Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2014

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Natalie Anderson

Osmnáct soutěžících je rozděleno do dvou týmů Coyopa a Hunahpu. Po celých 39 dní bojují o jídlo a pití. Kdo přechytračí, přehraje či přelstí ostatní, získá titul poslední přeživší a v neposlední řadě vyhraje jeden milion dolarů. Toto je Survivor: San Juan Del Sur. (reich)

mr.kliky

zcela příšerný casting a debilita producentů zajistil téhle řadě to, že se pro mě stala jednou z nejzábavnějších. tohle mělo všechno - gumu baseballistu, absolutního trotla fotbalistu, jednoho v největších rednecků, botoxovou quiterku, pana spravedlivého černocha, tupou modelku, neuvěřitelně protivnou rozmazlenou krávu a její debilní mámu, inteligentní a sympatický teplouše, samozvaného manipulátora, kterej shořel jako svíčka a vítěze, který ač mi v začátku nepřišel sympatický, postupem času si moje sympatie získal a od dvou třetin jsem mu už zcela regulérně fandil + seky s neustálými dohady a stížnostmi a prohazováním odměn stály taky za to. o největším producentským failu v podobě ponechání hráče ve hře i přes to, že se mohl sotva hnout a zbytek soutěží proseděl, ani nemluvě. pecka jak blázen, nejvíc popcornová řada, která je tak špatná, až je dobrá! ()

Laerry

Od naprosté katastrofy tuhle sérii zachránil vítěz/ka, kterému člověk začne fandit až někdy v průběhu a to z čistého zoufalství nad ostatními hráči, co vedou hru. Už žádné blood vs water prosím. Stejně se to přejí jako Redemption Island. ()

Simpoch

Plné spoilerů. Tahle série nebyla zas tak dobrá... Rozhodně byla ubrečená a posledních pár dílů mě dokonce štvala. Dobří hráči se, jak už to v novodobé historii soutěže bývá, vystříleli navzájem a nechali na místě jen jednu perlu mezi bobkama. Nejhorší na tom je, že tímhle způsobem musíte sledovat spratka (což je velmi výstižné označení - díky Reede!) Baylor až do konce. Přísahám, že když jí konečně zhasla pochodeň jásal jsem víc, než když zaklepal bačkorama Joffrey Baratheon. Dražbu jsem postrádal. Obřad s pálením pochodní, plný falešných vzlyků, který se zadržováním zvratků přeskakuji, naštěstí také chyběl. Nakonec, díky moc Nat. Zachránila jsi tuhle sérii a já jí můžu s klidným srdcem dát palec hore. ()

Redi odpad!

Vezmi si Markézy, Nikaragua... do toho nejzhovadilejší herní formát plný citečků a slziček ala "Blood vs. Water" a na totální sračce je zaděláno na druhou. Ze začátku to bylo aspoň trochu vtipné svou trapností (rasistický, homofobní a naprosto vypatlaný bývalý hráč am. fotbalu Rocker rulezzz... nejneschopnější kmen v hitorii, který jenom ztrácí to co nemá a sežere víc než má... apod. perly), ale když se odstraní brzo 2-3 potenciálně dobří hráči, kteří přemýšlí a chtějí hrát hru... do toho se začnou nedokončovat soutěže a rozdávat odměny "ve velkém stylu", tak to jde samosebou hned do hoven. Tahle fraška série má jediné pozitivum v tom, že 30. řada už nemá kam klesnout, protože tohle a podobný odpad se bude překonávat těžko. No minulá řada byla výborná, tak se misky vah asi musí vyvážit... nová řada bude muset vážit hodně. Překlikávat finálovou epizodu, a i tak ji s nechucením dokoukávat, už nechci. ()

Lenka_J

První série, u které neustále váhám nad hodnocením. Na jednu stranu byl pro mě letošní cast jeden z nejhorších vůbec, k tomu se přidal nezáživný Exile Island, celý ne moc povedený koncept Blood vs. Water, velký počet nezajímavých soutěží a taky odměn... Na stranu druhou pár hráčů bylo rozhodně zajímavých, v jednom případě zazněla jedna z nejlepších řečí na závěrečné radě, ale hlavně skvělý vítěz/ka, díky kterému byly poslední díly o několik tříd vyšší než ty počáteční a který se zařadil mezi mé nejoblíbenější hráče s nejlépe promyšlenou a následně i provedenou hrou. Takže celkově se stále přikláním k třem hvězdičkám, protože některé díly byly skutečně až moc nezáživné, ale za vítěze a za poslední díly bych jednu nebo klidně i dvě hvězdičky přidala. ()

