Willy Fog na cestě kolem světa (TV seriál)

• španělský

La Vuelta al mundo de Willy Fog

Hačidžúničikan sekai iššu

アニメ 80日間世界一周

Hachijūnichikan sekai isshu

• slovenský

Willy Fog na ceste okolo sveta

• slovenský

Willy Fog cestuje okolo sveta

Around the World with Willy Fog

Willy Fog Travels Around the Earth

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Španělsko / Japonsko, 1981, 26x24 min

Willy mě nikdy příliš nebavil, ta animace...(20.7.2008)

Tyto příběhy jsem měl velice rád. Dobrodružství číhalo na každém rohu v rozličných částech světa.(4.6.2009)

Nikdy se mě nelíbila kresba, ale i tak jsem pečlivě sledoval každý díl. Výborný dabing a skvělá zábava pro děti. Mé hodnocení 3,5 hvězdičky... Intro: http://www.youtube.com/watch?v=o1KqBYLQaJo(6.1.2008)

Muj nejoblibenejsi kresleny serial na ktery sem (v dobe kdyz jeste nechodili Simpsoni) se tak rad dival. Narozdil od dnesnich kravin typu Telletubyys, nebo blejblejd a dalsich se serial nesnazil delat z deti pitomce a docela zabavnym zpusobem je ucil poznavani sveta, ruznym kulturam, nabozenstvim, take trochu technice no proste vsemu uzitecnemu. Z mnozstvi epizod bych spomenul tu v Egypte, ktera patrila k mym nejoblibenejsim, jelikoz mam Egypt rad a v serialu byl perfektne vylicen, nebo epizoda na divokem zapade a v Kanade, to byly nezapomenutelne dily. Ceskemu brilantnimu dabingu se podarilo jeste hloubeji vryt jednotlive zvireci hrdiny do me mysli a kdyz sem se na tento serial pred nedavnem podival, ani sem nechtel uverit tomu, ze je to jiz vice nez 10 let co sem jej naposled videl. Pisu tady jen o Willy fogovi na ceste kolem sveta, totiz to pokracovani Willy fog na ceste za dobrodruzstvim bylo znatelne horsi a bohuzel cisty prumer, a serial u me degradoval na uroven stupidni destke zabavy, jelikoz se v kazdem druhem dile zpivalo, a skoro kazde druhe slovo opakovalo, dej byl nezazivny a i na daberech bylo videt, co si o tomhle nepovedenem pokracovani mysli. Nevim proc tak zprznili takovou animovanou legendu, jestli kvuli modnim trendum, ktere se v tech letech zacali objevovat, a nebo to uz tvurce nebavilo, tak to takhle odflakli, ja proste nevim. Kazdopadne tech 5* je za ten prvni serial, ktery miluji a stale ho povazuji za jeden z nejlepsich kreslenych serialu vsech dob.(7.6.2006)

Ta animace sice není úplně stoprocentní, ale nejen pro děti je to naprosto perfektní zábava. A zatím nejlepší zfilmování Cesty kolem světa, které znám.(27.9.2005)

• - Česká verze se od španělského originálu podstatně liší. Do úvodní znělky byly vloženy některé scény a z mnoha dílů byly vystřiženy výstupy s písničkami. Druhá řada s názvem Willy Fog na cestě za dobrodružstvím zůstala těchto zásahů ušetřena. (L_O_U_S)

• - Postavy odpovídají postavám ve Vernově předloze, ale mají zvířecí podobu. (Kmotr76)

• - V seriálu vystupuje přes 160 mluvících postav. (Agatha)