Willy Fog na cestě kolem světa (TV seriál)

• Španělsko

La Vuelta al mundo de Willy Fog

• Španělsko

Hachijūnichikan sekai isshu

(Španělsko)
  • slovenský

Willy Fog na ceste okolo sveta

• slovenský

Willy Fog cestuje okolo sveta

Around the World with Willy Fog

Willy Fog Travels Around the Earth

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Španělsko / Japonsko, 1981, 26x24 min

Ta animace sice není úplně stoprocentní, ale nejen pro děti je to naprosto perfektní zábava. A zatím nejlepší zfilmování Cesty kolem světa, které znám.(27.9.2005)

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 70% (3*) |(20.7.2013)

Jeden ze seriálů, který mě provázel v dětství, a který si moc ráda připomínám i teď. Ani na chvíli mi nebylo líto, že lidi nahradila zvířata, protože jsem si s nimi okamžitě dokázala dané charaktery spojit. Podle mne je to stokrát zdařilejší dílo, než nedávno natočená slátanina s Jackiem Chanem.(8.7.2005)

Pekne animovaná verzia románu "Cesta okolo sveta za 80 dní" francúzskeho spisovateľa, priekopníka dobrodružnej sci-fi literatúry, Julesa Gabriela Vernea (8.2.1828 - 24.3.1905) . Španielski tvorcovia upravili tento jeho príbeh do podoby dvadsaťšesť dielneho kresleného seriálu, určeného predovšetkým pre malých divákov. Mne osobne sa to celkom páčilo, ale vždy som sa musel pozastavovať nad bizarnosťou zvieracích postavičiek, ktoré sa správajú, rozprávajú, pohybujú, obliekajú ako ľudia. Divné zvery. ***(25.3.2010)

Skvělá dobrodružná pohádka, kerou jsem jako dítě hltal.(3.9.2007)