Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2014

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Natalie Anderson

Osmnáct soutěžících je rozděleno do dvou týmů Coyopa a Hunahpu. Po celých 39 dní bojují o jídlo a pití. Kdo přechytračí, přehraje či přelstí ostatní, získá titul poslední přeživší a v neposlední řadě vyhraje jeden milion dolarů. Toto je Survivor: San Juan Del Sur. (reich)

Tom Riddle

Obsahuje spoilery. Na téhle řadě bylo od začátku všechno špatně. Nejdřív ještě před začátkem odstoupily dvě soutěžící (což vyústilo v nerovný poměr mužů a žen), casting se z největší části ukázal býti příšerným (sourozenecká dvojka Drew a Alec je dost možná největší fail vůbec, ovšem naprosto zbytečná vzdávalka Julie se svým chlapákem Rockerem, co dostal šanci jenom proto, že Jeff má hučák na americký sportovce, o moc nezaostává, zrovna tak duo vidláků Keith a Wes), vývoj soutěže jako takové i soutěží o odměny a imunity byl často frustrující (chvíle, kdy Jeff vůbec poprvé soutěž zarazil ještě před jejím přirozeným koncem budíž tomu příkladem), ovšem nakonec si vysloužila krásné 4*. Proč? Vítěz: 5* - už dlouho se mi nestalo, aby mě v Survivoru něčí vítězství tak moc potěšilo a připadalo mi tak moc zasloužené. Zábavná osobnost, osobní příběh epic (yin a yang, první a poslední, chápeme), úžasná sociální hra, strategická hra plná odvážných obrovských tahů... Většinu času to vypadalo tak bledě, ale líp to dopadnout nemohlo. Přesto bych se do řad budoucích tématu Blood vs. Water vyvaroval. Dvakrát stačilo. TOP 20: Natalie Anderson. Oblíbenci: Josh Canfield, Jeremy Collins ()

Zeck odpad!

Pozor spoilery!!! Ty ale nijak nezkazí zážitek ze sledování, jelikož sledování čerstvého hovna není zábavné ani bez znalostí jeho složení. Dokonalá úleva, že ta sračka konečně skončila, protože ten zarytý fanoušek schovaný v mé prdeli mi prostě nedovolí ten pořad přestat sledovat, i když mozek řve, ať se na to už vyseru, protože je to čirá nuda přinášející permanentní zklamání, nikoliv potěchu ze stále nového dobrodružství, což dokázaly starší řady až na ojedinělé výjimky permanentně. Vítěz dle očekávání naprosto ubohej, což bylo jasný už od druhé kmenovky po sloučení, kdy vypadli (jediní) dva hráči, kteří jevili snahu od prvního dne a jen si staticky nevezli prdel na někom jiném jako zbytek (a hlavně vítěz), ačkoliv hráčem v pravém slova smyslu nebyl ani jeden. Vítězů tohoto typu: "Vezu si celou dobu prdel, a pak udělám jednu věc ke konci, když zůstanou už jen úplní degeni, mezi kterými jsem jednookým králem" v posledních řadách nebezpečně přibývá (Natalie S19, Sophie S23, Cochran S26, Natalie S29) a maximálně to degraduje celou soutěž včetně předchozích vítězů, kteří se museli potýkat s mnohonásobně většími soupeři a taky museli pro svoje vítězství udělat mnohonásobně víc, než se zbavit na třetí pokus hráče a evidentního vítěze řady, kterého tam nikdo nechtěl. Ta řada neměla žádné hráče (pouze tři lidi, kteří se o to pokoušeli) a konceptem byla snad nejhorší v historii. Telenovela na ostrově, které sekundovaly absolutně nudné soutěže (které jsem poprvé v historii úplně všechny přeskakoval), sterilní okolí Nikaragui, která začíná přebírat štafetu po upolské pláži na Samoe, naprosto nezajímaví hráči a zároveň naprostí kreténi, kteří si třeba sežerou všechno žrádlo během pár dní, načež pak hladoví, ale u toho se nezapomenou vyznat, jací že to jsou ohromní fanoušci starších řad. Ten pořad už nemá s bývalým Survivorem společného nic, jen název, a ty současné parodie na hráče Survivora nemají s bývalými hráči společného už absolutně nic. I hra těch lidí je tak nesmírně primitivní (protože i oni začínají být nesmírně primitivní), že jsem opět uhádl 2/3 finálové trojky dvě epizody po sloučení a hlavně konečného vítěze, jen podle toho, jak se tam všichni chovají a jak se mnou manipuluje CBS (koho se mi snaží skrze tendenční edit vecpat jako skvělého hráče/favorita - pozdějšího vítěze každé řady). Normálně bych se za tak ryzí odhad pochválil, ale není to mým ryzím odhadem, ale klesající kvalitou celého pořadu, od castu počínaje, přes Probsta a jeho vměšování se do hry a postprodukcí konče, která logicky nemá s čím pracovat. Tahle řada bude první, kterou si ani nezálohuju (i One World si místo na mém externím disku našel), protože nemám jediný důvod si tu řadu někdy v budoucnu znovu pustit, není v ní absolutně nic, včetně osobností, napětí, zábavy a žánru, je tam jedno velký vysraný hovno na diváky a pak protekční píča na konci, která to vyhraje, a tím to končí. Příští řada se doufám povede (když už jsou potvrzené 31. a 32. a ještě k tomu All Stars - automatický propadák), nevěřím tomu ale ani za mák. Mimochodem, s vítězem jsem vrchovatě spokojený, vítěz by stál za hovno ať by to byl kdokoliv, ale tohle nechutné protekční indické duo díky vítězství jedné z nich už nebude kurvit svojí účastí další All Stars řadu TAR, který je v současnosti mnohonásobně kvalitnější (ač jde paradoxně taky hodně dolů) než Survivor a pokud bych si měl sám za sebe vybrat, který z těch pořadů chci při životě udržet déle, bude to jednoznačně TAR, který Survivoru vždy čuměl na prdel. Obhajitelný odpad! (10%). () (méně) (více)