Lucindajet

spoilery Začátek celkem vlažnej, blood vs. water přinese vždy víc kňučení a brečení a sledovat to od prvního dílu mě již tradičně vadí. Hodně rozporuplnej cast, výborný dvojky jako Natalie a Nadiya, který jsou moje oblíbený holky už z Amazing Race nebo sympaťáci Josh a Reed, a naproti tomu naprosto vyjetí bratři Alec a Drew (kdy Alec od chvíle usazení do poroty nasadil výraz právě zhulenýho omastka, kterej nemá páru proč sedí v džungli v Nicaragui, na druhou stranu už aspoń nemluvil). Sezóna celkem průměrná, od půlky mě však začla mnohem víc bavit, díky tomu že se začlo dít spoustu věcí jak sem si přála. Barbie s Kenem mě vyloučením Jeremyho nasrali asi tak jako Nat a zbytek série jsem jí už držela palce a kochala se její krasojízdou. S vítězem jsem tak spokojena asi nejvíc co pamatuju. Ale nejen to, moc se mi líbilo vyřazení zaslepenýho Jona i to, že jeho Jaclyn došla do finále, myslím že mu to hodně přistřihlo hřebínek, což přesně potřeboval. Missy a Baylor jsem neměla ráda od začátku, ale za ten Reedův kráásnej fackózní proslov ta její účast ve finále stála, a až ho potkám tak mu poděkuju. Jinak bych tam za sebe ráda viděla právě Reeda, koneckonců i Keitha, ke kterýmu jsem si postupně našla cestu a byl vlastně fajn, i když ke všemu přišel jak slepej k houslím. oblíbenci:Natalie, Reed, Jeremy, Josh ()

char_t

Zatím sedm dílů, a pořád nic. Možná nástupce Thajska na pozici nejslabší série? Člověk by řekl, že se za těch 14 let naučí vybírat aspoň trochu zajímavé a zapamatovatelné lidi, ale evidentně i mistr tesař se občas solidně utne... ()

Moly

Po zvratu ve finálovém díle, Reedově proslovu a díky výsledku hlasování na FTC dávám 2 hvězdy, víc ale ani ťuk. Série "objevila" 4 potenciálně dobré hráče, ale díky diletantství ze strany produkce jim nedala takřka žádný prostor k projevu. Nepotřebuji 6krát za sebou slyšet, že se Missy třikrát rozvedla, nezajímá mě, jaký syndrom Jacklyn má. Chci vidět, jak si soutěžící shánějí potravu, jak si staví přístřešek, jak udržují oheň. Netuším, k čemu jsou dobré Jeffovy živé vstupy, k čemu jezdit k moři do Nicaragui, když vodu v soutěžích takřka vůbec nevyužili, proč vynechali tradiční Survivor aukci a proč, probůh, už vůbec nedávají intro, které mi schází každým dílem víc a víc (to je opravdu tak náročné sestříhat pár záběrů hráčů a přírody?!). Jsem zklamaná z toho, čím se tahle show stala. ()

RAY~

Na úvod musim říct, že Survivor je můj nejoblíbenější televizní pořad (reality show) a do teď se mi v podstatě všechny série líbily (i když samozřejmě některý víc a některý míň), tohle je ale první sezóna, která mě od začátku doslova sere. Vybírala tentokrát soutěžící chobotnice? Nebo sou tohle fakt nejlepší lidi ze všech, který se hlásili? Je to vůbec možný? Jestli jo, tak maj Američani kurva problém. A jestli ne, tak to někdo v produkci (bohužel asi Jeff) solidně posral, protože v týhle sérii prostě neni komu fandit. Všichni do jednoho jsou nesympatický, nudný a úplně blbý. Teda až na pár výjimek (dva gayové), který byly dejme tomu okey a pak nesympatickej Jeremy s Natalie, který sice trochu chápali o co v tý hře jde, ale fandit se jim nedá. A co teprve Keith+Wes nebo Drew+Alec..? to je teprv nářez.. Ty čtyři maj dohromady IQ tak 72. Missy s její retardovanou dcerou bych nejradši zapálil a John a Jacqueline ani neví jak a dostali se shodou náhod až na konec. Korunu tomu dávaj skrytý imunity, štáb si nejspíš uvědomil, že tuhle sérii fakt škaredě posral, tak se rozhodli, že imunit bude ve hře najednou 12 a když o ní náhodou přímo nezakopneš, tak dostaneš clue, že je hned před tebou na stromě. Asi to mělo tu hru osvěžit a zdramatizovat a dát to šanci teploušům ještě nějak zamíchat s počtama.. ale bohužel se to minulo účinkem, protože je pak nacházej i kokoti jako John a Keith. Fakt usilovně přemejšlim, co je na týhle sérii dobrýho a nenapadá mě vůbec nic.. jestli to vyhraje Natalie, tak tomu necham jednu hvězdičku. V případě, že vyhraje John/Jacqueline/Missy/Baylor tomu přilítne nekompromisní odpad. Tak jako tak musim říct, že je to jednoznačně (o penis čenýho koně) nejhorší série ze všech, na kterou se dokoukám jenom setrvačností, ale nikdy to už znova vidět nechci. Je to urážka všem dřívějším seriím a značce Survivor. ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Po shlídnutí posledního dílu souhlasim se všim, co jsem dřív napsal. Musim uznat, že poslední dvoudíl byl jednoznačně nejlepší, ale přesto tuhle bídnou sérii nezachránil. Kromě vítěze, kterej si to zasloužil (i přesto, že mi byla hrozně nesympatická a nepříjemná) a Reedova bravurního final tribal council projevu se tam nic dobrýho/zajímavýho nestalo. PS: Reaguju na Mikosovo "Jak někdo mohl napsat hodnocení celé série dřív než včera, resp dnes ... nechápu ,)" ... což je podle mě největší sračka, kterou jsem si ve zdejších komentářích přečetl a je mi líto, že Survivor sledujou i takhle hloupý ovce, který se s úsměvem na rtech doukoukaj na poslední díl a zapomenou, že minulejch 13 stálo úplně za hovno. Přesně kvůli takovejm lidem maj nový filmy 98%. Navíc, co to je do prdele za argument? Takže když zjistim, že mam v tataráku chlup z péra, tak ho mam nejdřív dojíst než řeknu, že je to hnusný? Ty vole.. Někdy prostě nemusíš s holkou chodit 5 let, abys zjistil, že je to kráva. Takže týhle sérii nechávam jednu hvězdu a Mikosovi dávam odpad. howgh () (méně) (více)

