První rána

• Česko Jackie Chan: První rána (více)

Jackie Chan hraje dobrosrdečného hongkongského policajta, který sleduje jistou tajuplnou ženu na cestě na Ukrajinu. Tento úkol se záhy změní na nepředstavitelné dobrodružství, které se točí kolem bezcitného ruského vojenského obchodníka, ukradené jaderné rakety a v neposlední řadě i okolo budoucnosti lidstva. Čiperný policista zpočátku vůbec netuší, o co v této ďábelsky komplikované hře jde... (Intersonic)

Cruchot

Jackie Bond v akci aneb agent CIA v honbě za ukradenou jadernou hlavicí. Příběh je jedno velké klišé, ale v tomto případě to zas až tolik nevadí. Hlavní devizou tohoto snímku jsou brilantní akční scény, kdy člověk často zůstane jen s otevřenou pusou a může zatleskat invenci autorů. Působivá honička na sněhu na Ukrajině jako by vypadla z nějaké Bondovky, ale to nejlepší předvede Jackie až v Austrálii. Zvláště pak scény se žebříkem či na chůdách - to je lahůdka. A samozřejmě závěr v oceanáriu. Opomenut by neměl být ani humor. Není to taková šaškárna, jak někdy u Jackieho bývá zvykem, ale většina gagů se skutečně povedla. Nejedná se o bůhvíjak výrazný kousek v Jackieho filmografii, ale určitě patří k těm lepším. ()

Torgal

Typický Jackie Chan - príbeh je tu ako krovie pre jeho obdivuhodné kúsky. Tie sú ako vždy na výbornej úrovni, ale priemerný film nespasia. 6+/10 ()

Torpid

"Chanovka" z devadesátých let. To znamená dokonalalou akrobacii, hloupý děj a ťamanské herectví. Má to svoje kouzlo a chápu jeho fanoušky. ()

Tamten

V tomto filmu se bojové umění Jackieho ukáže pořádně jen v jediné (leč povedené) bitvě "se štaflema". Všechny ostatní "bitvy" už jsou spíše ukázka akrobacie a o boj jako takový se příliš nejedná, nicméně na pohled to není špatné. Vše ostatní mimo akčních scén je bída. ()

Likan7

Za mě konečně klasický Jackie Chan, už v tom věku, jakého si pamatuju, s dostatečným charisma a hlavně, vypilovaným smysl pro akční komedii. ()

Nix

Tenhle film je další skvělou kombinací akce a komedie. Scéna se zřalokem mne dokáže opravdu rozesmát a přitom to má zase spád a jede se na plný plyn. Takhle mám Jackieho rád. ()

Looka

První americký film Jackieho. A podle mě taky nejpovedenější. Přesně vyvážená kombinace humoru a kaskadérských kousků při kterých i James Bond zelená závistí. ()

touchud odpad!

Příšerné. Jsem pro každou srandu, ale dát tomuhle něčemu hvězdičku nemíním. Infatilní ptákovina se skákajícím Chanem. ()

Stanix

Další zdařilá Jackieho akční komedie, naplněná až po okraj originálními groteskními souboji (chůdy, aqárium), ale i těmi již klasickými (Jackieho oblíbený žebřík :-) Nutno však říct, že se tady vliv USA produkce jeví jako naprostý omyl a násilně vložená klišé film zbytečně sráží. Ale i tak dobrá zábava. ()

sWONDER

Napriek ultra krátkej stopáži sa mi zdalo že to trvá pekne dlho, teda nepekne, dosť sa to naťahovalo. Nechápem prečo, som sa miestami nudil ( ale len trochu:), aj keď film ponúkne kopu zaujímavej akcie. Pravdepodobne, preto, že tu nie je nič, čo sme už nevideli tisíc krát. Typicky Jackieho výkon s grimasami a parádnymi gymnastickými kúskami. za 15 melónov sa tvorcom podarilo ponúknuť dosť veľa muziky. ()

topi80

I když jsou gagy a rvačky jako tradičně skvěle vymazlené, filmu trochu škodí jistá rozplizlost a překombinovanost. Hru na podfukáře či překombinovaný špionážní film Jackiemu přecejenom asi nespolkneme. ()

Renie42

Skvělé, opravdu jsem se pobavila. Od Honkongu, přes Ukrajinu, Rusko a Austrálii, tenhle film nemá chybu. Jackie opět ve formě. Skvělý souboj pod vodou a s žebříkem až po trenýrky s plyšovým koalou:-). ()

JosefTomas

Po předchozích dílech ze slabšího soudku. Jackie akci sice ovládá, ale nemůže zachránit, na čínskou produkci, dosti jednoduchý scénář. Celá série byla prostě něčím zajímavá, od Chanovi tvorby to bylo vždy něco navíc, ale zde to je něco, co musím dát o pár kolonek zpět. Škoda. ()

subic

Jackie Chan tentokrát v Rusku a udělá vše, aby zabránil jaderné hrozbě. Taková celkem průměrná JackieChanovka, přiměřeně vtipná i akční. ()