Kdo přežije - Markézy

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2002

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Rob Mariano

Dějištěm této řady je ostrov Nuku Hiva. Právě zde, na největším ostrově souostroví Markéz, je vysazeno šestnáct odvážlivců. Ti jsou následně rozděleni do dvou kmenů (Maraamu, Rotu) a tím začíná jejich devětatřicetidenní cesta za jedním miliónem dolarů. Během této doby je čeká spousta soutěží o odměny v podobě jídla, základních potřeb, náčiní a hlavně "imunity", která zajišťuje postup do další části hry. Kdo se stane oním posledním "přeživším"? (Deco.20)

snebka

Spoiler alert! Řada to nebyla z nejlepších, ale za to mohla hlavně finálové sestava. Boston Rob asi jako vůbec první hrál Survivora opravdu chytře, ale bohužel mu to příliš nepomohlo. Většina z mých potencionálních favoritů vypadla už v úvodu, takže mi bylo ve finále celkem jedno jestli vyhraje Nelea nebo Vicepie. 75/100 **** ()

donnovann

Mastermind Rob Mariano poprvé na scéně, i když tady jsem ho ještě tolik nemusel jako celou tuto řadu. Rozhodně se mi zde líbily soutěže, a hráči jako Sean nebo Kathy byly též přínosem. Ale celkově 75% ()

WolfIssen

SPOILER!!! Nejoblíbenější soutěžící Hunter, Gina. Opravdu skvělá řeč vypadnuvšího Huntera a ukázkově spolupracující kmen Rotu, do kterého by právě Hunter a Gina skvěle zapadli. Škoda, že se dostali mezi tu partu povalečů z kmene Maraamu. Opět tady otravně působí neustálé děkování bohu, hlavně od Vesepie a Seana... Finále je opravdu zajímavé, protože tady jde vidět, že tuto soutěž může vyhrát každý, nemusí to být ten nejsilnější, nejrychlejší, nejchytřejší nebo nejprohnanější soutěžící. Tammy to výherní dvojici pěkně a pravdivě vmetla :-) ()

swinevenca

Jeden z nejhorších vítězů, spousta magorů zakomplexovaných rasismem nebo vírou, ale díky slabý morálce a porušenejm slibům napínavá soutěž až do konce. Ne že by poslední tři vyřazení byly spravedlivý, ale na hře je dobrý, když člověk neví jak dopadne. ()

blesstheDezz

trošku jsem přál Paschalovi, ale jinak tahle sezona byla největší utrpení v historii Survivor ever a prakticky opravdu jediná, na kterou se nedalo koukat - také nikdy nepochopím, na základě čeho dostal Boston Rob svou "second chance" - protože tady nepředvedl absolutně nic ()

Reloadet

Dobrá podívaná do té doby co vyřadili Huntera a další postavy, které se nechovali jako bezcharakterní nuly.. Bohužel to skončilo jednou z nejhorších verzí co snad mohlo.. Banda lenochů postupně vyhazuje lidi, který po nich chcou aby něco dělali, až zůstalo pár jedinců, kteří měli problém si zajít pro jídlo.. ( s vyjímkou Katty..) no a to že celou soutěž vyhrála asi nejfalešnější osoba co na ostrově byla by mi ani tolik nevadilo, jen kdyby si pak nehrála na hluboce věřící katoličku, ikdyž to je dost možná pravej důvod, proč byla její hra silnější, než hra druhých.. ()

Filatov

Markézy začaly fantasticky, protože poprvé v historii soutěže byli soutěžící vysazeni úplně bez jídla, ale poté přišly trochu slabší díly, nicméně ke konci nabírala řada fantastický směr a poslední výzvy a kmenové rady byly jedinečné. Systém přenosné imunity, rozhodující losování ze sáčku v případě stejného počtu hlasů byly dobré posuny ve hře. Výzvy byly ale jinak hodně podobné, jako v předchozích řadách a velmi podobné byly i odměny. Markézy se zkrátka dost opakovaly a i na některé soutěžící jsem si musel dost zvykat. Vítěz a vlastně finálová trojice byla úplně nečekaná. Pořád šlo ale o kvalitní sérii a Markézy jako lokace byly fantastické. Všechna ta mystika, bůžkové Tiki...co víc si přát. Oblíbení hráči: Robert (Generál), Sean. Oblíbený kmen: ROTU ()