Djoker

Spoilery. Poslední dvě série jsem celkem vychválil, takže rozhodně nepatřím mezi ty, kteří do této show kopou už jen z principu. Z kopce to s ní jde už hodně let, ale jako (Jeffova) dojná kráva pořád drží a občas ve mně vyvolá pocity, které jsem zažíval u starších sérií. V San Juan Del Sur není ani tak problém s příliš brzkým návratem ufňukaného twistu, ale s tragickým castem ovcí, které celou hru skoro nic nepředvedly, což vedlo k velkým čachrům ve střižně, kde musel vzniknout nějaký příběh. Nic proti, s většími či menšími zásahy se dávno počítá. Minule jsem si tu uměle vybudovanou bitvu dvou egomaniaků užil. Jenže tady se šilo tak horkou jehlou, že to celou dobu ani nedávalo smysl a třeba uměle vyhrocený souboj Joshe s Jeremym dostal zbytečně moc prostoru, když stejně vypadli tak brzo. Zato několik důležitých situací po jejich odchodu bylo odfláknuto tak diletantsky, že to snad muselo urazit každého fandu s mozkem. Ovce navíc pořád fňukaly, žebraly o jídlo, trapně si přenechávaly odměny a vůbec to celé nepřipomínalo Survivor. Skutečným znalcům show jistě chyběla klasická aukce a závěrečná pocta vyřazeným, což tady nezmínil skoro nikdo a to taky o něčem vypovídá. Dále mrzí absence krásných dívek. Ano, Jaclyn má tělo bohyně, ale bez make-upu je i v jejím případě nutno použit starý známý hadr přes hlavu. Baylor a hlavně její zadek doplácí na neduhy dnešní mladé generace a Julie je zase tak umělá, že si škrtá maximálně v lesbickém pornu. Vše zachraňuje uspokojivá vítězka Natalie, která předvedla jeden efektní tah pro diváky a duo klaunů vidlák Keith a pablb Jon. Od tragického Thajska tady horší série nebyla hlavně kvůli tomu, že nešlo komu fandit. Favorit: nikdo, Oblíbenci: Jeremy, Natalie. ()

Rogue

voda vs. telenovela podruhe. misty uknucene, misty zabavne (prestreleny ale zato skvely reeduv monolog), ale zadny zazrak se nekona. retard duo drew&alec jako paradni ukazka castingoveho pekla, edit a zatajovani informaci na facku. 60. “Did Alec vote for himself?" ()

