Willy Fog na cestě kolem světa

• Španělsko La vuelta al mundo de Willy Fog (více)

Španělský animovaný seriál na motivy románu Julese Verna. (oficiální text distributora)

Had6

Skvělý dabing. Hvězdy jako Přeučil nebo Preiss, tomu dávají šťávu. Líbí se mi nápad vyobrazit zvířata jako lidi. Ale všimnul si někdo toho, že v seriálu jsou koně nebo sloni stále vedeny pouze jako zvířata? Jinak tam máme všechno. Psi, kočky, lasice, sviště, vlky atd... ()

Nuala

Jako malá jsem tenhle seriál zbožňovala a některé díly jsme si se ségrou i nahrávaly. Hodně milé postavičky, pěkný příběh i písničky. ()

rakovnik

Seriál mého mládí, sledoval jsem s napětím každý díl. Pravda, některé postavy jsem neměl úplně rád, ale dobrodružství našich hrdinů (včetně pronásledujících) byla a jsou nápaditá a zajímavá. ()

Darth Revan

Když jsem byl malým dítětem, seriál jsem naprosto zbožňoval hlavně kvůli Chidlingovi. V současné době se Willy Fog vrátil v repríze na obrazovky a já jej sleduji se svým mladším bratrem. Naprosto úžasný dabing všech postav, zejména Dixe a Barnabáše je největším plusem našeho vydání. Opravdu dobrý seriál. ()

C0r0ner

Parádní adaptace Cesty kolem světa za 80 dní. Napínavá, vtipná, reáliemi velmi věrná. Ve výsledku je to asi nejlepší adaptace vůbec, což je celkem špatná vizitka pro ostatní díla, když je překonává španělský seriál pro děti. 95% ()

Ice123

Jsem Willy Fog všem známý, mám dobrodužné plány, dlouhou cestu chystám. Mám pověst jentlemana, můj život to je změna........ no kdo by na to mohl zapomenout. Když jsem býval malý kluk tak jsem to nikdy neprošvihl, byl to vážně úžasný seriál se skvělými postavami (Willy, Barnabáš, Čiko, Romy a i ti pronásledovatelé) ;) 90%. ()

AdaMM

willy fog jako pravý gentleman, tupí packalové, hlavní záporák, pitomí sluhové a krásná princezna... celkově se to hodně podařilo :) ()

otík

Velmi podařené animované dobrodružství s výtečným dabingem. Tento seriál je nejen poučný, ale i zábavný. ()

Kri-kri

K tomuto seriálu není třeba sepisovat sáhodlouhý komentář. Každý ho viděl už nesčetněkrát a je si vědom jeho kvalit. Willyho Foga na cestě kolem světa jsem sledoval už od první české premiéry, tj. někdy kolem roku 1990 a od té doby jsem se snažil jej nahrávat. Tehdy ještě běžel v neděli ráno ve Studiu Kamarád a několik repríz proběhlo i v Magionu. Už tenkrát se zařadil mezi mé nejoblíbenější seriály a i přes přemrštěné reprízy v posledních letech mě nepřestal bavit. Zajímavý děj, propracované charaktery, pěkná hudba a chytlavá úvodní i závěrečná znělka, inteligentní a zároveň humorné dialogy, vynikající český dabing. To vše vyzdvihuje kvalitu vysoko nad průměr. V seriálu se sice objevuje několik nelogičností (např. odkud bral Chidling převleky, když sebou netahal žádná zavazadla), ale koneckonců je to jen pohádka a v té jsou povoleny i věci, které nemusí vždy dávat smysl. Plný počet 5 * a 95%. ()

A.L.E.S.

Skvělý animovaný seriál, na který se dá stále koukat, a do toho ještě hudba bratří de Angelisů. Jóóó, tehdy to byly hity. Navíc přináší i trochu poučení a člověk získá představu o světě, kde třeba ještě nebyl. Ovšem je nutno to brát s rezervou, jelikož víme, ve kterých letech se příběh odehrává. A je pojat tak, aby se dětem líbil a pochopily jednoduchou cestu zvířátek kolem zeměkoule. ()

adams89

V mých pěti letech býval kdysi Willy Fog učiněnou modlou. K mému velkému překvapení jsem však každý díl hltal i před několika měsíci, když ho v televizi opakovaly. Bylo příjemné, nostalgicky si zavzpomínat na své dětství. Jinak, skvěle zpracovaný dobrodružný seriál pro děti. Myslím, že i teď si jistě najde věrné fanoušky. Ale pozor, nepovedenému pokračování s názvem Willy Fog na cestě za dobrodružstvím se obloukem vyhýbejte! ()

SG_ever

Z nějakého důvodu mě v tomhle konkrétním seriálu vždycky mluvící zvířata s lidskými vlastnostmi děsili. Možná to bylo animací, možná něčím jiným, těžko říct. (60%) ()