celé historie Survivora, přesto má v rukávu pár trumfů a jedno velké, pikové (pro mne tak trochu srdcové) eso, díky kterým stojí za zhlédnutí. Ne, že by se tedy CBS nesnažila - po nudné, jednotvárné Africe nám nabízí udržení v náročnosti co se přežití týče, ale navíc přidává důležitý aspekt živé krajiny, kterou lze využít jak co se pletichaření, tak především co se soutěží týče. Casting je poměrně povedený, jednotlivé charaktery mnohé nabízejí, žel v závěru díky jednostranné, smrtící strategii a několika twistům se utápí v prospěch méně zajímavých jedinců. Oproti však novějším řadám hráči jako hrdinský Hunter, rozumná Gina, co se strategie i fyzických dovednosti týče nadějná - Tammy, zábavný Sean, rádoby mastermind John a tvrďačka Kathy nikdy neupadnou v zapomnění. A že jsem na někoho zapomněla? Ale kdeže. Rob, tehdy ještě 25letý klučík, arogantní, zákeřný, pudový macho, to je jiná liga, opravdový klenot, který spadl producentům přímo do klína. Ač Markézy nebudou nikdy patřit k populárním řadám v rámci pořadu - nezatracujte je. Pro fanoušky a diváky dalších řad (8., 20. a 22. obzvláště) jde totiž o povinnost v rámci doplnění survivor/vzdělání. ()

Hashirama

SPOILERY...Nejhorší série s nejhorším vítězem a neuvěřitelně nudným průběhem. Při sledování této sezóny jsem si připadal jako německá důchodkyně čumící na Sturm der Scheiße. Naprosto nudní hráči v nudných soutěžích a to se týká všech. No a co, že se tady poprvé objevil Boston Rob. V žádné z dvaceti sérií, ve kterých byl, jsem mu nefandil a svůj herní přínos stejně ukázal až v All Stars. Vecepia je suverénně nejhorším vítězem v historii pořadu - černoprdelnická kráva (ne, nejde o to, že je černá vy posraní rasisti), která se celou dobu přinejlepším vezla a svůj "výkon" obhajovala výroky typu: "Miluji Boha, proto jsem se dostala do finále." O nic lepší byla druhá finalistka Neleh, stejně slaboduchá blbka. Člověka tato řada přiměje spíš k domněnce, jestli těm dvěma krávám nepomohl skutečně Bůh? Kdyby mě donesl do finále, styděl bych se, že jsem to neodehrál sám, ale vzhledem k tomu, že V. a N. celou dobu jen tiše seděli za stromem a modlili se k Alláhovi, měli by se stydět taky. Jak já tuhle sérii nemám rád. ()

Trixinka

SPOILERY........Z mého pohledu (na rozdíl od ostatních) je tato řada povedená. Casting zajímavý - od všeho trochu. Vítězka celou dobu docela nenápadná a nevýrazná - to je asi jediná vada. První ze sérií, ve kterých se objevil Boston Rob - v této řadě trochu nevýrazný a až ke konci svého účinkování začal trošku hrát. Největší momenty - příjezd Sarah, zranění a následná desinfekce :), Sean a jízda na koni, záchrana Seana v soutěži, vypadnutí Pascala...... Oblíbenci - Neleh, Pascal, Kathy a Sean. ()

Sammy.Boy

Překvapivě skvělá série, ve které se sešlo celkem dost zajímavých hráčů. Někteří měli opět tak výrazný charakter, že jim to nakonec nevyšlo a kmen je vyřadil dřív, než by si oni sami přáli, ale i tak byla radost je sledovat. Jediná věc, která mi lezla krkem - až příliš prvoplánový náboženský fanatismus trojice hráčů. ()

Crazynka

Slabší série. Počáteční díly mě nebavily, po sloučení se to zlepšilo, ale vítěz opět zklamání. Oblíbení hráči : Nelleh a Pascal. Vítěz se celou dobu jen vezl, žádné zásluhy neměl, v kmeni i na soutěžích vcelku k ničemu. Tato řada pouhý průměr.(Podceňovaná řada Nicaragua je dle mého názoru mnohem lepší). ()