Willy Fog na cestě kolem světa

• Španělsko La vuelta al mundo de Willy Fog (více)

Španělský animovaný seriál na motivy románu Julese Verna. (oficiální text distributora)

Thrakan

Jako malý bych tomuto seriálu dal okamžitě snad i 10 hvezdiček!!! Nicméně s odstupem času tento seriál neshledávám tak úschvatným... z nostalgie 3* ()

mondo

Je jasné, že dnes už to nemá takové kouzlo jako dříve. Asi ani dnešní mládež to neocení jako já tehdy , ale i tak si to plný počet zaslouží. Barnabáš a Tico (Čiko) palec nahoru. ()

Marshall007

Tento seriál patřil mezi mé nejoblíbenější ještě když jsem byl malej prcek :-D. Naprosto jsem to zbožňoval a těšil jsem se na každou další sobotu ráno, kdy jsem mohl sledovat Willyho. Proto zákonitě taky hodnotím pěti hvězdičkami. Otázka ovšem je, jestli bych již zmíněných pět dal, i kdybych si to zopakoval znovu. Po zkušenostech vím, že k seriálům/hrám z dětství je lepší se nevracet, nebo zmizí všechno jejich kouzlo a zjistíte, že to vlastně vůbec není takové, jaké jste si to představovali. Proto se k tomuto seriálu už radši vracet nebudu a budu na něj vzpomínat jen v dobrém :-). ()

shakeXL

Knihomol nejsem ale knížky jako cesta kolem světa za 80 dní, robinson crusoe, bílý tesák atd. četl snad každý. Tak jako podstatná většina zdejších uživatelů beru i já tenhle seriál spolu s kačery z kačerova apod. jako srdcovku na které jsem vyrůstal. ()

UnCool

My na tom vyrostli, byl to můj nejoblíbenější seriál dětských let. Kdo by si nepamatoval i úvodní písničku :) "Když ti bude někdy smutno tak pískni jen, pískni jen, já tu jsem!" Největší borec byl samozřejmě Chico! :) ()

mjuran

Po cca 20 letech, co jsem viděl poprvé Willyho Foga, ho teď již pouštím svému synovi, ale baví mě to stejně, jako tenkrát. Má to své kouzlo. ()

Sadova302b50

Vynikající zpřístupnění Julese Verna malým dětem, je to jeden z těch seriálů, na který se se mnou ochotně dívala i dospělá část rodiny a doteď na něj nedám dopustit. 91% ()

lordofrvhp

Taky jsem na tomhle vyrůstal-a dodnes to neztratilo svůj šmrnc.Sice je to jen nenáročná zábava pro děcka,ale dokáže držet dokonalý dobrodružný nádech až do konce přesně jako knižní předloha.A nápad nahradit lidi animovanými zvířaty má velmi dobrý "roztomile-infatilní" nádech. ()

eva1984

Lepší kreslenou pohádku,podle románu neznám o její kvalitě vypovídá i to,že ji dneska s vlastními dětmi sleduji se stejným zaujetím jako kdysi v Magionu,Veze nebo Oáze... ()

ondrasimic

Seriál ve mě vzbudil zájem o zeměpis a geografii obecně, za což jsem mu neskutečně vděčný. Když se dnes z nostalgie koukám tak přemýšlím smutně, kdy jej neomarxistická progresivistická verbež zakáže....neboť ukazuje krásně všechna pozitiva pokroku (západní civlilizace) a kozervativního vidění světa....Fogg by dnes byl persona non gratta a princeznu Romy by neziskovky nechaly upálit, protože není možné nahlížet zaostalým a kolonialistickým evropským okem na kulturní obohacení barbarských zrůd....povzdech a nostalgie. ()

Tuukanen

Spolu se Záhadami slečny Mallardové oblíbený seriál z dětství. Co si pamatuji, tak děj byl dost na úrovni (nebyl infantilní) a taky napínavý. Taky mi přijde, že se více drží Verneova originálu oproti filmu s Jackie Chanem. ()

simpanz

Výborný dětský seriál se pozná podle toho, že jsme ho milovali v dětství, v dospělosti nám z něj vlhnou oči a pustili bychom ho vlastním dětem. To tady pan lev splňuje – navíc přináší i mnohá morální poselství. Vyzdvihuji také prvotřídní český dabing – obsazení jak na oscarový velkofilm. ()