Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

plagjoklas

Tak ja som sa velmi dobre bavil. Ázijské bojové umenia v spojení so spagheti westernom. Film neponúka prvoplánové vtipy, ale nieco na com sa je clovek schopný zasmiat aj ked to vidí viackrát. A to nehovorím o skvelej choreografii súbojov, ktoré spájajú komickost so skvelým karatem. Velmi dobré 4*. ()

emdvojka

Jackie Chan a Owen Wilson...nenadchne, neurazí, dvojka čo zabáva a nenudí...to stačí na taký hlúpučky film ako je Shanghai Noon ()

chrispe

Tenhle druh filmů jde úplně mimo mě (rozuměj... vůbec je nevyhledávám, neb se u nich většinou strašně nudím) a na tento jsem narazila úplnou náhodou. Čekalo mě příjemné překvapení. Hlavní dvojka byla s postupujícím dějem čím dál sympatičtější a já se docela pobavila. Ten, kdo těmto filmům přichází na chuť ho nejspíš ocení ještě víc. Btw: Na Rytíře ze Šanghaje se určitě kouknu taky. ()

Kingjiri

Akční westernová komedie, ze který z každýho záběru sálá pohodová atmosféra. Western jako žánr nemám rád, ale Tenkrát na východě dokáže i tak pobavit. Bylo vidět, že si hlavní role ústřední dvojice užívala a příkladně se oba kluci doplňovali. U akčních komedií bývá často problém, že je akční a komediální složka nevyvážená. Tady byly obě složky vyvážený tak akorát, takže jsem se pobavil a zároveň jsem měl možnost se pokochat pohledem na povedený souboje a přestřelky. Po technický stránce pěkně natočený, s rozpočtem se moc nešetřilo. Určitě jsem tuhle komedii neviděl naposled, čtyři silnější hvězdy. ()

Solly

Z Holywoodských filmů J.CH. je to asi zatím nejlepší. Ale na jeho Honk-Kongskou klasiku to stále ještě nemá. Přesto je to komedie u které se člověk baví nejen bojovými scénami, ale třeba taky hrátkami se jménem v "historickém kontextu". Ty jsou na tomhle filmu asi to nejlepší. ()

Sosak

Nic moc. Bláznivá komedie z divokého západu s příměsí orientu nedopadla nijak valně. Jediný, na co se dá koukat jsou ty nacvičený souboje a poslouchat se zase dá tak jedna dobrá z tisícek vyčpělých Wilsonových hlášek. Kdyby to nevzniklo, asi bych kvůli tomu po nocích do polštáře nebrečel... ()

RajAthen

Strašná ptákovina, u které se však člověk celkem pobaví a myslím, že herci se u natáčení celkem vyblbli. Oba ústřední protagonisté skvěle hláškují a bojují ke spokojenosti publika (všechna čest). Na jedno, dvě pokoukání pohodová jízda bez zastávek. ()

Withree

Skvělá dvojka Wilson-Chan funguje na 100 procent a vy se jejich dobrodružstvím prostě smát budete. Příjemná akční oddychovka. ()

vincchuppo

Z téhle komedie je snad už kult. Nebo mi to tak alespoň přijde. Je to rozhodně výborná zábava na večer u televize. Stžeštěné, akční, classic! ()

Ceberus

Parádní nevtíravý humor a dokonalé (originální a vtipné) bojové choreografie mistra Chana dělají z filmu pochoutku, kterou sice možná za týden zapomenete, ale průběh filmu se nezdá mít vážnější slabiny. ()

Likan7

Jedna z posledních povedených akčních komedií, které tehdy vznikali stovky, ale jen opravdu několik málo za něco stálo. Tenkrát na východě k nim ale patří. Jackie Chan je tu ještě ve své top formě (jak humorné, tak fyzické) a ve spojení s Owenem Wilsonem mu to sedí podobně jako s Chrisem Tuckerem. Povedená akce, dost rubaček, hláškující Owen Wilson a Owen Wilson ve vaně s Jackie Chanem. Film Vás v ničem nepřekvapí, ale to je tady spíše ku prospěchu, protože občas každý potřebuje film na vypnutí, a jen sledovat podobnou taškařici. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)