Dan9K

Tahle řada selhala zejména na špatném castingu, kde si fanoušci museli vybírat mezi oblíbence ty, kterých by si v jiných sezónách sotva všimli. Jedinými dalšími sériemi, ve kterých jsem neměl ani náznakem spřízněnou duši, se kterou bych mohl souznít, nebo ji zkrátka od srdce fandit, bylo Thajsko. Další problém je tématika blood vs. water, která je pro mě nejhorším možným speciálem, co snad může být. Díky špatným a nezábavným soutěžícím a díky benevolentnímu přístupu ze strany produkce, jde pak o pěkně nudnou sérii, pro mě rozhodně nejhorší ze všech. Zábavnosti série dle mého ublížilo také brzké vypadnutí nejvýraznější a nejkontroveznější postavy, která jediná měla v mých očích potenciál na zábavnou show, byť herně stála za prd. Soutěže byly většinou o tom samém, ale oceňuji, že bylo pár nových. Prostředí nudné, chci vnitrozemí! Vítěz z té bídy ještě jakž takž. Ale i tak jsem se na to díval rád, to ne že bych ten pořad nějak hateoval, chci další série! :-) oblíbenci: nikdo. Jednoocí mezi slepými: Jeremy, Josh. Osobní slabost: Baylor, Keith. Neoblíbenci: Missy, Julie, Drew, Alec, Val a Wes ()

juta

Spoiler v komentu! Po dlouhé době jsem si pustil další sérii, popravdě jsem měl velký strach z Blood vs. Water, protože mě minulá krev vs. voda moc nebavila a trvalo mi dlouho, než jsem to dokoukal. Co se ale stalo? Neskutečné se stalo skutečností! Tohle je jedna z top sérií, dovoluju si tvrdit, že je v mých TOP 3! Díky čemu? Hlavně díky neskonale krutým zvratům, podrazům a riskováním. Stejně tak díky tomu, že tu všechno vycházelo podle mých představ, i když se tu šlo podél takových cestiček, že jsem si říkal, že to ani není možný. Ty pocity, které jsem prožíval po vyhlášení toho kdo vypadnul mluví za vše. Navíc vyhrál můj oblíbený hráč, který vyhrál naprosto zaslouženě za to co ve hře dokázal. Prostě bezvadný. Oblíbení hráči: Natalie, Jeremy. Neoblíbení: Alec, Drew ()

Rosaviva

Obsahuje spoilery: Rozhodně se teda nejedná o nejzábavnější sérii na světě. Casting víceméně nic moc. Pravděpodobně nejhorší byla žába Julie a její boyfriend, pak otravná wicked step mother Missy a její rozmazlená dcera, která nebyla schopná udělat nic bez souhlasu maminky. Sourozenecké duo blbý a blbější - Drew a Alec. Pár jedinců jsem si tam celkem oblíbila, ale jediný pár, který jsem měla vyloženě ráda byl Reed a Josh, škoda, že to nedotáhli dál. Jinak celá ta hra byla taková, nijaká, vyměňování odměn, přátelské vztahy mezi hlavní aliancí a dokonce i poslední kmenová rada byla taková nudná. Jediný zábavný monolog měl Reed, za to jdou tři palce nahoru. Každopádně ale jsem spokojená s vítězkou, jako jediná ze všech tří si to rozhodně zasloužila. 3* ()

Deimos

Obsahuje spoilery-DivX/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: Favorit: Natalie, oblíbenci: Kelly, Jeremy, Baylor, Keith, MÍNUS: hodně slabý, spíš mizerný cast (Drew, Alec, Missy, Rocker, Julie)/// Shrnutí: Z počátku to vypadalo hodně špatně. Sice rodinné dvojice tu myslím ještě nebyly ale to jaké dvojice vybrali, děs a hrůza. Od začátku jsem tušil že by to Nadya a Natalie mohli dotáhnout daleko, no Nadyu hned vyřadili (dobře odhadli, že by mohla být silný soupeř, Natalie to předvedla za ní). Líbila se mi Kelly, škoda, že jí to její tatík pokazil a rád bych napsal doufám že dostane ještě šanci, dnes už vím že dostane (série 31.) Nakonec se mi ale tahle série líbila o něco víc než ostatním. Především kvůli zasloužené vítězce a také mi byla příjemná, mnohdy přátelská, atmosféra a časté předávání odměn. To vskutku nebylo obvyklé a další řada to potvrdila./// Celkem 72%/// ()

