Willy Fog na cestě kolem světa (TV seriál)

• Španělsko

La Vuelta al mundo de Willy Fog

• Španělsko

Hachijūnichikan sekai isshu

(Španělsko)
  • slovenský

Willy Fog na ceste okolo sveta

• slovenský

Willy Fog cestuje okolo sveta

Around the World with Willy Fog

Willy Fog Travels Around the Earth

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

Španělsko / Japonsko, 1981, 26x24 min

No nie, tak na toto som si nespomenul pekných pár rokov. A hľa zapnem telku a hľa sektárska NOE TV vyrukovala s takýmto rúhačským programom o hovoriacich a racionálne konajúcich zvieratách. Willyho Foga som miloval už ako dieťa, keď som zazrel tento seriál prvý krát. Samozrejme za ten pokročilý čas, čo má tento seriál za sebou už stratil čo to zo svojho lesku, ale stále je to krásna rozprávka na motívy románu Julesa Vernea. Hádam nemusím ani písať, že knižnú formu som nečítal, ale toto je výborný ťahák, ako mladých divákov na tohto autora upozorniť. A možno dáky sa aj chytí. Ak by som to mal hodnotiť mojimi vtedajšími detskými očami plnému zásahu by sa neminul.(25.3.2011)

Skvělá dobrodružná pohádka, kerou jsem jako dítě hltal.(3.9.2007)

"Jsem Willy Fog všem známý, mám dobrodružné plány, dlouhou cestu chystám!" Animace nebyla nikterak úžasná, ale ta atmosféra velkých Fogových dobrodružství byla zcela nenapodobitelná. Velkou výhodou byli i dostatečně sympatičtí hrdinové. Ač místy hodně volně na motivy předlohy Julese Vernea, tak i tak se po hříchu dodnes jedna z těch věrnějších adaptací jeho děl. Naštěstí jsem již předlohu tenkrát měl načtenou, jinak by mě zřejmě u posledního dílu trefil šlak napětím.(6.2.2007)

Tyto příběhy jsem měl velice rád. Dobrodružství číhalo na každém rohu v rozličných částech světa.(4.6.2009)

Jak já jenom v dětství toho chidlinga nesnášel!:)(16.9.2005)

• - Česká verze se od španělského originálu podstatně liší. Do úvodní znělky byly vloženy některé scény a z mnoha dílů byly vystřiženy výstupy s písničkami. Druhá řada s názvem Willy Fog na cestě za dobrodružstvím zůstala těchto zásahů ušetřena. (L_O_U_S)

• - Trasa cesty kolem světa odpovídá trase v předloze Julese Verna. (Kmotr76)

• - Písně bratrů Angelisových, kteří k tomuto seriálu složili úvodní znělku, můžeme také zaslechnout ve filmech Buda Spencera a Terence Hilla. (Kmotr76)