Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

nash.

Jim Carey je živel. A s ním také celá ta ujetá zápletka stojí a padá. Jeho gagy, fórky a hlášky obsáhnou celou škálu kvality, od trapných na jednom konci spektra po geniální na konci druhém. Jako celek však dokázaly vklínit prvního Ace mezi komediální klasiku devadesátých let. "Můžu ti udělat ze života peklo." - "Promiň, ještě se necítím na vážný vztah. Ale díky za nabídku." ()

ScarPoul

Kedysi som to miloval. Teraz je to úsmevné. Carrey je hádam jediný herec, ktorého kreácie fungujú, hoci sú strašne za mierou znesiteľnosti. Ale baví ma to aj po rokoch. Niektoré scény sú výborné aj z odstupom času. Čo asi najviac zamrzí je Courteney Cox ešte pred plastikou. Tá žena bola strašne krásna. ()

Stanislaus

Ace Ventura je snímek natočený primárně pro skalní fanoušky Jima Carreyho a jeho teatrálně přehnaných grimasů, na které musí mít člověk - není-li onen fanoušek - vhodnou náladu. Můj postoj vůči jeho humoru je nejednotný - některé jeho gagy mě baví, jiné mě iritují. V tomto případě naštěstí převažovaly ty vtipnější. Při prvním zhlédnutí byla pro mě identita hlavního padoucha opravdu překvapivá, a když jsem se teď na film podíval po x-letech, docela mě onen závěrečný nenávistný podtón zarazil. ()

filmfanouch

Rok 1994 byl v rámci kinematografie opravdu silným rokem! Lví král, Forrest Gump, Pulp Fiction, Leon, Pravdivé lži, Nebezpečná rychlost, Vykoupení z věznice Shawshank, Maska, Blbý a blbější, Ace Ventura: Zvířecí detektiv.... Právě poslední 3 zmíněné filmy mají něco společného- Jima Carreyho! Jim Carrey měl v roce 1994 opravdu úspěšný rok a byl to taky rok, který mu odstartoval úspěšnou kariéru plnou hitů a zároveň povedených komedií. A první film, který kouzlo tohohle kanadského komika předvedl byl první Ace Ventura. První Ace Ventura představil prvního a posledního Zvířecího detektiva v historii kinematografie. Od Carreyho tehdy nikdo nevěděl co má čekat (pokud zrovna nekoukal na pořad In Living Color) a mohl jenom čekat jak moc třeskutá tahle parodie na kriminálky se zvířátky bude. A třeskutá je nehorázně. Ace Ventura je dokonalý příklad ,, stupidního" filmu, který je stupidní, k smíchu a nedá se brát vůbec vážně, to ale ten film ani nechce. Ace Ventura totiž chce být především zábavná komedie a daří se jí to především proto, že má hlavního představitele, který má obličej z gumy. Jim Carrey byl (stále je?) boží. A Ace Ventura svým způsobem nastartoval vlastní žánr sestavený jen z filmů ve kterých Jim Carrey hraje hlavní roli. Sázící především na jeho grimasy, mimiku, komediální timing a divokost. Tohle byl film, který to celé začal. Hned od úvodní scény je Ace Ventura protagonistou k popukání, který má ale zároveň srdce na dobrém místě a i když to dělá pro peníze (jako soukromý zvířecí detektiv si nějak vydělávat musí), má zvířátka rád a má dobré srdce. Carrey tyhle sympatické hrdiny, které jsou zároveň trošku hovady následně uměl skoro vždy. A už proto je snadné si Carreyho komedie zamilovat.... Především scénář je ale u Ace Ventury na poměry bláznivé komedie na hraně parodie velice podařený. Scénář psal režisér Tom Shadyac (který s Carreyem ještě následně párkrát spolupracoval a vyšli z toho moje oblíbené filmy Lhář, lhář a především Božský Bruce) společně s Jackem Bernsteinem (dodneška jde o jeho jediný scénář k filmu ale stojí za pár kriminálními seriály jako Námořní vyšetřovací služba nebo Můj přítel Monk) a sám Carrey. Bernstein pravděpodobně přidal ony kriminální prvky a dovolím si tvrdit, že by celá zápletka mohla fungovat s vystřižením celé zápletky o delfínovi, vyhodila úplně Ace Venturu a více stavěla na závěrečném twistu jako vážná kriminálka. Většina gagů je poté pravděpodobně práce Carreyho a zbytek doladil Carrey. Skloubení těchto tří panů pak přineslo fungující scénář, který neskutečně pobaví, zároveň postupně plyne z bodů A přes B do C a dodnes obstaral spoustu kultovních hlášek a gagů. Jeden za všechny? Mission: Impossible! Především onen zvrat se kterým tvůrci přijdou je na poměry bláznivé komedie šílený možná až moc, tvůrci si to ale vždy můžou ospravedlnit tím, že jde o šílenou komedii ve které se může dít cokoliv. Celkově je ten film prostě šílenost, která je výborná v tom jak je šílená a legrační. A zároveň je film tak akorát dlouhý (86 minut) aby bavil celou dobu. A ať už zrovna Ace řádí na záchodech za zvuků znělky Mission: Impossible nebo v blázinci ve slow-motionu stojí to prostě za to. Tohle je prostě typ šílené a vtipné komedie, které už se dnes netočí. Osobně jsem člověk, který má ještě trochu víc rád Ace Venturu 2 (na údajně vážně příšerného Ace Venturu Jr. nemám žaludek), i Ace Ventura 1 ale u mně zůstává komediální klasikou, kterou jsem možná musel časem docenit, poté co jsem jí ale měl možnost vidět na velkém plátně jí definitivně plně doceňuju a jenom o ždibec dávám přednost dvojce. Ale jsou tu i Carreyho filmy, které mám radši- Yes Man, Blbý a blbější, Lhář, lhář, legendární Maska nebo především Božský Bruce! I přesto bych možná rád Ace Venturu 3 s Carreyem viděl. Mám pocit, že hraný Ježek Soník ve kterém si zahraje Dr. Eggmana jeho kariéru nespasí a jestli by něco mohl jeho aktuálně spíš mrtvou kariéru (prý výborný seriál Kidding kde je Carrey prý super jsem furt neviděl) zachránit je to možná právě Ace Ventura 3. Hollywood už přece jen dneska oživuje téměř každou značku a Ace Ventura má pořád fanoušků dost. I kdyby ale na trojku nikdy nedošlo (otázka jestli je to dobře nebo ne), jedničku a (dvojku) nám nesebere nikdo..... () (méně) (více)

WolfR

Jedna z nejlepších komedií všech dob! Jim Carrey se svým gumovým xichtem dokáže takové věci, že se budete válet smíchy. A k tomu ještě jeho vtipy, to už je úplně k zbláznění. I samotný děj, je v celku dobře promyšlený a je v něm je zakomponováno spoustu přímo šíleně vtipných a nezapomenutelných scén. Navíc role Jimovi dost dobře sedí a k němu se výborně hodí Courteney Cox. Navíc závěr filmu je skvělý! Já jsem se královsky bavil. Komedie jak má být! 5 hvězd. ()

• Když je Ace (Jim Carrey) sváděn ve své kanceláři policistkou Einhornovou (Sean Young), je ovoce na jejím stole naaranžované do "podezřelé" pozice (banán mezi dvěma jablky). (TerribleTale)
  • Stadion ve filmu se jmenuje Sun Life Stadium, dříve známý jako Joe Robbie Stadium. (GreatestFan)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)