Frajer42

Řekl bych, že se jednalo o slabší sérii, než je člověk zvyklý. Dávám to za vinu především neuvěřitelně nudné osmnáctce soutěžících, nebo bych měl asi spíše napsat debilů. Bohužel, absolutně nebylo komu držet palce. Nejsympatičtější páreček ze všech byl ten páreček řiťopichů, takže tady něco bylo rozhodně špatně. Alespoň se člověk občas zasmál, protože takhle debilní sestava se neschází pravidelně. Také jsme si mohli vychutnat pohled na miss bez makeupu, což je pohled vyloženě pouze pro otrlé diváky. 90 - 60 -90 zkrátka není vše. Tenhle koncept blood vs. water je kokotina. Stálo to za hovno předtím a stálo to za stejné hovno i teď. Doufám, že to tady nebude za pár let znovu a zas. Co mám hodně rád jsou podrazy. V téhle ubohé sérii se člověk dočká pouze několika mála a téměř v samotném závěru. Celkově to budou hrozně slabé 2 *. V další sérii věřím v prudké zvýšení kvality. ()

heyda

Po závěrečném dílu přece jenom jednu hvězdičku dám. Zaprvé zcela zasloužený vítěz, zadruhé velmi povedený finálový díl (až na ty živé vstupy!!!!), zatřetí super rozhovor s kloučkem, který vymyslel několik soutěží. Nutno uznat, že soutěže jsou oproti minulým sériím skutečně podařené, drtivá většina z nich byla k vidění úplně poprvé a pokud bych na této sérii měl najít nějaké pozitivum, tak jsou to právě ony soutěže. Nejvíc mě dostal jeho komentář ve smyslu: I just wanna help. You are welcome! :D Prostě ten jeho zaseknutý obličej ve stylu, nechte to dělat mě a hned uvidíte, jakou budete mít sledovanost. :D Takže za soutěže a vcelku vydařené finále, dávám tu jednu hvězdu. Jinak casting a průběh byl naprosto děsnej a proto se bohužel tato série zařadí po bok těch nejhorších jako je Nicaragua, Caramoan či Thajsko. ()

Nettrass

Horký kandidát na nejslabší sérii vůbec. Chce to vydržet prvních 9! dementních dílů, pak už se na to dá i dívat. Po finále zvedám jednoznačně o hvězdu.Vítězka moc potěšila:-). ()

kajda.l

Neobjektivně ohodnocená série si i od mé maličkosti zaslouží neobjektivní hodnocení... A tak se uklidníme bobánci. Pořád je tahle mizérie lepší než Nicaragua, South Pacific, Caramoan, Cagayan a oldschoolové Thajsko a Palau :) Sérii likviduje katastrofický cast dvojic - Drew/ Alec, Keith/ Wes, John/ Julie, Jeremy/ Val - což je špatné téměř z poloviny. Zbytek průměr a jen jednu dvojici považuji za vydařenou Josh/ Reed a to je prostě průšvih. Je to tak na úrovni Fiji. Konec dobrý (až strhující), všechno dobré... Po CaCa průserech se jedná o koukatelný průměr se zcela uspokojivým, až výborným vítězem. Škoda zhruba pěti zcela podprůměrných dílů v průběhu řady. ()

Handle

Zase si připadám, jak člověk bez vkusu, ale mně to přišlo dobré. Rozhodně lepší než minulá řada (která se zase chválí:)), zde jsem si našel alespoň trochu oblíbence (ale casting se zas kritizuje, takže fakt nevím:)). Když tu čtu názory na Survivora / soutěžící, tak se někdy fakt nestačím divit. ()

zdepapepa

Tato série mě bavila. Ono taky těžko "gamebotovat", když máte ve hře želízko v ohni v podobě nějakého svého blízkého. Nejvíce asi stojí za zmínku dvě věci - první z nich je komediální duo Keith a Wes Naleovi, kteří však přesto zatápěli jiným hráčům a hráčkám. Druhá věc je vítězná osoba. Survivor je reality show a pořadem hýbou dějové linky a tady ta linka byla fakt super. Ve finále byla jedinou osobou, které jsem fandil a fandil jsem jí i o pár let později ve Winners at War. ()