Rawar

Nevěřil bych že to budou jen tři, protože vzhledem k mé lásce k pořadu jsem obrovsky benevolentní vůči nedostatkům, ale tohle bylo opravdu slabé. Cast nepříliš sympatický, což ale ještě nemusí znamenat pohromu, ovšem atmosféra šla jaksi do kopru, pocit skvěle řešené dobrodružné podívané, kde se těšíte na každou soutěž o odměnu a tleskáte pořadatelů, zatímco trpce toužíte vychutnávat si jí na vlastní kůži je ta tam. Místo toho máte pocit nejen že došli peníze na čokoládu, ale že se nás tady navíc snaží někdo velice nešťastně ukonejšit přemírou emocí a slziček. Nefunguje to a je to vlastně dost smutné. Nějaký čerstvý vítr do příští série prosím a nebuďte židi a pusťte jim nějakou injekci, vždyť to bývalo tak veliké ()

Mouchal

Co k tomu říct? Tuto soutěž sleduju už opravdu hooodně dlouho a stalo se mi opravdu málokdy, že bych ke konci neměl ani jedinýho favorita, což se naneštěstí stalo právě v této sérii. Část soutěžících je kapitola sama o sobě, a kdybych se měl rozepisovat, asi bych to v únosné míře slušné mluvy nedokázal... Opět, jak už u survivora bývá tradicí, tu máme vyhaslou sportovní hvězdu, umělou nánu, která by měla spíš zauvažovat, že si nechá místo nové plastiky prsou vyoperovat tu svou zcvrklou švestku ve své hlavě (ne o mozek se opravdu nejedná!), zástupce homosexuální komunity (jediní přijatelní – díky bohu za ně!), hasiče a dceru s matkou, kteří si mohou stoupnout do fronty na vyoperování švestky hned za výše uvedenou... Jak moc minulá sezóna zazářila, tak moc tato sezóna zklamala. Absence zajímavých soutěží, hádky, hodící se spíše do béčkové španělské telenovely, a jen minimum snahy o samotné přežívání posílají tuto řadu do propasti rychlého zapomnění. Ani prvek tak typický, jako bývávala aukce survivora, jsme neměli šanci vidět. A upřímně, poprvé v celé historii soutěže mi přišlo, že je už pořádně „přeimunitováno" (spousta skrytých idolů), což není dobře. Alespoň vítěz/ka reputaci malinko napravil/a ale i tak za mě slabých 40%. ()

Trixinka

SPOILERY........ V této řadě se nelíbil casting (nemohla jsem vystát duo Drew a Alec a Keitha a Wese). Soutěže po sloučení pořád na stejné téma, dokonce jedna z nich ukončena předčasně. Mé srdce zaplesalo po vypadnutí Johna a vzdání Julie. Velmi se mi líbil moment s Missy, která i přes nepohyblivost kotníku pokračovala dál v soutěži. Vítězství Natalie mne velice ale velice potěšilo. Držela jsem jí palce hned po vyloučení její sestry, čili od začátku :) Oblíbenci: Jeremy, Reed, Natalie ()