Vitasex

Pro mě nejhorší řada, ve které se však poprvé objeví legenda survivora, Rob Mariano. Ke sloučení kmenů mě tahle řada bavila celkem dost, Robovi jsem nefandil, takže mi ani nevadilo jeho umístění, ale vůbec se mi nelíbila hysterie která vznikla kvůli jedné alianci. Bylo to jak inkvizice, i když podobný postup máte v každé řadě. A pak pro mě asi nejhorší finálová dvojice. Bohužel, Markézy prostě ne. Doporučuju vidět jen kvůli seznámení se s Robem. Musim aktualizovat po shlédnutí údajně "nejlepších" řad jako mikronésie a samoa. Markézám přidávám hvězdičku, i když mě vítěz/ka štve. ()

lapaix

Zezačátku to vypadalo fajn. Na úvod pár zvratů, všechno nasvědčovalo tomu, že půjde o dobrou řadu. Bohužel potom, co vypadli všichni mí oblíbenci, se celá druhá polovina soutěže nesla v duchu otravného moralizování "Ach Bože, oni jsou spojenci! To je tak nečestné a nesportovní!". Všechno pak dovršil nevýrazný vítěz (leč podle mě menší zlo z finálové dvojky). S odstupem si ale říkám, že to nebyla až tak špatná řada. První polovina byla dobrá, o zábavu se staralo několik vážně originálních soutěžících a kdyby neodešli tak brzo, nedopadlo by to tak, jak to dopadlo. Za nadprůměrnou polovinu první a hodně slabou polovinu druhou tak nemůžu hodnotit víc, než 50%. Oblíbenci: Rob, Gina, Sean, Gabriel a trochu Kathy Neoblíbení: Neleh, John, Zoe ()

nolitimere

Po priemernej Austrálii a dosť slabej Afrike to opäť nabralo ,, pre mňa ,, ten správny smer.Ostrovné Marquesas-y nadväzujú tam kde skončilo Borneo .... akurát toho modlenia a večnej vďaky pánu bohu mohlo rapidne ubudnúť a miesto toho radšej ukazovať moju favoritku Ginu :D Víťaz(ka) zase zle. ()

Mallorca

Mně se Markézy líbily, upřímně nevím, proč jsou tak špatně hodnocené, přišly mi zábavnější, než třeba předešlá sezóna Afrika. SPOILERY. Hodně zajímavý byl twist s tím, že nedostali ze začátku vůbec žádné jídlo a museli se tak o sebe postarat úplně sami. Taky je zábavné sledovat výraznou převahu jednoho kmene nad druhým a jak to po sloučení není tak jasné, jako v přechozích sezónách. Poprvé se zde objevuje Rob Mariano, jedna z legend Survivora, který mi ale nikdy nepřirostl k srdci a tady se objevuje jeho nejotravnější verze (nemusím ho, ale respektuji ho jako skvělého hráče v pozdějších řadách). Nesympatičtí mi byli i Sean, Tammy, nebo John, naopak mezi moje oblíbence patřila Gina, Neleh, Pascal a hlavně Kathy, která si tuhle řadu zasloužila vyhrát rozhodně nejvíc. Finálová dvojka je jednou z nejslabších v historii a vítězka je rozhodně nejhorší a nejméně zasloužená za prvních 20 sezón (dál jsem se ještě nedostal). Už jen fakt, že jsem si její jméno zapamatoval asi v půlce sezóny a za celou řadu (kromě posledního dílu) promluvila na kameru asi dvakrát dokazuje, že nudnější vítěz se opravdu nenajde. ()