Havaj8

Po x letech se vracím k mojí oblíbený show a zrovna tahle Blood vs. Water byla z těch slabších. Už i ten cast byl o ničem, takoví obyčejní lidi a taky to odpovídalo hře. Byla nudná, od začátku v uvozovkách nalajnovaná. Nebejt Nat a Blindsidů ke konci, nevím jak by to dopadlo a kdo by měl vyhrát. Pro mě jednoznačně černoch sympaták Jeremy, měl pěknou hru, chtěl hrát Survivora. Obecně řečeno málo strategickejch hráčů. A to my všichni fanoušci chceme vidět. Pro Jona s Jacklyn to byla až moc pěkná a dlouhá dovolená na pláži. Navíc tomu chyběla i ta fyzická stránka hry a to hlavně ve sloučení, souboje silnejch borců. Ve finále už to bylo jednoznačný a divím se že to Jacklyn vůbec dopustila. Vítěz zaslouženej, ale měla to relativně zadarmo. ()

Miss.Freak

Nuda a šeď. Po minulé sérii byla laťka nastavená opravdu vysoko, ale takový propadák jsem fakt nečekala. Otravní, nesympatičtí a neschopní soutěžící, celá událost s rýží byla k smíchu.. Snad pořadatelé na chvíli upustí od konceptu blood vs water (na můj vkus tam teče až moc slz), dodívám už jen z povinnosti. Oblíbenci: Josh a Reed. // Reedův proslov na konci byl nejlepší moment série, která je dle mého jedna z nejhorších. ()

Larushka

Spoilery: S mojí láskou k Survivoru je to těžké. Už jsme spolu dlouho, na jednu stranu cítím vkrádající se stereotyp, bráním se mu, ale druhá strana mi vůbec nepomáhá - místo aby se vrátila k osvědčeným a fungujícím věcem, furt zkouší něco nového, což paradoxně vůbec nefunguje - protože vodu ve víno neproměníš, ani pokud jsi (nebo spíš hlavně pokud jsi) Jeff Probst. Tuhle sérii jsem brala fakt poctivě, dívala jsem se na medajlonky soutěžících, Pondarosu... Ale trvalo strašně dlouho, než jsem se do ní zakoukala, tolik mě štvala. Z počátečních dvojic jsem se zaměřila na Jona & Jocelyn a Joshe & Reeda. Z jednotlivců se mi zamlouvali: Val (pak už ale ne), možná Kelley (v Survivor Live mi ale pak přišla hrozně otravná). Znovu se vrátil Exile Island, akorát už divácky nemá moc význam + probíhalo ozvláštnění v podobě duelů blízkých. Hodně se mi líbilo počáteční aliance Joshe a Baylor, škoda, že to slečna později zazdila. Opět bylo všechno strašně rychlé. Běžný camp life nikdě. U vyjednávání o jídle (a nejen o jídle) s Jeffem jsem fakt čuměla jako puk. Předpokládám, že soutěžící z budoucích řad si z téhle vezmou příklad a taky si příděl jídla snědí hned první den, protože, proč by měli šetřit, když stačí lusknout a mají ho znovu. S výběrem Johna Rockera do castu jsem spokojená fakt nebyla, překvapilo mě tedy, že je relativně normální. Vůbec celej ten Nataliin výstup považuju za nahranej. Julie byla opravdu velkej vtip, typickej přívěsek bez mozku bez čehokoliv. Keith byl správně mimo. Missy - třikrát rozvedená OMG - postavila si na tom celou svou image. 10.díl byl mega vtipnej:" First time ever do this challenge only with your feets." :) Postupem času jsem začala fandit Natalii, i když to pravděpodobně bude velká protekční tlačenka. Jaclyn mě dostala výhrou nejdůležitější imunity - v mých očích se tak trochu vykoupila. Jeremyho mi bylo při vyřazení hrozně líto. Jon mě rozsekal, když po vyřazení Dalea řekl Jacelyn:"You are so beautiful." :) takovej zamilovanej brouček... S vítězem jsem spokojená, nikdo vhodnější ve finálové trojce rozhodně nebyl. ----- jooo, na “Did Alec vote for himself?" jsem zapomněla. :-D Přišlo mi, že Reunion se poučil ze svých minulých chyb. Survivor World Apart - to bude tedy něco... ()

KajusaK

Obsahuje spoilery. Od začátku nemastná, neslaná série. Postupem času nastalo pár zvratů, převážně v roli Jeremyho a Natalie. Jon mě od začátku pěkně štval. American couple je fakt výstižný pojem. S vítězem jsem spokojená, ale zprvu to bylo nečekané. Překvapil mě také vyhazov Kelly, škoda. Na závěrečné radě to pořádně zpestřil jen Reed. ()